bugün

Tazminat parasini sevgiliniz gibi dusunun univ secimlerinde o van 100.yil kazaniyo siz cambridge sonsuza kadar ayrisiniz...
Oh be kurtuldumdur. 3 saat önce cereyan eden iyice cirkinlesen ofis yetkililerin hayatin boyunca görmeyecek olmanın huzurunu bırakır insanın içine.
işini düzgün yapamayanların yapması gereken eylemdir.

isim vermek gibi olsun; hakan fidan, efkan ala, cumhurbaşkanı, başbakan, etc.
Türkiye gibi ülkelerde olmayan şeydir, çünkü ülke ne hale gelirse gelsin anlamayan, 15 yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidar yerine 60 yıldır iktidara

gelemeyen partiye yüklenilen ülke burası o yüzden adamlar neden istifa etsin nasılsa ihale başkasına kalacak.
Tdk' dan kalkması gereken lugat. Yıllardır boș boș duruyor orada.
türkiye'de pek yapılmayan eylemdir. siyasetçiler bunun farkında bile değildir, kimsenin de doğru bildiğine emin değilim. sana verilen bir görevi yapamıyorsan, yapmamalısın. mesela cam silmeyi bilmeyen biri evde karısı, bacısı, anası dururken "bugün camları sileyim" demez. siyasette böyledir. o görev sana yakışmıyorsa, yapamıyorsan bırakmalısın. en azından gururluymuş, sorumluluk sahibiymiş desinler.
11 gün önce gerçekleştirdiğim rahatlatan eylem. öğlen 16.00 sularında uyanıp sabaha karşı 8 - 9 gibi uyuyorum. yıllardır sabah erken kalkmalara inat. iş filan da aramıyorum ayrıca.
istifa, tek taraflı bir irade beyanıdır.
kabule bağlı değildir.

yapmakta olduğu iş veya göevi, hiç bir mazeret göstermeksizin beceremediğini bildiren, onurlu özür dilemeye istifa denir.
istifa düşüncesi bir kere girdi mi akla daha çıkmıyor. aylardır bunun stresini taşıyorum, günlerdir de kendime konuşma metinleri hazırlayıp duruyorum.
vazgeçmek zayıflık değil aksine bazen güçlü olmak. kendimi şu an çok cesur hissediyorum sonrasında da özgür.
yaşasın sendromsuz pazartesiler, yaşasın bağımsız tatil planları!
aklıma istemsizce şu motto geliyor

(bkz: istifa et amın oğlu)
Bu aralar yapmayı düşündüğüm icraattır.
istifanın yanında istifra da etmenin gerektiği eylem. iş hayatı mide bulandırıcı.
Dün gerçekleştirdiğim eylem.

Yok olmadı. Neymiş efendim bana ihtiyaçları varmış. Bensiz olmazmış.

Çalışıyorum.
bugün itibari ile gerçekleştirdiğimdir.
resetleme eylemi.

1 kez yaptım, 2009 yılıydı. karar aşamasında çok zorlandım. yaptıktan sonra pişman oldum mu? olmadım. çünkü istifa etme noktasına gelene kadar 1000 kere düşünmüştüm, kalmak çekip gitmekten daha zor hale gelmişti. gittim. iyi ki de yapmışım diyorum şimdi.

haziran sonunda yani ilkinden tam 7 sene sonra yine istifa edeceğim. yani şuanki planım o yönde. tüm bu şehri, silinmesi gereken anıları, doğal seleksiyonla kaybolması gereken insanları resetleyip gideceğim.

ha bu arada ilk istifamı da tam haziran ayında yapmıştım. enteresan geldi birden.
risklidir.

iki kez yaptım ve ikisi de hep daha iyi bir seçeneğim olduğuna inandığım içindi. ikisi de riskli istifalardı ama risk almaya değdi.

demem o ki, çalıştığınız yerden aslında memnun değilseniz fakat alışkanlık ya da cesaretsizlik yüzünden ya daha kötü olursa endişesiyle bu riski almaya korkuyorsanız, şunu söyleyebilirim ki; o riski almadan asla daha iyi olma şansı da elde edemeyeceksiniz. kötü olursa, şu an da zaten kötü hissediyorsunuz, denemeye devam edersiniz.

tabi genelleme yapmak için söylemiyorum, mesleğinize göre iş bulma konusunda sektörel zorluklar muhakkak var, fakat ben, risk alarak daha iyi olabileceğinin de ihtimal dahilinde olduğunu göstermek için yazıyorum sadece.
istifa dilekçesini verdiğinde o kapıdan çıkarken kuş gibi oluyorsun cümlesini bi milyon kez duyana maldivlerde tatil yapmakla eş değer gelen eylem.

kurt gibi. kemiriyor insanın beynini. zaten bi kere düştü mü beyne sonrasında motivasyon kesinlikle yarıya düşüyor. istifa etme fikrini akla düşüren sebepler hızla saldırıyor güçlenerek.

iyi kötü işe yaramak adına karın tokluğuna zaman geçirilen ve adına çalışmak denilen eylemin manasızlığını yok etme fikri. he bi de be yaparsan yap 16 yaşındaki ruh halini yaşatıyorsa binlerce umutla girdiğin iş kapısı; bi de yükselmede torpil tayinde torpil torpilin yoksa ne bokumsun diyosa sana işverenin isitifa en mantıklısı geliyor insana.
harika bir rahatlama hissi veren eylem. insanın sırtından kocaman bir yük kalkıyor. çünkü istifa kararı zor bir karar ve düşünülerek verildiyse sonucunda 'doğru yaptım' hissi oluyor. 1 yıl 8 aydır süper yoğun şekilde sürünerek çalıştığım işimden 1 hafta önce istifa ettim. yaklaşık 7 yıl kadar önce de benzer şekilde çalıştığım 1 yıllık işimden istifa etmiştim. hiç pişman olmadım. bunda da benzer şekilde pişman olmam inşallah.

uzun lafın kısası; gerçekten bunaldıysanız, işe giderken her gün ayaklarınız geri geri gidiyorsa, yaptığınız iş ve etrafınızdaki iş arkadaşlarınız artık size rahatsızlık veriyorsa yapılmasını şiddetle tavsiye ettiğim eylem.
Rahatlatıyor.
el mahkumsa nasıl atalım kağıta o imzayı?
Eger asiri yogun bir is yeriyse ve tek calisan kisi siz kaldiysaniz vurucu darbe niteligindedir, aylardir cekilen sıkıntıların zaferidir.
siyasetçilerimizin sadece görev süresi içerisindeyken ölürlerse gerçekleştirecekleri eylemdir.

bu erdemli makama başvurmak için, yapabilecekleri bir hata veya alabilecekleri türden bir sorumluluk henüz ülkemize uğramamıştır.
bazen 30000 TL tazminatın uçup gitmesine seyirci kalmaktır.

Özel sektörün bu acımasızlığı ülkem için utanç verici. Neymiş 15 sene önce bir günlük dahi sistemde gözüküp sgk numarasını alsaymışım. yani devlet aldat beni diyor resmen.

3600 günü doldurdum bu konuda sıkıntı yok ama sgk başlangıcımdan dolayı 30000 TL tazminat hakkımı şirkete bırakmak zorunda kalıyorum. adalet mi bu şimdi?!
Gerçekten zorlanıyorsanız yapın, korkmayın.

iş ne kadar iyi yada kötü olursa olsun artık yaptığınız işin, çalışma ortamının veya iş arkadaşlarının sizin sağlığınıza (genellikle psikolojik) zararı olduğunuza kanaat getirirseniz lütfen yapın, korkmayın.

işten istifa etmeden önce sadece gerekli prosedürleri iyice inceleyin.Sözleşmenizin bir kopyasını edindiğinizi kabul ederek madde madde üşenmeden okuyun. Okuyun ki o istifa dilekçesini suratlarına fırlatırken ''sen böyle yapıyorsun ama bak şu madde var hayırdır?'' demesinler. Özellikle son yıllarda Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının ''alo 170'' hattı bu tarz konularda kanunen nedir? ne degildir? kısmında gerekli bilgileri size verebiliyor.

herkesin ağzında sakız olan '' başka bir iş bulmadan sakın istifa etme!'' lafına cidden bakmayınız. Herkes kendi hayatını yaşar ve içinde bulunduğunuz durum için ağzı olan konuşur, skindirik yorumlar yapar. Zorluklar ve sıkıntılar size aittir ve bunların getireceği sorumluluklar yine size aittir. o yorumlara kapılıp vicdan yapmayın .korkmayın.

bu dediğim şeyler ilk işine güvenip hemen kredi borcu altına giren (genelde hemen araba alma fikri uygulanır) , hemen iş buldum nişanı düğünü yapayım kafasına girip yine kredi borcu altına giren kişiler için geçerli değildir. zira daha ne olup biteceğini bilmediğiniz bir işe güvenerek kredi çekmek ayağınıza pranga bağlamaktan başka birşey değildir.

alt tarafı bir iş asla senin sağlığından değerli değil, korkmayın!
türkiyede koltuk sahibi olanların götüne yapışıyor herhalde o koltuk.

bir türlü olmuyor bu istifa denen şey.