1. 1.
  son 20 senedir uludağ sözlük'ü dışarıdan okuyup (açıköyretim gibi düşünün), akabinde ise ışıklı sözlüyünüzde yazmaya karar veren on birinci nesil sıradan yazar, ama en arka sıradan.

  selam nonoşlar. tanımdan da anlayacağınız üzere aranıza yeni katıldım.

  dediyim gibi, ışıklı sözlüyünüzü son 23 senedir dışarıdan tatbik etmekte idim. en sonunda bütün cesaretimi toblayıp yeni üye kaydı yapmaya qarar verdim. bende sizler gibi ışıklı, çağdaş ve modern bir geyim.

  izmir'de istikamet edip yerel bir şirkette özel qüvenlik qörevlisi olaraktan çalışıb ışıklı ayileme katkıda bulunmaq asıl maqsadım. çaycı kazım da maqsatlarım arasında, hoş bir erqeq yane. doğulu kendisi. sanırım aqepeli de.

  ama olsun, qönüller bir olunca çay ocağı seyran olur demiş atalarımız. bunları boş verelim. dediyim qibi aranıza katılmaqtan onur, gurur, hüzün, acı, keder duymaqtayım şu an. kolay deyil, tam 25 sene dışarıdan okudum.

  (18 yaşında olmama rağmen)

  sizler beni tanımıyorsunuz ama, ben hepinizi tanıyor, seviyor ve biliyorum. mesela primci biri var, çoq manyaq yazıyor. bayılıyorum yazılarına, oradan buradan çalıyor ama olsun, en azından türkçe yazmasını biliyor ya yeter.

  sonra aptal aptal baqan biri var, aynı ben. gaylık konusunda yoksa ben aptal gibi bakmam hiç, baqmadım da. itici bir tip, onu sevmiyorum. filmde ucan biri de vardı, lakin sanırım uçurulmuş o, filmdeki gibi. iyi olmuş ama.

  sonra birde arabasının resimdeqi foturaflarını paylaşan bir aqepeli vardı, o çoq iyiydi ayol. troll felan deyildi, bildiyin bilerzik gibi geçiriyordu. kodaman ibnetor. buradaysa eyer bana ulaşsın lütfen. memesini mıncırıcam zira.

  neden, onun porsche'u var güzel mi güzel! öhöm.

  birde ciyaner diye biri var. sanırım sözlüye yön verenlerden biri o. süper yazıyor şapşik. essy'i unutmaq ha mümkün, fenimist yazılarıylan adeta ruhumu oqşuyor. ben gibi, erqeqlerden nefret etmesi buna sebep tabiy ki.

  bazı, isminiunuttuğum adam gibi adamlar da var yine. heyecandan olsa gerek. zira, şu an çok heyecanlıyım, hayatımda ilk defa bir sözlüye üye kaydı yaptırdım. sizi seviyorum, umarım sizde beni seversiniz.

  lütfen sevin, zira obsesif kompurosör bozukluğu hastasıyım. sevilmeyince sinirleniyor, hayata küsüyor kendimi alkole veriyorum. sadece bu olsa neyse, pani katakta var, aroneskiya da yeni musallat oldu başıma.

  hoofff!!! allam, neden ben, neden? sırf güzelim diye her şey üstüme üstüme geliyor ayol! yeter artıq yeter!!! git artık tayyib gitt, gittt, gitttt!!! duyuyor musun tayyib? is te mi yo ruz seni, imamoğlu muz gelebilir ama.
  evet.
  6 -10 ... iyesta
 2. 2.
  Eski gey, yeni kanki tonki honki ponki tonilato.
  3 -4 ... cicekli siirler bayim
 3. 3.
  bir yazar, sıradan ama orta sıralardan.

  t*ng*r, bebeyim neden böyle yapıyorsun. ben, "aşıqım" diyorum sen benlen dalga geçiyorsun, bu gerçekten çok büyük göt verenlik.

  ben sana, "senin doğal nickin rüzgar gülü" diyor muyum hiç, bebeyim! yapma böyle. baq başıma ağrılar girdi yine. folqann, folqaannn bebeyim başımı ovar mısın biraz.
  5 -4 ... iyesta
 4. 4.
  Boş beleş bir akçomar.
  6 -3 ... fasist bir yurtsever
 5. 5.
  (bkz: oto yalamacı)
  serbest çağrışım. evet.
  5 ... pillars of creation
 6. 6.
  Bu çomara hediyem olsun.
  https://youtu.be/kLgzUCKZwMA
  4 -2 ... ataturkcu 20
 7. 7.
  çaviyle birlikte barça'dan gittikten sonra messi biter dediler. messi kendine asist yapmaya başladı mecburen.
  -1 ... metro
 8. 8.
  bir yazar. yavaştan en ön sıraya doğru ilerleyen.

  arkadaşlar selam, son 10 dakikada on yüz bin milyon meşaz aldım "iyesta ne demek yha" şeklinde.

  meşaz alımım kapalı olmasına rağmen. ah bu sözlük erkekleri. söz konusu güzel bir bağyan olunca her biri birer heykır oluveriyor bir anda. hesabımı ele geçirmeyin saqın.

  neyse, nikimin anlamı inatedipsaunadaterlemeyenadam nonoşlar, kısaltılmış hali yane. evet.
  4 -4 ... iyesta
 9. 9.
  Uludağ sözlüğün gelmiş geçmiş demiyorum, şu an için en kaliteli yazarı. Bana eskilerden birini hatırlatıyor ama dur bakalım.
  2 -2 ... tea man
 10. 10.
  yha boş yapma t*ng*r!

  ben sana " edevlet'ten verilen duruşma günü ve saatini belirten kısmın ekran görüntüsünü at" diyorum sen ne idüğü belirsiz bir dökümanı "aha da göt ettim seni" diyerek paylaşıyorsun.

  geç bunları bilader geç. hani nerde edevlet duruşma gün ve saatini bildiren ekran görüntüsü? hani, nerde ben mi göremiyorum yoksa?

  edit: dur, ya da şöyle yapalım. şu üstte paylaştığın dökümanı bana mesaj olarak at, sansürlemeden. adın ve soyadını nasılsa biliyorum. gözlerimle göreyim, burada doğruları yazacağım sonra. eğer yalan söylemediysen " göt oldum" diyeceğim. hade, açayım mı mesaj kutumu?
  3 -5 ... iyesta