1 ve 2. filmin heyecanını bulamadığımız filmdir. zaten 1. ve 2. filmle alakası olmayan bir senaryosu var 3. filmin. en başa dönmüş tekrar ve bu seferki olaylar daha değişik. değişik derken güzel anlamında değil. yani bu kadar güzel bir seri yakalamışken son seride neden iş batırılır anlamadım. önceki serilerdeki ustaları farklı rollerde oynatma gibi bir saçmalık da yapılmıştı üstelik. resmen hayal kırılığı!.. oysaki 2. filmin sonu ne güzel bitmişti, "aha 3. film bomba olacak, geliyor bruce lee" demiştik. yanıldık, hayal kırıklığı yaşadık, üzüldük.
imdb'de ki oyuncu listesinde mike tyson'ın da yer aldığı donnie yen'li olan ip man serisinin üçüncü filmi.
güzel bir kadro ile gelecek filmdir.
https://www.youtube.com/watch?v=ZO706K9XSbQ
mike tyson boss olacakmış.
donnie yen varsa, köpek gibi izlenecek film.
Umarım yine havada kuş gibi uçma sahneleri olmaz dediğim film. ilk film güzeldi de ikinci filmde çin rüzgarını buram buram hissettik.
merakla beklediğim film.
özellikle 2. kısımda biraz sıkılabileceğiniz film. yine de eğlenceli olmuş. diğer seriler daha iyiydi bence. bruce lee başta ve sonda görünüyor.
kesin gitmem lazım.
ip ustayı kaçirmamak lazım.
çok güzel bir film olacak gibi duruyor.

Babamı kafaya aldım mıydı tamam.
ip limit 3'e çıkmıştır.
Sinemada herkes yerine oturmuş sessizce izliyorken ayağa kalkıp "Kesin ip var amuha gohim" diyerek egomu pekiştirmeme yardımcı olucak filmdir.
Şuan izlediğim manyak ötesi muhteşem film.
Güzel, abartısız sahneler. Birazcık dövüşten uzak. izleyiciyi tam anlamıyla doyuramadı. Mike tyson bir yumruk attı bana vurmuş gibi sarsıldım. Genel olarak güzel filmdi ancak final sahnesi biraz daha ihtişamlı olabilirdi. Merak etmeyin Mike tyson un karizma yerli yerinde. Ip man 1 i geçemedi.
Sinemada 3D olarak izlediğim donnie yen abinin yine coşturduğu film

Tek kelime ile muazzam bir film özellikle Mike tyson vs donnie yen sahnesi muazzam .
film içinde konular baya değişti. yine de donnie yen'in yardırdığı ve mike tyson'u da görebileceğimiz, tavsiye edebileceğim bir filmdir.
fragmanının güzele benzediği film.

http://www.sinemalar.com/film/219982/yip-man-3d
izlenesi bir film gibi duruyor.
ikincisinden sonra beklentiyi arttıran film. Umarım beklediğimize değmiştir
mike tyson'ın pek bir olayının olmadığı film.

toplasan 6-7 dk göründü en fazla.

güzel film yine de.
görsel

dövüş filmi sevenlerin muhakkak izlemesi gereken güzel bir film. mike tyson çok az rol almış olsa bile randumandan düşmediğini herkese göstermiştir. ip man ile dövüşürken camları kırdığı sahne çok iyiydi.. uçan balon patlasaydı daha iyi olacaktı? niye patlamadı halen şoktayım. yukarıda camlar kırılıyor ama aşağıdaki balon patlamıyor. cam parçaları kızın elinde bulunan uçan balonun ipini kesiyor ama balon patlamıyor. ipi kesiyor diyorum. cam parçası balonun ipine denk geliyor ama balona gelmiyor. balon uçuyor ve halen kırılmakta olan camların arasından geçiyor ama balon yine patlamıyor. yahu neden balon patlamıyor? filmi izlemeyenler '' sen ne diyon yarramm'' diyecektir. çok açık konuşuyorum izleyici sinirden kendini siksin diye o balonu patlatmadılar.

görsel

uçtu gitti amına kodum balonu camların arasından tavana kadar çıktı yine de patlamadı. şuan külodumu indirdim. yetişirse sokmazsam adam değilim. edit için döncem.

edit: ihihi geçti ayol sinirim. meğer çok zevkliymiş film.
ohşşşş.
oha bende tam az once bitirdim filmi.

cok iyi olmus.
mike tyson ile olan sahneye doyamadim gercekten.
cunku kaba kuvvetin ve teknigin mucadelesiydi.
keske biraz daha uzun olsaydi.
resmen dans ettiler be.
hatta kendimi 'uff' 'off' 'ahhh' falan derken buldum cogu zaman.
mike tyson'da is varmis daha gercekten.
cok iyi konusturdu yumruklarini.
eklemem gereken birsey daha var.
bu ipman filmleri kavga dovus odaklidir ama izlerken hep sulugoz oluyorum.
ve film sizi aglamaniz icin zorlamiyor bile.
cok abes bir karsilastirma olacak ama bizim turk filmlerinde boyle ekranda hungur hungur aglarlar, seyirciden de aglamasini beklerler.
ama bu filmler o kadar dogal bir sekilde aglatiyor ki sizi (en azindan beni)

10 uzerinden 10'luk bir film.
daha asagisi kurtarmaz.
nete düşmüş film. çok güzel yalnız çok dandik bir final olmuş falan. senaryo zayıftı biraz. açık ve net.
Mükemmel serinin son filmi. 4. Filmi sabırsızlıkla bekleyeceğim. Çünkü , bruce lee karakteri tamamen dahil olacak filme. Şimdilik dansçı ve dövüş öğrenmek isteyen bir gençti.
4. Film çok Çabuk gelir umarım.
ip ustanın wing tsun * sanatına aşık olduran, 1 cisinden kötü 2 cisinden baya iyi olan filmi. özellikle donnie yen in 52 yaşında olup, hala genç görünmesi ve harika ötesi dövüşmesi beni dumura uğratmıştır.

--spoiler--
öncelikle altyazılı izlenmesi tavsiye olunur, dublaj filmin ruhunu öldürüyor.
mike tyson filmde olmamış dediğim tek şeydi, kapışma anında yaptığı "öldün sen dostum" hareketleri çok iticiydi. amacı neydi? ip man a iki yumruk da ben atiyim der gibi, abes bir duruşu vardı. ama dövüş sahnesi iyiydi bak, ustanın dövüşün ikinci evresindeki hareketleri neydi öyle! boğa kadar herifin yumruğunu savuşturup, sanki hiç darbe almamış gibi kendini bozmadan sakince devam etmesi ve 3 dakikanın sonundaki o tekme harikaydı. tyson u can evinden vuracak iken durması güzeldi *
ip usta aşık olunacak güzellikte bir adam, en azından donnie yen in bize yansıttığı bu. inanılmaz efendiliği, soğukkanlılığı, sakinliği, dürüstlüğü ve wing chun u ile dev karizma sahibi.
iki sahnede çok duygulandım. ilki oğluna zarar vermesinler diye diz çöküp yere kapandığı sahneydi, ip ustanın mağrur duruşuna hiç zarar gelmedi ama öyle büyük bir sanatçıyı * yere kapanmış halde görmek içimi burktu. ikincisi, eşinin yanında hastanede ağlayışıydı. çaresizlik en büyük acıdır, çok güçlü olsan bile çaresiz kalabiliyorsun.
asansörde dövüş sahnesi müthişti. kapıyı kapatıp eşini aşağı yollayıncaya kadar, herifi şiir gibi dövdü. asansör durunca usta işini çoktan bitirmişti, o kadar havalıydı ki.. aşık oldum.
diğer usta gibi, bakın ben de dövebiliyorum artistliği yok adamın. ölümüne mütevazi. diğer usta demişken, adam hayvan gibi wing chun yapıyordu. tekniği çok iyiydi ama gösteriş meraklısı olduğundan pek sevmedim, fakat sonda delikanlılık yapıp yenildiğini kabul etti. filmin en keyifli dövüş sahnesini sona saklamışlar, bitsin istemedim. ip usta seri yardırıyordu, dövüşmüyor sanki dans ediyor, görsellik de müthişti. ustanın sol gözüne aldığı darbeden sonra, yaptığı bir el hareketi vardı. işte wing chun a bir kez daha hayran bıraktı, tek kelime ile mükemmel..
son olarak ip man ın her filminde * dövüş esnasında çalan arka fon müziği muazzam. acayip gaz verici, ne zaman duysam tüylerim diken diken oluyor. çine yerleşip sadece wing chun öğrenerek hayatımı sürdüresim geliyor *

görsel
--spoiler--
Wilson Yip'in yönettiği, ip- man serisinin devam filmi. Senaryosu çok zorlama olsa da keyifle izliyorsun filmi.