bugün

Yaklaşık 1-1,5 yıl sonra çıkması beklenen tarayıcıdır.
windows 8.1 ile geleceği söylenen tarayıcı.
windows 8.1 güncellemesi ile gelen hızlı olduğunu tahmin ettiğim tarayıcı.
az önce yükleyip kullanımına başladığım internet explorer sürümü.

ortada kesin bir hızlanma ya da değişim görecek kadar uzun süre kullanmadım ama del, ctrl a falan çalışmıyor. bu sorun uludağ sözlük'le de sınırlı değil, facebook'ta falan da geçerli.

ekleme: alet hepten kayışı koparttı. facebook paylaşımlarına yorum yaptırmıyor. kararlı sürüme dek 10'a dönmek farz oldu.
Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısıymış.

Hadi sıkıyorsa windows cd si ile birlikte pc ye otomatik kurmada bak bakalım dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı hangisiymiş.
aslında gayet iyi olan browser. baya toparlanmış. geliştirici arabirimi ise gayet iyi, diğer browserlarda olmayan çok iyi özellikler eklenmiş. geliştirici arabiriminin mucidi zaten firebug adlı bir firefox eklentisi idi. firebug benzeri bişey olmuş. chrome yanında hala bi tereddüt oluşturuyor kullanırken ama kesinlikle chrome yanında ikinci browser olarak kullanılabilir.
w8.1 ile chrome'dan ilerde gördüğüm tarayıcı efenim. chrome'da şu anda uludağ sözlük ile youtube aynı anda yürümüyor bile.
ilk defa Microsoft beni şaşırttı. şu an buna piyasadaki en hızlı ve en iyi tarayıcı deniyordu bizzat kurarak şahit oldum ki doğru. teneke chrome dan sonra çelik gibi hissettirdi amk.. olmuş bu program.
bir gün biri çıkıp da explorer ın bu seviyeye geleceğini söylese yüzüne gülerdim. ama şimdi bir şaşkınlık, bir deli gülümseme içindeyim. bu nasıl bir tarayıcı olmuş böyle. tıkladığın an ekranda belirmesi chrome dan çok daha iyi. internetteki akıcılık da ise chrome ve mozilla dan hiçbir eksiği yok. tasarım desen ikisinden de hoş. chrome un tasarımı zaten bok gibiydi onu saymazsak firefox dan daha güzel olmuş.
internet explorer'ın birinci tarayıcım olacağını aklımın ucundan geçirmezken en birinci tarayıcı olmaya hak kazanmıştır. chrome'dan daha hızlı ve kullanışlı bir sürümüdür.
Windows Phone 8.1 işletimli telefonlarda fırtına estiren süper hızlı internet tarayıcısı. *
Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarlarda chrome ve yandex yerine kullanılabilecek über hızlı internet tarayıcısı. * *
hiç aklıma gelmezdi ama oldu. kendisini yaklaşık bir aydır varsayılan tarayıcım olarak kullanıyorum ve çok güzel bir birlikteliğimiz var. Windows 7 işletim sistemi ve 1.10 Ghz gibi komik işlemciyle harikalar yaratıyor daha ne olsun.
Tartışmasız en hızlı, en stabil, en az batarya yiyen tarayıcıdır.

Chrome ve Firefox'un eklentileri olmasa direkt silip atacağım.

Ama mal microsoft 40 yılın başı doğru dürüst yaptığı tek tarayıcının üstüne edge diye bir rezil tarayıcı çıkararak gene kendinden nefret ettirmeyi başarmıştır.
şükürler olsun ya, çocuğuma kavuşmuş gibi sevindim, ulan format attım mozillaya mahkum kaldım kaç gün.

ızdırap gibi ya, meğer ne çok seviyor muşum şerefsizi.
google chrome'dan daha iyi olan tarayıcı. format sonrası bunu kullanmaya başladım.
--spoiler--
biz bilişimciler explorer'i moziila indirmek için kullanırız genelde.
--spoiler--

bir türlü ayar tutmamış microsoft bazlı browser.