1. 1.
  ismail ağa camii eski imamlarından bayram hoca'nın öldürülmesi olayı.

  büyük bir alim kaybedildi kendisi bir çok dil bilen araştırmacı kişiliği ile olduğu gibi ilmiyle de ün salmış mübarek bir kimlikti.
  sabahları sohbetler yapar tatlı sesi ve üslubuyla herkesin kalibini açar bilgiyle donatırdı.

  bayram hoca'nın mekanı cennet olsun.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/383978.asp

  çok büyük bir beyin göçtü.
  2 -2 ... mosquito
 2. 2.
  'halkımız gereken tepkiyi vermiştir' diye açıklama yapan emniyet müdürleri oldukça* normal karşılanması gereken halk tepkisi..

  hocanın da mekanı cennet olsun..
  3 -1 ... harabe
 3. 3.
  bundan önce de aynı caminin müezzini öldürüldüğü için kuşkuyla bakılan ölümdür. allah rahmet eylesin
  1 ... fewzi1907
 4. 4.
  büyük bir provakasyon haraketinin başlangıçı gibi duran hadise.Allah rahmet eylesin hocaya,mekanı cennet olur inşaallah.
  3 -1 ... imhotep
 5. 5.
  * gözler önünde imamının öldürüldüğünü gören cemaatin bulunduğu durumdur.*
  1 -1 ... andlee
 6. 6.
  kütüphaneler yutmuş.bir çok dil bilen tatlı dilli güler yüzlü ve hatta komik neşeli bir alime bunu yapanın sıradan bir manyak olmadığı kesin.

  gene birileri bir şeyler çeviriyor...
  4 -3 ... mosquito
 7. 7.
  once kafaları karıştıran sonra ne yapalım allah rahmet eylesin dedirten olay.
  ... işletmen
 8. 8.
  çok ilginç bir olay. en çok şaşılacak konu ise öldüren kişinin ölümü göze alacak kadar bu olayı yapmaya kararlı şekilde o kadar kişinin içersinde bu işi yapmış olması. delilik dedittiren bir mesele. Allah' ın takdiri ise tecellisi mutlaka olacaktır. allah gani gani rahmet eylesin
  1 -1 ... alakese
 9. 9.
  müritlerinin sürekli olarak katil hakkında sürekli "sünnetsizdi zaten."açıklaması vardı.ne ara açıp bakmışlar çok ilginç.
  3 -1 ... kisil
 10. 10.
  provokatörlerin iş başında olduğu talihsiz olay. buyrun ne olmuş;

  "Görgü şahitlerinden bazıları saldırganın tek başına olmadığını öne sürdü. "Üç kişiydiler." diyen bir görgü şahidi, "Saldırganın bıçağı saplaması üzerine diğer iki kişi cemaati tahrik ederek, 'Vurun, öldürün!' diyerek bağırdı." iddiasında bulundu. Saldırganın sarıklı ve cübbeli olduğu ve iki üç haftadır camiye geldiği kaydedildi. Bu arada imam Bayram Ali Öztürk'ün hastaneye kaldırıldığı sırada ve ismailağa Camii'nde toplanan kalabalığı, iBDA/C örgüt mensubu 7-8 kişinin galeyana getirmek istediği ileri sürüldü. iBDA/C'li grubun cemaati yönlendirmek için, 'Bu cinayeti dış güçler işledi. Öldüren de sünnetsiz çıktı' gibi tansiyonu yükseltici sözler saf ettikleri kaydedildi." (bkz: ibda c)

  http://www.zaman.com.tr/?...haberler&trh=20060904
  2 -1 ... kutt