1. 1.
  alınması en zor olan vizelerden biridir. diğer vize müracaatlarının aksine birleşik krallık için vize başvuru merkezlerine müracaat yapılır. bu merkezler ingiltere büyükelçiliği ile anlaşmalı olup, bir aracı görevi görmektedirler. hazırladığınız belgeleri bu merkeze götürüyorsunuz ve onlar da sizin adınıza belgeleri elçiliğe teslim ediyorlar. vizeniz çıkması halinde veya vize talebiniz geri çevrilirse pasaportunuzu da yine bu başvuru merkezlerinden alabiliyorsunuz. büyük bir ihtimalle elçiliğe çağırılırsınız ve mülakat sonrası pasaportunuzu size teslim ederler. en az 6 aylık vizeye başvurabiliyorsunuz.

  vize başvuru merkezi için;

  http://www.vac.com.tr/turkce/index.htm

  bu da elçilik;

  http://www.britishembassy...age&cid=1053446579265

  vizeye başvuracaklara tavsiyeler;

  - öğrenci iken başvurmanız da fayda vardır, alması daha kolay,

  - mümkünse kendi hesabınızda para gösterin ama bu hesabın vize başvurusundan bir müddet önce açılmış olmasına özen gösterin,

  - ailenizin veya kendi üzerinize mal, mülk varsa gösterin,

  - dil okulu na başvurduysanız en az 1 ay olsun ve en az iki hafta aile yanında kalacağınızı gösterin,

  - çalışma izni için başvuruyorsanız sağlam referanslarınızın olmasına özen gösterin,

  - mezun durumunda iseniz bir şirketle ingiltere den dönüşünüzde anlaştığınıza dair bir dilekçe ya da sözleşme getirmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

  - sonuncusu ve bence en önemlisi okullar tatil olmadan önce başvurun, özellikle şu zamanlarda elçilik yoğun olmaya başladığından hem işlemleriniz uzayabilir, hem de elçiliğin seçiciliği arttığından geri çevrilme olasılığınız artacaktır.
  7 ... fewzi1907
 2. 2.
  bilinenin aksine daha önce shengen vizesi almış olanların kolayca alabileceği vize. saçma sapan soruların olduğu * * vize formunu adam gibi doldurursanız görüşmeye bile çağırılmadan vize alabilirsiniz. gerçi kıstasları nedir bilinmez, neye göre vize verip vermedikleri anlaşılamamıştır daha. vizeyi aldığınız halde havalimanından sizi geri gönderme yetkileri vardır * * dışarı çıktığınız ana kadar "ingilteredeyim ulan" demeyin. sadece bize değil, sonradan avrupa birliğine katılmış bazı ülkelere de * aynı şekilde davranırlar. yine de ölmeden önce mutlaka gidin görün, vize işkencelerine değecek bir yerdir.
  (bkz: vize görüşmesinde şaşırtan sorular)
  2 ... disikartal
 3. 3.
  vize başvurusu öncesi bir şekilde mutlaka banka hesabınızda para gösterin ve türkiye ye dönme niyetinde olduğunuzu açıkça belirtin ve bunu destekleyecek bir şey söyleyin. ingilizcemi geliştirip burada master yapacağım denebilir. ayrıca ingilizceyi öğrenmeye neden ihtiyaç duyuyorsun ve neden ingiltere gibi sorulara da hazırlıklı olun ve
  " çünkiiee ingilizce gılobal bir dil tımaam mııı ? " gibi yanıtlardan şiddetle kaçının. vize görüşmesinde rahat olun.
  1 ... leblebi tozunun hastasiydim
 4. 4.
  alabilmek için mülakat sırasında kraliçeye övgüler yağdırman gereken bir vize türü. bunu bir arkadaşım söyledi gerçekten de kendisine kraliçe hakkında ne biliyorsun onu nasıl buluyorsun diye sorulmuş ve süper şeyler söyleyince perşembe günü gel vizeni al denilmiş.
  1 -1 ... novakatinamite
 5. 5.
  vize formunu doğru bir şekilde doldurup, istenilen evrakları tamamladığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmayan vizedir.
  1 ... lavinya_
 6. 6.
  kanada, yeni zellanda ve avusturalya dan sonra en zor vize veren ülke ingilteredir.ab ülkesi olmasina rağmen birlik ülkelerine dahi vize uygular. mülakatta adamin canini okurlar."niye gidiyosun?" "neden ingiltere"gibi sorularla başvuru yaptiğiniza pişman olursunuz.
  1 -1 ... ulusaseslenis
 7. 6.
  01 kasım 2007 itibari parmak izi uygulamasına geçilmiş, vize ücretinden 10 ytl indrim yapılmış ve vize başvuru merkezi göz göz odalara ayrılarak artık acentaların etkisi ortadan kaldırılmıştır. böyle giderse oldukça kârlı bir iş olan vizecilik tarihe karışacaktır.
  ... lavinya_
 8. 7.
  başvuruların narpiz cigneyen yilki atina yapıldığı vize türü. kendisinin bilimum konsoloslukta tanıdığı var ve melek gibi bir insan ablası. ben sizin yerinizde olsam ona başvururum.
  1 ... siyah inci yagmuru
 9. 8.
  Eğer öğrenci vizesi alınacaksa alınması kolay olan vizedir.
  1 ... blackmaidu
 10. 9.
  alırken yaşananların, türkiye ulusunun vize alan kişi şahsında hakarete uğramasından farkı olmadığı meret.
  1 ... çakan adam