bugün

Adını sevdiğimin şehri.

istanbul'u bir de bu şarkı ile izleyin, dinleyin, düşleyin...

Shpongle - Around the World in a Tea Daze

http://www.youtube.com/watch?v=cHlidfF7nK8
sitemlerime hedef olan şehir.

Ulan niye bütün güzel şarkı sözleri, şiirler falan istanbul'la alakalı lan? istanbul'da sonbahar, istanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı bilmem ne, bi kerede Maraş'ı dinleyin? Belki bizde romantiğiz? Maraş'tan romantik insan hiç mi çıkmıyor nedir yani? Tamam Maraş'ta dondurmadan başka birşey olmadığı bir gerçek, istanbul kadar tarihi güzelliklerimizde yok... Neyse sustum lan tamam! 13milyon romantik olsun da biz Maraş'lılar görücü usulüyle evleniriz dert değil tamam! Tamam Allah belanızı vermesin tamam! Tamam bir şey demiyoruz tamam! Tamam siz haklısınız!
istanbul'u sevmezse gönül aşkı ne anlar. yeditepeli şehrin kadını.
ey gidi istanbul...

görsel
Sular altında kalmış mega şehir. Olsun duble yollar var üçüncü havaalanı geliyor Marmaray desen şahane az yüzün olum.
üniversitemin orada olmasını istiyorum diyebileceğim tek şehir.
geze geze bitirilemeyen ender şehirlerimizdendir.
uğruna ne şarkılar yazılmış kenttir. sevdiğimdir seveceğimdir ölene dek .
mesela levent yüksel,

Saçlarını dağıtır rüzgar,
Yeditepe üzerinden,
Hatıralar tarihin küllerini savurur.
Kadın gibi, kısrak gibi,
sarılayım gel ince beline.
Yarim istanbul gel öpeyim gerdanından.
Tüketilmiş yaşanmamış,
Hediyelik hayatlar, ah bu evler,
Pencereler bu kapılar, sokaklar
Hüzün gibi, sevinç gibi,
Eskitilmiş zamanlar...
Yarim istanbul gel öpeyim gerdanından
Minareler uzanmış gökyüzüne bağırır.
Kara sevdan nerelerden
Yüreğimi çağırır?
Dua gibi, büyü gibi ezberledim hasretini.
Yarim istanbul gel öpeyim gerdanından.
Doğduğum doyduğum büyüdüğüm şehir, kaçmaya çaliştıkça dahada içine düştüğüm, aşklarımı işlerimi dostlarımı tanıdığım girdap..
cok ozledim seni cokk 1 yil oldu senden uzaktayim cok kufur ederdim sana ama tovbe bir daha azima almam sen ne buyukmusun ne guzelmisin seni cok ozledim 2 gun sonra opecegim topragindan.
uğruna şiirler şarkılar yazılan tapılası ve bir o kadar yaşarken yorulası şehir.
dünyanın en güzel, en önemli şehriyken; vasat bi ortadoğu köyüne dönmüş metrapol.
--spoiler--
beni bu kentte tutan boğazı değil, geçmişimdir.
--spoiler--
yaşayanların ikiye ayrıldığı şehirdir.bir kısım tam bir istanbul fetişistidir istanbul'u överek psikolojik bir mastürbasyon yaparlar,diğer kısım ise yaklaşık 16 milyon insandan ve şehrin pisliğinden bıkmış insanlardır ve bir an önce kurtulmak isterler bu şehirden.
mevcut durumda zannediyorum artık bir kandahar ya da bağdat'dan farkı kalmayacak bu gidişle. son 5 yılda bu şehre gelip yerleşen ne kadar yabancı uyruklu insan var ise anasını avradını sikeyim. evet bu kadar net konuşuyorum. hepinizin geçmişini geleceğini sikeyim ki, bu şehirde yaşayan bunca insana hayatı zehir ettiniz orospunun dölleri.
gömün beni şu şehre ...
Bir arkadaşın* seslendiği şehir:

iyisin sanki ama azcık değişmişsin
Yüzünü görmeyeli olmuştu epey
özlemişim, hemen geçti o yüzden.
Belki bir daha geldiğimde tam gelirim
ne sen dertlenirsin ne ben özlerim
Ya da bilemedim...
Yarın sabah gökten bakardım sana ama
çarpıldığın her yere sinirlenirim.
O yüzden boşver ben sadece hayal edeyim.
Edeyim ki sen anılarıma sahiplik ol.
Yarın gelince nerde bunlar demiyeyim.
özle beni, bil, daha fazla yorulma
Aileme ve sevdiceğime iyi bak,
bakarsın durmam dönerim hemen geri.
şimdilik hoşçakal.
an itibariyle göğü delinen şehir. hem sağanak yağmur başladı hem de şimşekler yıldırımlar iniyor tepemize.
mevsimsel olarak kafayı yiyen şehir.
Havasına güvenilmemesi gereken şehir, yağdır mevlam su..
Cumartesi ikamet edecegim sehir. Cocukluk hayalim istanbul. Cok heyecanliyim lan.
doğduğum ve büyüdüğüm şehirdir. yoğun göçler alması, trafik, çarpık kentleşme gibi sebepler insanı soğutur. fakat her şeye rağmen attila ilhan ve nedim'in dediği gibi...

"sokaklarında mohikanlar gibi ateşler yaktık
sana taptık ulan
unuttun mu
sana taptık."

"Bu şehr-i istanbûl ki bî-misl-ü behâdır:
Bir sengine yekpâre Acem mülkü fedâdır."
özlenilen şehirdir.
bir semtiyle bir semti arasında dağlar kadar fark olan megakent. ne zaman bir insan bağlarbaşı, tarlabaşı, kasımpaşa, güngören, esenler, gaziosmanpaşa gibi yerlerini bağrına basarsa o zaman "istanbul çok güzel bir şehir yaa" diyebilir.
her ne kadar trafiği insana çile gibi gelse bile, boğazı ve gemi gezmeleri ile enfes bir şehirdir.