bugün

pamuk, keten, yün, ipek, naylon vb. dokuma maddelerinin uzun, ince lif.*
ks. internet protocol
bilgisayarların kimlik numaraları diyebileceğimiz numaralar bütünü.
http://www.whatismyip.com adresinden ogrenilebilecek numara
internet' te bulunan her bilgisayarın kendine ait bir adresi vardır. bu adres internet üzerinde bilgisayarların birbirlerini tanımalarını ve iletişim kurmalarını sağlar ve numaralarla ifade edilir. ip adresleri noktayla ayrılmış 4 değişik rakam kümesinden oluşur ve 0-255 arasındaki rakamlardan oluşur.
örnek: 209.67.50.203. alan adları ise bu rakamlara isimler vererek daha kolay hatırlanmasını sağlar. her alan adı, yukarıda anlatılan tarzda bir rakamsal adrese bağlıdır. http://www.benimadresim.com yazdığınız zaman bilgisayar bu ismi rakamlara çevirir, internet üzerinde hangi bilgisayarda durduğunu kontrol eder ve trafiği bu adrese yönlendirir.

alıntıdır.
bir sabit ip, birde değişken ip vardır. bilgisyarlara girmek için ikisinide bilmeniz gerekmektedir. Uzaktan kontrol sistemleri bu prensible çalışır. Birde açık port'unuz olması gerekir tabi.
(bkz: işçi partisi)
(bkz: hide ip platinum)
çocukların oyun zamanlarında kullandıkları,spor olarak üstünden atladıkları uzun plastik nesne.denge sağlamak için kullanılır.ritmik bir şekilde atlanması ile birlikte vücut ısınır.böylece kilo kaybı da yaşanır.nitekim hala bazı spor dallarında ip atlanır.
bir tek bilgisayarların değil, akıllı ev aletlerinede ip numarası atanır. internet=ip.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.