bugün

Gurur yazamayan sözlük şeysi.

Olur a yetkili metkili görür de ispikler mispikler Editi: bence mental yönden gurur yazabilme imkan ve kabiliyetine haiz beyler ancak beden kitle indeksinin bozulmasından mütevellit parmakları basmıyor.
Kendisinden ancak internet cafe işletmecisi olur.
erkan tan kafasında bir adam.
Nihat doğan ile aynı kafa ve aynı düşünce tarzı. işte uludağ sözlük kurucusu... Ehe. Gerçi biri kürt biri yahudi bunların ondan aynı kafada.
Sen alt tarafı bir codersın lan sırf ortalama üstü bir sosyal medya platfomu kurdun diye siyasi ve tarihi olarak bu kadar atıp tutabilecek cesareti nasıl kendinde buluyorsun inanılır gibi değil. Bazı şeylerle ilgili atıp tutabilmek için sadece o işlere ilgili olmak yetmez eğitimini de almış olman gerekir. Yoksa ömür boyu eşin dostun ayıp olmasın diye izlediği o internet yayınında konuşursun anca ciddiye de alanın olmaz.

edit: kendisi beğenmiş bu entry i eleştri kabul edebiliyorsa ne mutlu.
Eskiler bilir bu herif bir zamanlar cumhurbaşkanı' na hakaretten savcılığa çağrılırdı. Siz düşünün nasıl bir muhalifti.

Ama daha sonra ne oldu bilinmez baya baya değişik bişi oldu kendisi. Garip.
iyi adamdir hos adamdir ama siyasete bulasinca biraz soguk geliyor. trollük olsun diye yapiyorsa; onu da yapmasin.

hele bu baskanlik sistemi hakkinda yorum yapacaksa; faktlarla, analizlerle yorum yapsin. böyle kuru kuru yazinca bos adamin birisi yaziyormus gibi itici geliyor. yillardir fikir özgürlügü, düsünce özgürlügü, insanlarin özgürlügü diyen ismail´in bir anda degismesi; gencliginde ateist olan ama yaslandiginda namaza giden adam tipi (yanlis anlasilmasin yaslaninca dogru yolu buldu anlaminda söylemiyorum, belki de aksine yanlis yola da sapmis olabilir, bilemeyiz) olusturdu gözümde.

sevgili ismail,
sözlük yönetirken bile bir sürü yetkiler paylastiriliyor ama sözlük yönetmeyi ülke yönetmekle kiyaslayamayiz. belki sadece sunu kiyaslayabilirsin, o da belki. simdi sagcisiyla solcusuyla ugrasmaktan vazgecelim, kendimize bakalim. bütün yazarlar bir olsak, seni protesto etsek, sol frame yerinden oynamasa; ne yaparsin?

moderatörler, yetkililer, gammazlar, vs. vs. derken sözlük icerisinde format (düzen) korunmaya calismakta.
ülke yönetirken bu olay daha farkli. istedigimiz gibi kafamiza göre kurallar cikartip, yukarinin diledigi adamlarin diledigini yapmasi ahlaksizliktir. neden mi ahlaksizlik? cünkü; adaletsiz oldugu icin. (bkz: adalet)

adaletsiz oldugunun ispatini da su sekilde aciklayabilirim.
öncelikle evet ve hayir propagandalari "evet" ve "hayir" diyenler arasinda gerceklesir. bunu da partiler ve sivil toplum organizasyonlari gerceklestirir. bu propagandalar icin devlet bütcesine dokunulmaz. hatta gerekirse; televizyonlara cikilir, taraflar esit sekilde konusturularak orada tartismalar yapilir.
- yurt dislarina devlet bütcesinden bakanlik kimligini kullanarak bakanlar gönderilmez!
- polis, hakim, savci ile karsi tarafin düsüncelerine korku salarak olmaz!
- sirf sandiktan istenilen oy ciksin diye ülke gelecegi (bütün halk) tehlikeye atilarak yapilmaz!
- madem ki devrim yapilacak, yapilacak olan devrim yine üstten asagiya dogru degil; asagidan yukariya dogru yapilmali.
- madem ki; kurulan cumhuriyetten memnun degiliz, o zaman memnun olabilecegimiz cumhuriyeti kurmak icin el birligi ile bütün düsünceleri meydanda catistirarak gerceklestirilmeli.
- kraliyet, tek adamlilik vs. cok halkli, cok inancli bu topraklar icerisinde sadece korku yayarak gerceklestirilebilinir. gecmiste bunun örnekleri hem bu topraklarda, hem de baska topraklarda gerceklestirilmeye calisilmis ama hüsranla sonlanmistir.

aslinda bütün bunlari sana neden yazdigimi da bilmiyorum. ugrasma olm böyle seylerle. git kullanacaksan evet oyunu kullan ama bunu da trollük yaparak yapma.
Çılgın çocuk iso. Yine yapmış kapağını.
Uludağ sözlüğün ceosu'dur. Ayrıca Şahsına ne kadar eleştiri, hakaret, alay edilirse edilsin, hiç tehdit etmeden aynı seviyeden yeşilleme yapan mod-yazılarlık görevi olan kişidir. Fakat bu ara siyaset işlerine biraz fazla kafa yorarak, kendisine dere yetip artarken, okyanusa açılması, saman çöpü muamelesi görmesine neden oluyor.

Neyse, Kendisi ve sözlük hakkında en iyi karar verecek olan yine kendisidir.
bak ismail, sana iki çift lafım var. koskoca(?) modsun. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce yazar yazıyor sözlüğünde. yakışır mı sana sol görüşlü insanlara laf etmek? yakışır mı bunca solcu yazarı, çaylağı, saçma sapan sözlerinle kırmak, incitmek? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin kendi yazarlarının bile kafana göre entrysini silen, bir damlacık eleştiriyi çok gören? anlamıyor musun ismail, bu solcu yazarlar ''hayır'' diyor. ama ben boşuna konuşuyorum. ''iktidar yalakası'' adama, atatürkçülüğü, cumhuriyetçiliği öğretmeye çalışıyorum..

http://i.hizliresim.com/Ly1k2Z.png
4-5 senede gerçekleşen Türk halkının metamorforzunun mükemmel örneğidir.

Başkanlık sistemi demokratik bir sistemdir, fakat demokrasiyi c.baskanı oldu olalı resmen çiğneyen, anayasanın statüsüne verdiği yetkilerden çok daha fazlasını kullanan bir politik eşkiyaya güvenip desteklenecek bir sistem kesinlikle değildir.

Çünkü zaten kimsz hesap soramıyor.

Adalette (darbe sağolsun) bolca rte yandaşları var, tsk aynı durumda.

Parlamento akp'nin malı sayılır. Koltuk sayıları + önlerinde diz çöken mhp nin koltuk sayısı her kararı geçirmelerine yetiyor.

Bü gün öbür gün bu adam o sistemi ülkeyi kafasına göre yönetmek için kullandığında kim nasıl hesap soracak...

Asıl sorun bu.
(bkz: kapadokya yahudileri)
astronot ?
Contayı sıyırmış.
Yeryuzune düşen ilk Pimapenci tanesi.
Yetkilisi jimmy tarafından ikide bir gündeme getirilen şahıs. Zall başlığı sol tarafa gelmezken ismail alpen buradan düşmez oldu. Oyuna gelme Uludağ. Evet.
görsel
darbe mi oldu?
Ddos yemiş gibi garip açıklamalar yapmaktadır yazık kimin evladı ise.
Birden görünce beni korkutmuştur. Zall bu ne amk.

Ana sayfada senin yüzün kocaman belirince korkuyor insan.
Vay amk korktum bir anda 150 yıllık metamfetamin içicisi 200 cinayeti olan suçlu gibi vesikalık.

Zall sensiz olmaz amk.
aynı anda telefonda, duşta hem de yurtdışında...

edit: bu arada zall bu espri mi şimdi senin gibi zeki birinden daha iyi bir espri beklerdim.
Gene birşey mi var darbe falan değildir inş. Ufaktan gerildim yaa.
görsel
ödüm dışkıma karıştı.
Kac lesin var moruk?

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar