bugün

Brad pıtt'ın kucuk kız karakterınden bıle daha az para aldıgı rıvayet edılen fılm. O zamanlar daha tam anlamıyla kesfedılmemıs bızımkı. Halıyle basrol gıbı gorulse de yan roldur.
kitaptan uyarlandığını bu başlık sayesinde öğrendiğim filmdir. küçüklüğünüzde vampirleri buffy'yle, brad pitt ve tom cruise'un* karizmasıyla* tanıdıysanız, onları az çok benimsediyseniz şuanki durumun sizi rahatsız etmesi de muhtemeldir.* çocuk filmlerinden farksız oldu vampirler. öyle olmamalılar.
Bugünkü konum bilgisayar oyunları neslinin teşhis edilememiş sorunlarından biri. Özellikle futbol ve silahlı oyunlar esnasında cinsel hormon salgısının hızlı artışı nedeniyle genç hızlıca masadan fırlayıp haykırarak mastürbasyon yapar. Bunun temelinde bu oyunların subliminal mesaj içerdiriğini düşünüyorum. Evet bu oyunlar duvarları meni ile yıkamayi teşvik etmiyor gibi dursa da defalarca bu durum görülmüştür. Üstellik hiç de diğer zamanlarda olduğu gibi zorla havaya girme gibi değildir. Oyun oynarken birden kalbiniz gümbür gümbür atar, içinizde süvari birliği tepiniyor gibi güçlü ve taşkın hissedersiniz. Sonrası malum. Bu durumu burdan illùminati ve subliminalci arkadaşlara duyuruyorum. Bi araştırın bi bakın ben erindim. Belki birşey çıkar.
Tom abinin bir türlü ölmeyişi film için benim nazarımda bir eksi puan değeri taşısa da final sahnesiyle büyüleyen kült yapıttır.
ayrıca antonio abinin oynadığı karakterin yapabilecekleri düşünüldüğünde kendi gölgesinde kalmış gibi olmamış mı? hani onun üzerinden daha ilginç maceralar çıkarılabilirdi gibi geliyor bana. Neyse zaten anca "-gibi gelir" bana.
görsel
kitabının büyüleyiciliğinin yanında, -tüm iyi oyuncularına rağmen- sönük kalmış film.
(bkz: anne rice)
bir dönem yakışıklılık ve karizma konularında rekabet halinde olan brad pitt ve tom cruise'u bir araya getiren ilk ve tek film. belki de dünya üzerinde çekilmiş en başarılı vampir filmi.
yıllardır ismini duyduğum fakat sikindirik vampir filmlerinden ötürü ön yargılı baktığım filmdi. fakat izledikten sonra şimdiye kadar izlemediğim için kendime az küfretmedim.

zaten brad pitt varsa kötü olabilir mi bir film? antonio banderas abimiz de karizma olarak harikaydı. bana hep soğuk gelen, kanımın bir türlü ısınmadığı tom cruise ise sanırım kariyerinin zirvesine çıkmış bu filmle. hasılı hakkaten izlenilmesi gereken aşmış filmdir.
bana göre Tom Cruise un en iyi performans sergilediği filmlerden biri. bencil vampir rolünde Brad Pitt i gölgede bırakıyor. film de çok güzel. kesinlikle izlememiş olanlara tavsiye ederim.
günümüz klişe vampir filmlerinden değildir. tom cruise uyla, brad pitt iyle ve kristen dunst ın küçücük boyuyla sergilediği oyunculuk ile izlediğinize değecek bir filmdir.
saçma ve popülist olmayan, sanatsal değer taşıyan tek vampir filmidir.

ünlü piano sahnesindeki replikler bir hayli güzel.

Lestat: Listen, Louis. There's life in these old hands still. Not quite Furioso. Moderato? Cantabile, perhaps.
Claudia: How can it be?
Lestat: Ask the alligator. His blood helped. Then on a diet of the blood of snakes, toads, and all the putrid life of the Mississippi, slowly, Lestat became something like himself again. Claudia... You've been a very, very, naughty little girl.
Vampirlerden fantastik filmlerden öyle böyle değil çok fena nefret eden biri olarak izlediğim en güzel vampirli filmdir. Garip garip ekşınlar, efektler yoktur. Tamamen psikolojik film. Vampirlerin zor, çileli hayatlarına tanık oldum. Sonsuz hayatın bunalımı. O günden sonra vampir olma fikrimden vazgeçtim.
3-5 kez izledim üstatları. Tom cruz, brad pit, antonyo bandreras, cristiyan slater oynuyo diyorum daha nolsun.
Türün twilight serisi de dahil belli başlı tüm filmlerini izledim. Bir bu film bir de dracula (1992) bana göre efsanedir.
unutulmayan sahnesi için:

https://www.youtube.com/watch?v=TBDkQc3qS94
lestat'ın tam bir çatlak olduğu film. bu kafadan istiyorum. ölü kadınla dans sahnesi öldürdü beni resmen halen gülüyorum.
yıllardır dinlediğim bir şarkıya ait klibi olan film. alcohol ile bir doz iyi gider.
https://youtu.be/QSjjAP4S...c0hEU77yPN3cUTWoJh4y0Rzj2
Bence gelmiş geçmiş en iyi vampir filmlerindendir.Abi adamlar yapmış yaa.
Kitap olduğu pek bilinmeyendir. Gelmiş geçmiş en iyi vampir kurgusudur.
Basrolde tom cruise, brad pitt ve antonio banderas'in oynadigi 1994 yapim film. Ayrica kirsten dunst'in cocukluguna da sahit olabilirsiniz. Film biraz yavas ilerliyor yani aksiyon seven beni biraz sıktı. Ama yinede kesinlikle vakit kaybi degil. Brad pitt'in oynadigi depresyonlu louis karakterinden cok tom cruise'in canlandirdigi lestat'i sevdim. Izlemeyen hala varsa bi baksin derim.

görsel
<3
efsane kadro..

görsel
anne rice'in efsane kült serisinin ilk kitabidir.filmide harikadir.kitabini eksik bırakan pek bir yani yoktur.ancak kitap biraz daha felsefi ve tarihsel gitsede film kadrosu hikayeyi anlatma biçimi efsanedir.en sevdiğim vampir serisi ve filmidir.
üçüncü kitap olan lanetliler kraliçesi'ni okumak için çıldırdığım ama hiçbir yerde bulamadığım, vampire chronicles serisinin ilk kitabı.

elinde lanetliler kraliçesi'nin bir kopyası (korsan da olur artık umurumda değil.) olan varsa ulaşsın.
dizisini çekmişler. brad pitt'in karakteri siyah olmuş. ama izleyemedim. net yavaştı. turk.net başvurum gerçekleşsin, o zamana saklıyorum.