bugün

inanılmaz pişkin, kendinde hiç bir zaman en ufak yanlış bulmayacak, insanlara akıl, mantık dışı öyküler anlatıp zenginlik kazanan insanların masalıdır. ortadoğunun başına beladır.
görsel
içinde körü körüne bağlanan,kendinden başka hiçbir dini,dili,ırkı düşünmeyen aksine onların ölmesini,yok olması isteyen mezhepler barındıran din.
görsel
Garip bir din.

Sana diyor ki: istediğin kadar iyi biri ol, çocuklara para ver, ihtiyacı olanlara yardım et, hırsızlık yapma, dürüst biri ol; allah'a, kuran'a inanmıyorsan sonsuz azap seni bekliyor.
!?
sümerin babile devrettiği...
mısırın ortadoğuya ilettiği...
ibraniliğin iseviliğe miras bıraktığı...
muhammedin anonimleştirdiği....
(bkz: semavi dinler)
(bkz: dinler tarihi)
huzur, merhamet, iyilik, güzellik, kalp ferahlığı...
Ekşi sözlük denen sitede 3 Semavi dinin başlıklarına girip en beğenilen entryleri okuyun. islama eleştiriler varken yahudilik ve cristianliga övgü vardır. Tarih boyunca islamın altın çağında bile Müslümanlarca layığı verilmemiş bir dindir. Hele günümüzde Ne mutlu şekilsiz şüphesiz müslüman olabilene.
ülkesindekilerin çoğu müslümanken kaç tane müslüman teröristi bizzat tanıdığını merak ettiğimiz kimselerin terör dini olarak ifade ettiği, insanın Allah'ın emrettiği şekilde yaşaması ve Allah'a kulluk etmesi için kuran ve peygamber ile bizlere gönderilmiş öğretilerden oluşan dindir. insana Allah'a ve getirdiklerine inanmayı, ona kulluk etmeyi, kendisine, ailesine ve çevresine karşı sorumluluklarını yerine getirecek iyi bir insan olmayı emreder.

türk olmak ile müslüman olmayı kıyaslamak da elma ile armudu toplamak kadar saçma ve gereksizdir.

islam coğrafyalarındaki huzursuzluğun nedenini incelediğimizde müslüman olmayan güçlerin etkisini net bir şekilde görebilmekteyiz. en temiz örneği suriye'deki ateşkese abd ve rusya'nın karar vermesi değil mi? sahi suriyedekiler ne için savaşıyordu?

sonra ırak ve afganistan örneğinde uydurulan terörizm ve halen bulunamayan kitle imha silahları bahane edilerek işgal edilip petrol vb kaynakları sömrülen, vatandaşları işkence gören ve kadınları "kendilerine demokrasi ve medeniyet getiren" amerikan askerleri tarafından tecavüze uğrayan kadınların yaşadığı toplulukların nasıl huzur bulmasını bekliyoruz? nükleer silahlarıyla denemeler yapan kuzey kore için yapılan basit kınamalarla islam coğrafyasında uydurma nükleer programlarla işgal edilen devletleri kıyaslamak geliyor mu aklımıza? sonra gel de huzurdan bahset. bir önceki ramazan ayında israil'in kimyasal silahlarıyla filistin'de katlettiği en az 2000 sivili söylemeyelim bile. bakın savaşan iki silahlı güçten bahsetmiyoruz. israil ordusunun katlettiği sivil insanlar!

sonra islam terör dini. işid gibi dinimin mensubu olarak kabul etmediğim farklı siyasi iştiraklerle oluşturulmuş suni örgütleri islam terör dini demek için kullananları ülkelerindeki müslümanları incelemeye davet ediyorum. işid'i destekleyen terörist olabilir ama onun müslüman olduğu anlamına gelmez. benim tanıdığım hiç bir müslüman terörist değilse kimse islamiyet için terör dini ifadesi kullanamaz.
Talkan ve curcan katliamının türk değil budist irani soğdlar'a yapıldığını bilmeyen cahil pust orospu çocuklarının çok biliyorum ayağına laf attığı din

O katliamı yapan islamiyet mi emeviler mi ne gariptir ki ben delhi sultanlığı,memlukler,osmanlılar gibi müslüman türk devletlerinin katliam yaptığını okumadım

ilk önce bir insan topluluğu arap ile bir dini öğreti olan islamı ayırt edin ondan sonra laf atarsınız orrrrrrrrrrrrrospu çocukları.
arap dini.
kimisinin iddia ettiği gibi terörist dini filan değildir.

yahu islam terörist dini ise, hiç sevdiğiniz müslüman bir kişi yok mu etrafınızda? ananız, babanız, arkadaşlarınız? o zaman söz konusu kişiler terörist mi oluyor? yok öyle bir şey!...

bütün dinler için geçerli şöyle bir kural vardır: dinlerden kim neyi isterse o sonucu çıkarabilir. bu eskiden de böyleydi, şimdi de böyle, yarın da böyle olacak.

yani mesele dinin kendisinden çok, "din anlayışı"ndadır. misal hıristiyanlığı ele alalım. haçlı seferleri, türlü katliamlar, engizisyon yargılamaları filan hep bu din uğruna yapıldı. peki ya şimdi? incil mi değişti ki şimdi kimse çıkıp hıristiyanlık adına pislik yapmıyor? hayır, değişen incil, tevrat filan değil, din anlayışıdır.

kardeşim "benim dinim terörist dini değil. şahsen din adına teröristlik yapmak istemiyorum, yapanı da desteklemiyorum" diyen adama, "hayır, senin dinin terörist dini. hadi teröristlik yap ya da dinini bırak" demenin amacı nedir?

hayır, o değil, batılıların şu "islam dini terörist dinidir" propagandasının amacı apaçık ortada değil mi? aklıma gelen ama dillendirmek bile istemediğim bazı çok felaketli senaryolar yarın öbür gün gerçekleşirse, batılılar "ya bunlar ateistmiş. müslümanlar gibi muamele etmeyelim" mi diyecekler?

gerçek şudur: bizler türkiye'de yaşıyoruz ve halkımızla kader birliği içindeyiz. yabancıdan gelecek iyiliktense, halkımızdan gelecek kötülük yeğdir.
Talkan ve curcan valla babuş siz neler biliyorsunuz böyle

O kadar kitap okudum işte türklerin tarihi olsun dünya tarihinde türkler olsun hiç birinde türklere Karşı arap katliamı yapıldığını duymadım

Emeviler orta asya ya geldiğinde aldıkları şehirler buhara ve baykent idi

Türkler bu dönem zarfında göçebe bir yaşam sürüyorlardı bu yüzden arap istilasından kaçmaları kolay oldu

Lakin o şehirlerde doğu iran dilleri sınıfına giren bir dil konuşan sogd adı verilen bir topluluk yaşamaktaydı çoğunluğu Budizm'e geri kalanı Zerdüşt,maniheist ve nasturi hristiyandı işte şehirlerde katledilen esas topluluk bunlardır

Zaten kısa bir süre sonra Kırgızistan civarında kurulan Göktürk devamı Türgişler kurulmuş ve soğdlar ile beraber arapları orta asya dan atmışlardır

Bir din.
Çocuk sevicilerin dini.
ağır bir ruh hastalığıdır.
--spoiler--

islam, kula kulluk değildir.
islam, aracılara bağımlılık değildir.
islam, güce, iktidara, makama tapınmak değildir.
islam, kendini la-yüs'el (sorumsuz) zannedenleri kutsamak değildir.
islam, kendi Peygamberi dahi “ben de sizin gibi bir beşerim” dediği halde, kendini herkesten farklı gösterenlere aldanmak değildir.
islam, insanın özgür iradesiyle seçtiği aşkın varlığa teslimiyettir.
ayşe sucu
--spoiler--
Yakarsa dünyayı garipler yakar.
Ve islam asla şu alttaki resim değildir.

görsel

Maaşlı imamların kurumsal tapınaklarında sürüye katılıp iman! Ettiğini sanmak ne acı.
“Allah rızası” sözünün bir dilenci beyanı hâline geldiği din.
Çoğu kişinin îman etmediği ve anlaşılmayan huzur verici yoldur.
Tek gerçeği ifâde eden dindir.
Hoşgörü dini,sevgi dini ama o kadar çok kullanılır oldu ki tanımayan islamı kötü bir din olarak görüyor biliyor,ne kadar acı.
Ateistlerin Türkiye ye hakim olursa zinamız, karı kız ayağımız, içkimiz gider diye tirtir titredikleri din. Halbuki bu zatlar kendi karılarını ve kızlarını, hem içkiden hemde zinadan da kıskanırlar, korurlar.
şiddet dinidir.
Türkiye'nin yüzde doksan dokuzunun mensubu olduğu din.
Hz Muhammed efendimizin yaydığı bir din.
1400 yıl önce kendinin peygamber olduğunu iddia eden bir çoban tarafından ortaya çıkarılmış dinlerden bir tanesi. tabi ki muhammed'le başlamadı, kökenleri sümerlere dayanıyor ama aslolan boyutunu muhammed'le birlikte kazanmış besbelli.