bugün

dünyanın en bela hastalıklarından birisidir.

hele de iki günden uzun sürerse.

çaresi yoktur.

götü olan bir insan için, ishalin çaresi yoktur.
kabızlık daha iyidir.

en azından tutma şansınız vardır.
(bkz: diare)
osurmayı özletendir. arkadaş insan osurmayı özler mi lan?
yarım litre suya bir kaşık şeker ve bir kaşık tuz döküp karıştırarak kocakarı usulü ile tedavi edilebilecek hastalık.
Gerçekten de yandın hafız. Tuvaletlerden uzak mekanlarda oturmaman dileği ile.
hemoroid varsa kabız olmadığınız için bu duruma şükredersiniz.. ama aşırısı zarar bir iki gün olsa yetiyor.. yes.
Adriana lima'da bu rahatsızlığı geçiriyor merak etmeyin.
sıçırıklık hali, ötürgenlk.
Beni de vurdu sağolsun...
1472838439 gündür peşimi bırakmayan illet. Muz yemek de fayda etmiyor allahım çıldıracağım artık.
su içmeyi ihmal etme kurursun--hiç şakaya gelmez.
Zordur. iyileşene kadar evinizden çıkmamanızı tavsiye ederim.
kahve-limon , yoğurt-nişasta, süt-kola gibi karışımların ishali kestiğini söylerler. Bol su tüketilmeli bu süreçte. eğer günde tuvalete çıkmalarınız 8-9 u buluyorsa hastaneye gidip doktora görünülmeli.diğer türlü 2 3 defalık bi durumsa yukardaki karışımlar işe baya yarıyor. doktor bir yakınımızın söylediğine göre .
sıçırık olma hal. ötürgenlik.
En boktan rahatsızlık. Bol bol su içip envai çeşit karışım denemeyi gerektirir.
Sade gazoz + asprin işe yarar.
Son iki gündür yakalandigim şey. Kurukahve limon, aç karnına muz, patates, pirinç lapası ne varsa denedim bana mısın demiyor. Hala su gibi akıp gidiyor. işin kötü yanı got sıvı boku pek fazla tutamiyor.
şiddetli anksiyete yüzünden her yemekten sonra başıma gelen şeydir, yeter amk vücutta su kalmadı iflahım kurudu.
Şuanda başıma gelen olaydır allah düşmanımın başına vermesin karnımda su kaynar gibi ses geliyo ve o ses "aha şimdi sıçtın" sesi oluyor.
bol bol haşlanmış patatesi üzerine tuz döküp yemeli.
Cicibebe ve muz yerseniz geçer.
Bir diğer adı diyare olan hastalık.
Su ic, atesin cikarsa acile git. Kahve, patates vs gibi cozumlerle idare et.
Genelde bizim millette dalga konusu olsa da sonuçları ölüme kadar götürür. Özellikle yaşlı bünyelerde. Evet.