bugün

ekle arsivine babacim pisman olmazsin.
bu film imdb'de 1.sırada olmayı gerçekten hakediyor.kurgusu,esprileri,oyuncuların yetenekleri tek kelime ile hepsi harika.bu filmle aramda çok değişik bir bağ kurdum,filmin müziğini duyunca içim titriyor ağlayasım geliyor.dandik hollywood filmleri izliyceğinize açın bunu izleyin inanın çok rahatlatıcak sizi.biri benden film tavsiyesi istediği anda aklıma gelen ilk filmdir.
tam içinde lezbiyenlik aldatma ya da gaylik olmayan bir fransız filmi izledim derken sonunda yine bir tane lezbiyenlik hikayesi patlatmıştır.
yine de çok güzel filmdir. 116 dakikayı sıkılmadan ve omar sy nin triplerine bol bol gülerek geçirebilirsiniz.
izlediğim en mükemmel ilmlerden biri. Soundtrackları da harika.
Kesinlikle şiddetle hiddetle tavsiye ediyorum!
seyrettiğim en iyi fransız filmiydi. insanın yaptığı işten driss vassary misali kendine bir şeyler katabilmesi ne güzel şey. filmin son sahnesinde insanın böğrüne bir şeyler oturuyor, garip.
farklı ve zor bir dostluk ilişkisini ilgiyle izlenecek şekilde işlemiş başarılı bir fransız filmi. siyahi başrol oyuncusuna ödül de kazandırmış. ayrıca anne le ny gibi başarılı oyuncular da yan rollerde. izlenesi bir film.
puanlamaya göre yapılmı$ en iyi fransız sinema filmiymi$: http://www.imdb.com/title/tt1675434/
izlediğim en sıcak filmlerden biri, çok abartılı olmamasına rağmen o kadar etkiledi ki kendi listemde the shawshank redemption ile çok rahat kapışır. film esasında dram temalı olmasına karşım ben filmde bizim Türk komedi filmlerinden çok daha fazla güldüm.
François Cluzet ve Omar Sy'ın oyunculukları filmi tadından yenmez hale getirmiş, kesinlikle* izlenilesi bir film.
film harika, çalan müzikler harika.
(bkz: intouchables)
sanırım hayatımda ilk defa bir filme 'bitmese keşke biraz daha sürse' dedim.
Sıkılmadan izlenebilecek bir Fransız filmi.
Oldukça başarılı bulduğum, sıkılmadan izlediğim filmler listeme aldığım Fransız yapımı biyografi konulu film.
farklı bir bakış açısı gibi gözükse de benzerleri çok olan fransız filmi.

film karşılıklı vefa üzerine kurgulanmış gerçek bir hikayeyi anlatıyor. konu özür ve engeller değil değil farklı yaşam biçimleri işleniyor.

paris' in getto kısmı ve avam tarafı arasında ki ilişkiler net olarak anlatmış. oyunculuklara gelince öyle bir süper yanı yok ama senaryonun mayası tutmuş.
imdb listesindeki puanının fazlasını hak eden filmdir.
bakıcı rolündeki esas oğlanın evin ergen kızının uçarı erkek arkadaşına ayar verdiği bomba sahneler filmin bonusları arasında sayılabilir.
fransa'da 17 milyon apaçi var dedirten, saçma,popülist bile olmayı beceremeyen, orta karar bir fransız güldürüsü. hiç bir sanat değeri yok.
Müzikleri son derece iyi olan bir film.
earth, wind & fire hayranı olmama sebep olan, Fransız sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden bir tanesi. Belki buna sebep olan unsur gerçek bir hayattan alınmış olmasıdır.
izlerken yüzümden gülümsemenin eksik olmadığı, zaman zaman da duygulandıran müthiş film. imdb puanını kesinlikle hak ediyor. françois cluzet müthiş bir performans sergilemiş.
Izledigim en iyi dram filmleri arasinda.
salak bir gülümsemeyle , zaman zaman duygulanarak son zamanlarda izlediğim en iyi film ,durduk yere insanı mutlu ediyor.
(bkz: the pursuit of happiness) filmi tarzında bir film daha görebilecek miyim diye düşünürken karşıma çıkan filmdir.
sizi alıp götüren sürükleyen ve zaman zamanda hüzünlendiren nefis bir dram filmidir. izleyemenler varsa kafasına vura vura izletilesidir.
10 numara 5 yıldızı hak eden fransız yapımı filmdir.
--spoiler--
idrisle amalie nin evleneceğini düşündüm ama amelie ablanın erkeklerle pek işi yokmuş.
--spoiler--

çok sıcak bir film. filmi izlemeden senaryoyu okusam muhtemelen sıkıcı olacağını düşünürdüm ama film gayet eğlenceli.
Favori on filmim arasindadir. Icinde fedakarlik var bolca guven var. Engelsiz bir ask, sıkı bir arkadaslik var. Dris in dans sahneleri de eklenince film gibi film oluyor.
Bir de yasanmis bir hikaye olmasi daha da guzel. Filmin sonunda kahramanlarin simdiki hallerini gosteriyor. Guzeldir izleyin.