1. 21.
    iphone 11

9gag muhabbeti gerçekleşmez umarım.
    1 -1 ... ortamlarin suratsizi
  2. 22.
    Besleyin amerikayı. Amerika suriyeye saldıracak o yüzden para lazım.
    ... itoglu yourself
  3. 23.
    ya Şu androidci çomarların feryatları da bitmedi gitti yıllardır.

x ilk çıktığında çentiğiyle dalga geçiliyordu, sonra sürüyle iphone çakması çentikli android piyasaya sürüldü, tükürdüklerini yaladılar. lcd ekran diye dalga geçilen xr satış rekorları kırdı. 11 ise xr’ın daha güçlendirilmiş versiyonu ve emin olun türkiye’yi Bilmem ama tüm dünyada adeta piyasanın içinden geçecek. androidci ergenler zannediyor ki ekran lcd olunca piksel sayıyorsun. adam lcd ekranla cam gibi görüntü verdikten sonra sonra napıcam, yağlayıp götüme mi sokucam paneli? en azından elinize alıp bir bakın, mal mısınız nesiniz. bir de ram ve megapiksel çomarları var ki evlere şenlik. zannediyorlar ki bu ikisi arttıkça telefon fenafillah mertebesine ulaşıyor. halbuse 6 gb ramli android maksimum 2 sene sonra tarih sahnesinden silinirken, 1 gb ramli iphone 6 şu an hala güncelleme alabiliyor ve pil sağlığı yerindeyse cayır cayır akabiliyor.

şu anda 2 adet xs max kullanıyorum. eğer 11 pro max 10-11k civarlarında fiyatlandırılırsa bir saniye bile düşünmem. genel kanının aksine tasarımını da beğendim, kameralar da gözüme batmadı ve hatta artırıyorum telefona karizma bile katmış. zaten şaomi, huavey falan da üç vakte taklit edecek, bu çomarlar da üçlü kamera süfer yea diye kıvırdıkça kıvıracak.

6-7.000 verip daha 3 güncelleme görmeden telefonu ıskartaya çıkan ve ölü fiyatına elden çıkarıp bilmem kaç cigolayt ram'li yeni android almak zorunda kalan şuursuzlara itibar etmeyin. iPhone’u en az 5 sene kullanır, 5 sene sonra batarya yeniler bir 2 sene de öyle kullanırsınız. Uzun vadede iPhone her zaman daha kârlıdır. hem güncellemelerden mahrum kalmıyorsun hem de ikinci elde her türlü gideri oluyor. Benim için fayda/maliyet oranı daha önemlidir. önemli olan ürünün o anki fiyatı değil, günlük maliyetidir. apple'ın sadece iphone'u değil, tüm ürünleri bunu karşılıyor. özellikle macbook'lar, imac'ler falan o paraları kuruşu kuruşuna hak ediyor.

Fanboy değilim ticaretle uğraşan bir iş insanıyım ve emin olun kâr/zarar işlerinden çok iyi anlarım.
    2 -5 ... nesgayfe
  4. 24.
    iphone kullanmaktan vazgeçmeyen birisine önümüzdeki yıllarda eşlik edecek telefon.
    ... lightv0
  5. 25.
    Rezalet 5gyi geçtim 1000 dolara satılan telefonun ekranı full hd bile değil lan. 2020 yılına girecektik değilmi yanlış hatırlamıyorsam. Retina ekran * denen kazığı yalayarak geçirmiş yine apple. insan gözü aradaki farkı algılamıyor deseler de fark köpek gibi orta da görünüyor. Yanına başka bir telefonu alıp kıyaslamanız kafi.
    ... enkidu1986
  6. 26.
    Amerika'da 1000 dolar civarına satılacakmış Türkiye'de en az 13 bin lira olur diye düşünüyorum Amerika'da 13 bin dolara satsan bu telefonu herkes siktir git der.
    3 ... atavratbravehearth
  7. 27.
    En dandik telefon türkiye de 600 tl. Avrupada en kral telefon bin lira. Bu türkiyeden adam olmaz. Kıçı kırık 600 lük tel neyinize yetmiyor derler birde.
    6 ... kale3112
  8. 28.
    teknolojiyi seven, gelişimini hep takdir eden bir insan olarak ilk defa böyle bir yorum yapacağım; bu kadar para vermek gereksiz. bu cihaz özünde bir telefon.

gerçi cep telefona sosyal statü belirleyici nesne gözüyle bakılan toplumda ben kime, ne anlatayım ki?
    2 ... mofbe
  9. 29.
    O tiple 100 dolar olsa bile bir düşünürüm.
    1 ... cupcake jemma
  10. 30.
    iphone 11
    3 -2 ... b e n d e n a d a m o l m a z