bugün

la fa la sol ismail sözüyle bizi yaran muhteşem ötesi bi eser.
ukrayna'nın izmail kasabasının osmanlı imparatorluğu ve romanya dönemindeki adı.
kel kafasindan sorumlu olan kisilik. mutfakta biri mi var diye sorulasi.
(bkz: ismail alpen)
ingiltere, kent te starbucks benzeri bir cafedir. tek fark ismail in bu isi 1925 ten beri yapiyor olusudur. kapisindan iceri girdiginizde taze kahve cekirdegi kokulari dolar genizinize, zengin kahve ve cay monusunden iceceginizi secmekte zorlanirsiniz.

mochayi latteyi cafe nero, costa, pret a manger, cafe republic, starbucks etc.. heryerde icebilirim, iyisi mi ben ismail breakfast blend i deneyeyim dersiniz. servis tepsinize zarif, seffaf bos bir fincan ve bir bardaklik cay alabilecek seffaf bir caydanlik koyarlar.

sabahtan beri cayi haril haril kaynatip bayat cayi itelemezler. caydanlik duzeneginin icine bir bardaklik taze cayinizi koyarlar basarlar sicak suyu, yaniniza da bir kronometre verirler (uzerinde ismail logolu) uc dakikayi gostermektedir kronometre. servis yapan kiz magda, uc dakika sonra cayiniz hazir olacak, tepsnizi alip masaniza gecebilirsiniz, 3 dakika doldugunda caydanligin icindeki demlik kismi cikarip kenara koyabilirsiniz der. derken rahat koltuklara yerlesilir. o arada da kronometre3 dakikayi geri saymis, zirlamaya baslamistir. cayim hazir dersiniz keyifle, taze taze ismail breakfast blendinize yumulmaya hazirlanirsiniz. minik, zarif demliginizde bir o kadr zarif fincaniniza cayi doldurursunuz. burnunuza mis gibi taze cay kokusu gelir, yeni bir cay deneyecek olmanin heyecaniyla birlesen bu koku insana garip bir his verir. cayin lezzetini almak icin sutu ilk basta caya eklemeyi reddedersiniz, arkaniza yaslanip cayinizdan ilk yudumu alirsiniz, oh be dersiniz cay bu iste.

ismail, kent, tunbridge wells de isini iyi yapan kendine ozgu bir cafedir.

bir daha bu sehre yolunuz duserse ilk ugranacak mekanlar listesine ismail i de alirsiniz. tam cikacakken akliniza takilan soruyu magda ya sormaya karar verirsiniz. "buranin sahibi turk mu?"

"-hayir, tam emin degilim ama somalili ya da sudanli olmasi lazim" cevabiyla biraz burulursunuz. bu cevap tam istediginiz cevap degildir, ama yine de merakiniz giderilmis olur. tekrar gorusmek uzere der uzarsiniz mekandan.

velhasilikelam ismail, kent e yolu dusenlerin ugramasi gereken bir mekandir. farkli bir tat farkli bir lezzettir nihayetinde, denenmelidir.
1992 çıkışlı yandık desene albümünden çıkan bu şarkıyı bon jovi'nin 2000 çıkışlı crush albümünden çıkan it's my life şarkısından arak olarak nitelendiren bütün insanlara selamımı yolluyorum buradan.

aradaki 8 seneye ne mi oldu? yandı bitti kül oldu.
grup vitaminin harika şarkılarından biri

(bkz: ismail iki gözüm iki iki musluk)
(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)
(bkz: ismail odalarda ışıksızım)
(bkz: çılgın çocuk iso)* *
hala zevkle dinlediğim karizma şarkı...
iSMAiL Türkiye'de en çok kullanılan 14. isim (... 12. bülent, 13. ömer, 14. ismail, 15. özlem, 16. kemal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 168 kişiden birinin adı iSMAiL ve ismin yaygınlık oranı binde 5.94.

iSMAiL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 19:30 itibariyle yaklaşık 427,227 kişinin isminin iSMAiL olduğu ve iSMAiL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 7060 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

iSMAiL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda iSMAiL yaşadığını tahmin ediyoruz.

iSMAiL Türkiye'nin en yaygın 14. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 14. ad ise Alan ismi. iSMAiL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 12. Charles 13. Mark 14. Alan 15. Ann 16. Lee isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
zall'ın adıdır.
(bkz: ismail alpen)
(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)

(bkz: çılgın çocuk iso)

(bkz: ismail odalarda ışıksızım)

(bkz: ismail kel kafandan sen suçlusun)

gibi yaran sözlere sahip eğlendiren şarkı.
(bkz: samuel)
(bkz: sek sek sekerek ismail) *
--spoiler--
uyanık geçinir amma yalandır...
tüm mal varlığı cebinde olandır.
--spoiler--

--spoiler--
lan ismail atlı mısın?
yavrum bağdatlı mısın?
herkes zeka yaşını sorar,
lan sen bu kadar tatlı mısın?
--spoiler--

--spoiler--
çılgın çocuk iso
ismail, önemli şahsiyetim benim
ismail, felsefe yapma!
--spoiler--

kısımları manidar olan grup vitamin şarkısıdır. böyle bir şaheser için ne kadar teşekkür edilse kifayetsiz olacaktır.
hitapta ya da seslenirlen smile şeklinde söylenen isimdir.
bağımlılık yapan grup vitamin eseri. aynı tattaki diğer şarkı ise mfö'den geliyor.
ali desidero!
grup vitamin'in tut ki karnım acıktı kedimi yedim kısmıyla beni benden alan şarkısıdır.
ismi ismail olan insanın ne kadar bahtsız insan olduğunu gösteren önyargılarla dolu başlık ,zira isminiz ismailse ağzınızla kuş tutsanız yine farketmez,ismi berkcan olmaktan daha beter bir olaydır...
orta okuldayken hacamın bana "ismail odalarda ışıksızım" dediğinde arkadaşlara alay konusu olmama neden olan grup vitaminin en güzel benim de en sevdiğim şarkısıdır. dr.alban-it's my life şarkısının dalga versiyonudur.
şarkının orjinali için http://www.youtube.com/watch?v=Lcy7g05AbC0
ismail kel kafandan sen suclusun!

bu sayede her ba$a tarak.
her sınavdan önce ve sonra dinlenmesi farzdır. Sınav esnasında belirli aralıklarla aman ismail kent tac dis denmelidir. *
klasikleşmiş bir şarkıdır. tabi ozamanlar apaçiler ortada olmadıkları için herkes tarafından çok sevilmiş ve dinlenmiş şarkıdır..

bu ismail kimdir hala merak konusudur, şarkının en koparan kısmı ise:

ismail tutti furutti seyrediyorum
biraz eğil göremiyorum..
(bkz: kel kafandan sen suçlusun ismail)
erzurum ili, hınıs ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: hınıs/#8986557)
reha çamuroğlu nun safevi devleti kurucusu şah ismail in hayatını anlattığı tarihi roman üslubundaki kitabı.

yazarından dolayı çekinerek aldığım bu kitap okudukça hoşuma gitmeye başladı, şah ismail ve alevilik hakkında bilgi sahibi olmak ayrıca da gerçek kişilerden kurulu bir roman okumak istiyorsanız kaçırmayınız.
güncel Önemli Başlıklar