1. 1.
  94 yapımı başrollerinde brad pitt, tom cruise, antonio banderasgibi şimdinin de o zamanın da 3 büyük devini bir araya getirebilmiş kült film.
  kitapta as adam ne kadar lestat gibi görünsede filmde konu louis üzerinde dönmektedir. Her yönden çok başarılı ve tekrar tekrar izlenebilecek bir filmdir.
  6 ... andromedian
 2. 2.
  vampirle gorusme olarak turkceye cevrilmistir. izleyipte bisey anlamadigim filmlerdendir.
  3 -3 ... jusenas
 3. 3.
  claudia'nın bir wampir anne isteyerek louis'e bir kadın getirmesi ve loius istemesede(çünkü louis wampir olmayı bir gazla seçmiş ve pişman olmuştur ne kimseyi kanını içerek öldürmek nede wampir yapmak ister, bunun insani olmayan bir davranış olduğunu düşünebilen insani bir wampirdir) inatla kadını wampir yaptırdığı sırada louis balkona çıkar ve balkon duvarına uzanır, o sırada küçük cadımız wampire dönüşen kadının bağrışlarından korkar ve ne oluyor ona der, bir diyalog başlar...

  louis- bu yalnızca ölümlü bedenin ölümü, bana kızma aşkım, artık ödeştik.
  claudia-ne demek istiyorsun?
  louis-o odada ölen o kadın değildi, ölen içimde kalan son insani nefesti...

  bu diyalog beni çok etkilemiştir görüntü, müzik vs. açısından duygu hissettirilmez o anda yönetmen tarafından ama louis'in bu sözleri tüm filmin konusunu anlatmakla beraber çok can acıtıcıdır.
  6 ... andromedian
 4. 4.
  kirsten, dunst claudia karakteriyle o zaman 10 yaşında bir kızı canlandırmıştı. claudia brad pitt'in onu vampire yapması için uğraşmıştır. o da acınır vaziyette böyle olmaması gerektiğini ben vampir olmayı seçmedim demişti. en etkileyici sahnelerden biri. * *
  3 ... kacak kelebek
 5. 5.
  bir vampirin haline acıdığınız film. mükemmel bir bakış açısıyla* ve sağlam bir oyuncu kadrosuyla çekilmiş bir neil jordan filmi.
  2 ... gregor incegor
 6. 6.
  94 yılının en iyi filmlerinden biri.
  2 ... cmoslogic
 7. 7.
  Anne rice'ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır.
  3 ... vesper
 8. 8.
  kirsten dunst ın, o yaştaki performansı ile, kendisinden korkmama yol açmış, entrika dolu, şiirsel vampirik film...
  2 ... dylan dog
 9. 9.
  CHRiSTiAN SLATER' iN KARiZMAYA TAVAN YAPTIRDIĞI FiLM.
  1 ... zargana
 10. 10.
  vampirlik olayını dalga geçmeden gayet ciddi ve dokunaklı bir atmosferde anlatan ve ince ince içimize acıma duygusu işleyen mükemmel bir film.kesinlikle bir kereden fazla izlenmesi gereken filmlerden ancak ozaman gerçek manada zevk alınabiliyor.özellikle bir bölüm beynime kazınıp kalmıştır.gazeteci brad pitte haç,kazık ve sarımsak olayının gerçekliğini sorduğunda brad pittin hayran kalınacak bir edayla "nonsense!" demesidir.
  oyuncuların performansları kusursuz ve okadar iyi uyumlu oynuyorlar ki hepsi, izle izle doyamıyor insan.ama bir antonio banderas yerine johnny depp olsaydı kesinlikle tapacağım bir film olurdu(aman el insaf diyorsunuz adamlar okadar almış brad'i tom'u antonio'yu sen kalk bi de johnny iste küfür etmekte haklısınız lakin insan işte, maymun iştahlı mahlukun teki tatmin olmuyor!)yine de kirsten dunst' a hayran kalmam şapka çıkarmam,uzun bir süre ilgimi ona odaklayıp btün filmlerini izlemem,farelere değişik bir açıyla bakmam,sürekli insanların boyunlarına ve dişlerine dikkat etmem, hep bu filmin yüzünden olmuştur. ve bir kez daha acımışımdır brad pitt ve tom cruise'a yetenekleri yakışıklılıklarının arkasında kalıyor diye!çok yazık!
  2 ... tazefasulle