bugün

imamını öldüren katili linç eden cemaattir.
istanbulun fatih semtinde çok popüler olan dini bir cemaattir. liderliğini mahmut ustaosmanoğlu yapmaktadır.
istanbul'un fatih semtiyle kalmayıp, istanbul dışına taşmış cemaat veya tarikattır. müritlerinin sayısı tam olarak bilinmemekle beraber 25000 civarında olduğu söylenir. (bkz: ismailaga camii imaminin oldurulmesi) olayıyla bu aralar gündemde bir hayli yer edinmiştir.
belli başlı çevrelerin sürekli panetre etmeye,bok atmaya çalıştığı.inançsızların neredeyse karalama imzaları toplayacaği ehl-i sünnet hak bir cemaatt.
ayrıca çarşamba ve etrafında bulunmaları tesadüf değildir.bilnizki hemen yanı başlarında bir patrikhane ve bunların cemaati bulunur.bizim denyo insanımız ise bu patrikane insanını teletabi edası ile kucaklarken,allah yolunda olan bu topluluğa kurşun sıkar,ardından vurur.
deniz baykal ın söylemiyle kendi başlarına cumhuriyet olduklarını zannedenlerin cemaati..
iş o kadar özerkleşmiş ki allaha ve türk yargısına güvenmeyerek suçluyu infaz edebiliyorlar.. dini kendine göre uyarlayanların cemaati allah yardımcıları olsun..
nakşibendiliğe bağlı bir cemaat. fatih teki ismail ağa camii merkezidir. kendilerini bir ilim ve kardeşlik cemaati olarak tanımlarlar. her cemaatin oldugu gibi onların da öğrencilere tahsis ettikleri evleri, okulları vardır. cemaat liderlerine 'efendi hazretleri' demeyi tercih etmişlerdir.
mahmut efendinin liderliğini yaptığı cemaat. mahmut efendi'nin fatih çarşamba'da fener rum patrikhanesi manzaralı bir evi vardır.
29 mart seçimlerinde tercihini kemal kılıçdaroğlu tehlikesinden (siyasi yarış içindeki tehlike) dolayı ak parti'den yana kullanmış cemaattir. kılıçdaroğlu evraklarıyla aylarca şov yapıp bu kadar taraftar bulmasaydı cemaatin yüzde 90'ı saadet partisi adayı mehmet bekaroğlu'na oy verecekti.
bu tarikate mensup bir kadının başına gelenler dinin kadına yaklaşımı, mikro-toplum modeli olarak cemaatlerin işleyişi açısından önemlidir. okunup, ibret alınmalıdır.

http://www.radikal.com.tr...10.2009&CategoryID=77
kahyasi çok olan cemaattir..
buna giden buna da gider.
(bkz: ismail yk cemaati)
bu cemaati soruşturmak isteyen erzincan cumhuriyet başsavcısı ilhan cihaner 26 yıl hapis cezasıyla sorgulanmaktadır.

başsavcı soruşturmayı başlattıktan sonra cemil çiçek 'in ''Cezanın alt ve üst sınırını, cezaevlerin doluluğunu ve genel seçimler öncesi kendilerini siyaseten çok zorda bırakacağını söyleyerek gözaltındaki şüphelileri salıvermemi istedi'' demişti.

daha sonra da başsavcıyı adelet bakanlığı ceza işleri genel müdür yardımcısı çetin şen arayıp ''Böyle soruşturmalar insanın başını derde sokar. Ankara'da ortalık toz duman. Yaptığın soruşturma Ergenekon soruşturmasına misilleme olarak algılanacaktır'' demiş.

bu açıklamalar yapılalı 4 gün geçmesine rağmen cemil çiçek ve çetin şen'den açıklamama gelmemesi ilginç.
ağa'nın eli tutulmaz diyerek, ismail ağa'sının elini sıkmadan es geçtiğim cemaat.
Nakşibendi tarikatının bir kolu olan cemaat. Çok düzgün itikatları vardır. Asla din dışı bir söylemleri olmaz. Giyim kuşamları daha çok osmanlı tarzı. ERkekleri bıyıklarını kısa sakallarını uzun tutarlar. Cübbe ve sarık vazgeçilmezleridir. Saçlarını kısa kestirirler. Kadınları çarşaflıdır. Ancak cemaat siyasi bir yapıya sahip değildir. islamı incelikleri ile yaşamaya çalışan insanların bir araya geldikleri bir yapıdır.
vahdet-i vucud felsefesi gibi karanlık bataklığa gırtlaklarına kadar bulaşmış, fakat medreselerindeki özellikle arapça, fıkıh, kelam, tefsir ilimleri açısından önemli ve ciddi eğitimler verilmektedir.

yanlız menhec olarak sapkınlık üzeredirler. yani keşifi hadiste ve tefsirde usul olarak kabul ederler. fakat keşif ne hadiste bir usuldur, ne de tefsirde. böylelikle muteber gördükleri bazı kaynakların bir çoğu uydurmadır.

kendi şeyhlerinin yani mahmut ustaosmanoğlu nun hala hayatta olması itibariyle kendisinin bir tefsir çalışması vardır. (allah ona tefsiri tamamlamayı nasib etmesin)tefsirin adına ruhul furkan ismini vermiştir. yani kuranın ruhu manasına gelir. sakat ve tehlikeli sularda yüzmeye hevesli bir iştahıın göstergesidir ayrıca bu isim. kuran mahluk değildir ki ruhu olsun.

bahse konu tefsrinin daha ön sözünde tefsiri yazmaktaki sebebine işaret ederek; mekke de bulunurken Allahrasulu ile görüştüğünü ve onu tefsir yazması için teşvik -yani emir- ettiğini iddia etmiştir. işte keşiften maksadımızda tam olarak budur. bizim bu durumda böyle bir iddiaya inanmaz ise kesinlikle mümkün değildir. çünkü allah nurunu kuran ve hadislerle tamamlamış ve islamın metodu hakkında net çizgiyi kaynaklar açısından göstermiştir. ben peygamberle görüştüm demek küfre dalalettir efendim.

bu yukarıda bahsettiğim durum sadece bu camia için değil tüm tasavvuf camiasını ele alıp tümünü kapsayıp içine hapsetmektedir. mahkumu olan muridlere allahtan hidayet dilerim.
cüppeli bamyacılar..
sosyal paylaşım sitelerinde efendilerinin ağzına ayran tutuverdikleri yemek yedirdikleri videoyu paylaşan cemaat..cemaat başları da Allah razı olsun kardeşlerim ben kendim yiyip içebilirim diyemeyen kişi..Banada ben mi yanlış düşünüyorum yoksa günaha mı giriyorum diye düşündüren topluluk
fatih-çarşamba'yı de facto kurtarılmış bölge durumuna getiren, türkiye cumhuriyeti yasalarını hiçe sayan, kadına böcek muamelesi eden v.s. v.s. pek çok yönden türkiye'nin en karanlık yüzü olan tarikattır. şu an iktidarda bulunan akp'nin önemli oyuncularından bir kısmı doğrudan mahmut ustaosmanoğlu'na bağlıdırlar.

bu cemaâtten biriyle iki çift lafın belini kırmak diğer cemaâtlerden birine üye birini bile "ben çok çağdaşmışım be!" diye düşündürebilir; sıradan birine ise kâbus gibi dakikalar yaşatabilir.

pardösüsünün altından ayak bileği görünen sıkmabaşın aşil tendonunu sokak ortasında falçatayla kesenler de bunlardır.

kadının pelerin/çarşaf giymesini şart koşup bunu "o pelerinin çevresinde melekler dans ediyor"a bağlayanlar da bunlardır.

kendileriyle ilgili soruşturma başlatan ilhan cihaner'in dalavere ile yargılanır olmasının nedeni de bunlardır.

azalarak değil hemen bitsinler!
(bkz: Şırdan cemaati)
görsel
balat uyuşturucu piyasasının, ot müdavimlerinin genelini oluşturan topluluktur.

mottoları da şu şekildedir; ottur, boktur, günaaa yoktur.
Bir de "eslerinizle normal yollu iliskiye giriniz" diye hutbe vermis cemaattir vaktiyle. "cok sikayet eden var" diye de devam etmistir hutbe.

Belirtmek istedim bunu da.

Ozel mesajlarla hararet yapan kufurbaz cemaatciler icin video da gelsin hemen;
http://youtube.com/watch?v=Qhl1_eiD_bU

Sanirim aramizdan birileri fena got olmuslardir su halde...
erdoğandan yana tavır göstermişlerdir.

https://www.facebook.com/...pe=1&relevant_count=1
türkiye'de ki en doğru cemaatlerden biridir, yalnız allah için çalışır, destekliyoruz efendim.
şehit bayram ve hızır hocalarımızın, sohbet membağıdır.
güncel Önemli Başlıklar