bugün

muhtemelen sıkıcı olur.
saçmalıktır. sen kalk koca fatih sultan mehmet han'ın fethettiği, kültür başkenti olan bu şehirden başka bir şehire yaşamaya git. gerçekten garip kafalar var.
kafanın rahat olmasıdır. 1 ay gecirdim o şehirde amına koyim çekilirmi lan o dert verdiği imkanlar kadar adamı yaşlandırır orası. bırak küçük anadolu şehri olsun imkanı olmasın bu ne lan denizli candır izmir canandır amk ege kraldır.
türkiye'de düşünülemez bile fakat başka ülkelerdeki herhangi bir şehir olabilir.
türkiye nin yaklaşık yüzde 70 ini kapsayan tespittir.

samsun da yaşıyorum ve ara sıra istanbul a gezmeye gidiyorum, ama yerleşmeyi düşünmem, neden derseniz; envai çeşit insan ve trafik sıkıntısı yeterli.

edit; imla.
istanbul'un her şeyini özlersiniz. trafiği bile.
yapılabilecek en akıllıca davranıştır.
hele de ege'de bir şehirde yaşayacaksanız, bundan büyük keyif yoktur.
huzur verir.
medeniyetin göbeğinde, Yozgat'ta yaşıyorum, bildiğin cennet burası. bazen siz istanbulda yaşayanları anlamıyorum neden Yozgat varken ist'da yaşıyorsunuz diye. bunu bir şarkıyla destekleyelim;

http://www.vidivodo.com/v...-leyla-ile-mecnun/1002835
çanakkale'dir o yer. bir gün orası da olacak zaten.
1.5 sene önce geldiğime geleceğime beni bin pişman eden şehirdir istanbul. en acelesinden kaçmanın yollarını arıyorum. ankara candır.
ihtiyaç olandır. gelmeyin amk bok mu var? heryer apaçi dolu heryer araba dolu 20 dakikalık yolu 2 saatte geliyorum. en iyisini yapandır.
cogu seyden mahrum kalmaktir.icinde bulundugum durumdur.
istanbula seyahat için gitmektir. yaşamaktan daha zevklidir.
mesela?
tokyo, new york, cenevre, milano, caracas, yeni delphi, abidjan, kayseri, ordu, ankara...

uzun yıllar başka hangi şehirlerde yaşanmış, başka hangi şehirlerin çileleri çekilmiş de bu kadar zor gelecek durummuş diye düşündüğüm hededir mirim.
24 YILDIR YAPTIĞIM ŞEYDIR. Iyi ki yapıyorumdur, ömrümün geri kalanında da yapacağımdır. (bkz: Denizli)
Aslında yaşamamaktır.
7. nesil istanbullu olarak * isteyeceğim birşeydir.
(bkz: memleketini sevmeyen insan)
Ozlemenin ne demek oldugunu size cok iyi bir sekilde anlatacak durumdur.
istanbul dışında, türkiye'den bursa, izmir ve antalya ancak istanbul özlemini dindirir ve insanı kendine aşık edebilir ama diğer kentlerin fazla şansı yoktur.

dünyadan ise sadece new york ve londra belki birazda paris ancak istanbul'u unutturur.

yoksa istanbul aşktır, kolay kolay unutulmaz, onu bırakıp başka şehirde de yaşanmaz.
muhteşemdir. hatta imkanınız varsa orta karadeniz veya doğu karadeniz'de yaşayın. yemişim istanbul'u.
emekli memleketi gibi gelir insana.
eskişehir veya izmir olabilir.
izmir daha ağır basıyor zannımca çünkü deniz gayriihtiyari kendine çekiyor insanı...
öğrenciyken gerçekleşir.
Yaşanılan şehrin en güzel tarafının istanbul'a dönüşleri olduğunu anlamaktır.*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar