1. 1.
  başkan obama'nın konuşmalarının metin yazarı.
  1 ... hogir
 2. 2.
  gerçek adıyla Jonathan Favreau. ABD Başkanı Barack Obama'nın TBMM'de yaptığı 25 dakikalık konuşmanın metninin altında imzası bulunan kişi. Obama'ya seçim zaferi getiren "Yes we can do" sloganının yaratıcısı, başta başkanlık yemin töreni be yüzlerce siyasi metnin yazarı daji çocuk Favreau, 4 yıldır başkanla birlikte çalışıyor. 6 Haziran 1981 doğumlu Favreau, Kuzey readig, Massachusetts doğumlu. Holy Cross Üniversitesi siyaset bilimi fakültesinden 1.likle mezun oldu. Mezun olur olmaz 2004 yılında 2004 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde demokrat parti adayı John Kerry'nin ekibinde stajyer olarak görev aldı. Görevi radyo programlarında konuşmaları toparlamaktı. zaman içinde ekibin bir numaralı ismi oldu. Beyazsaray'da Jimmy Carter döneminde görev alan James Fallow'dan sonra en genç 2. metin yazarı.Bekar ama eski manken Alejandra Campoverdi ile ilişkisi var.

  Obama'nın başkanlık yemini etmesinden bir ay kadar önce ki o tarihlerde Obama tarafından Dışişleri Bakanlığı'na aday gösterilen Hillary Clinton'un karton kopyasına sarılarak çektirdiği resim bir skandala neden oldu. Gelen tepkiler üzerine facebook'a koyduğu resmi kaldırdı ve özür dilemek zorunda kaldı. Resimde Favreau, Clinton'a arkadan sarılıp sağ göğsünü tutarken görülüyordu. Bu skandal Favreau'nun gençliğine verildi ve kısa sürede Demokrat Parti içinde kapatıldı.
  ... rick blaine
 3. 3.
  Obama'ya meclis konuşması için hazırladığı metin haricinde karizmasıyla da ön plana çıkan genç siyaset bilimci.
  ... cukutlu
 4. 4.
  çoğu amerikan filminde görünen - TAKRiBEN 60 kadar - ama gerçekten esas adamı 61. filminde (Chef )oynamayı başarmış iyi oyuncu.

  http://www.imdb.com/name/nm0269463/?ref_=tt_cl_t1
  ... true
 5. 5.
  (d. 19 Ekim 1966), ABD'li aktör, yönetmen, senarist, ses aktörü ve komedyenidir. Aktör olarak, Chef, Rudy, Swingers, Very Bad Things ve The Break-Up filmleri tanınmaktadır. Yönetmenliğini yaptığı filmler arasında Elf, Iron Man, Iron Man 2, , Iron Man 3, Cowboys & Aliens bulunmaktadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Jon_Favreau
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  bugün doğum günü. 52 yaşına girmiş.
  ... true