bugün

jöleyle, köpükle ve spreyle şekle girmeyen, 2-3 rüzgar darbesinde anında bozulan ve kafanın şeklini alan başarısız saç tipi. benim saç tipim.
kısa kestirip 4-5 gün yıkamayınca süper şekil alan saç tipi.* *
çabuk yağlanır. insanı deli eder. ince telli düz saçlarınız varsa şekil almayan saçlara sahipsiniz demektir.*
kalın telli saçlara sahip olanların tek isteği.
2 günde bir yıkanması farz olan saçtır. uzatmaya gelmez, orta boy kullanımı gerekmektedir. uzadıkça cansızlaşır, kafaya yapışır, sahibini deli eder zira. eğer düz ise -ki çoğu düzdür, ne fön ne maşa tutar. yıkandığında güzelliğini yitirir, ancak * ilerleyen saatlerde ve hatta ertesi gün kendine gelir. tüm olumsuzluklara rağmen sevilesi, sevdiğim saç tipimdir. çektiğim çileden haberdar olmayan çevremin * saçlarıma karşı büyük bir hayranlık beslemesinin de bu sevgide payı büyük tabii.
yahu lisede talebe iken saçım hep 3 numaraydı ve kendileri ince telli olduğundan da mütevellit hep bir kel havası vardı bende. yani kafa derim gözüküyordu çok bariz bir şekilde.ee okul bitti üzerinden epey zaman geçti dedim ki bir kez de uzun saç neymiş onun tadına bakayım.allahım bu nasıl bir yağlanmadır.sanırsın tariş yeni zeytinyağı fabrikasını kafamda kurdu.aileden gelen tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.gece rüyalarıma giriyor yıkannn yıkannn yıkann diye.halbuki yıkanıyorum daha banyonun kapısından çıkmadan saç gene yağlanıyor yahu.2-3 gün sonra jöleyle kendine gelmeye başlayacakken bu seferde yağdan saç iyice basıklaşıyor sonra gene banyoya .yani anlayacağınız bu bir kısır döngüdür.kısacası(aslında kısacası falan yok da öyle hoş bir bağlaç olsun diye .) çok zor be sözlük...ince tel bu kadar üzüyorsa insanı allah başka zeval vermesin.
aslında ideal saç teli diyebilirim. çünkü hemen şekil alıyor ve uzun süre bozulmuyor fakat çabukta yıpranıyor bu ince telli saçlar.. boya vb.kimyasal işlemler hiç bu saç tipine göre değil.
(bkz: yaşayan bilir).
halk arasında mısır püskülü denir.
sinir eder insanı. yıkarsın hemen yağlanır ertesi gün. şekil veremezsin. fön çektirirsin 1 saat zor dayanır. kırılır, sürekli kestirmek zorundasınızdır.
ne kadar çok olursa olsun az görünen saçtır.çabuk kırılır çabuk küser.zordur bakımı efendim hep ilgi, hep alaka ister.yorar insanı ama severiz kendisini.
en narin saç iyi bakılması gerekir bakımı da bi o kadar zordur.
düzse ve saçınız da azsa hiç çekilmeyen saçtır. insanlar saçları kabarmasın diye uğraşırlarken siz kabartabilmek için şekilden şekle girersiniz.
çabuk dolaşır, kırılır ve yıpranır.
kalın telli saçlara sahip benim hiç imrenmediğim saç tipidir.**
ince telli ve dalgalıysa o saç kabarmaya mahkumdur..* * *
Isırgan otlu şampuan kullanırsanız ne yağlanır ne dökulür bu saç.
şekil verme konusunda sorun yaşamadığım saç tipidir. zira ilkokuldan beri saçlarım hep aynı şekilde taradığımdan saçlarıma fön çekme gereği duymuyorum. fakat bu teller o kadar inceki kısa kestirdiğiniz taktirde insan kendini kel gibi göründüğünü düşünmekten deli olabilir. fakat iyi yanı da eğer düzgün bir şekil verme şansına sahipseniz saçınızla bile hatun düşürme olasılığınız çok yüksek** velhasılı sevilesi ve sık bakılası bir saç tipidir vesselam.

edit: eksileyen yazar şahsiyeti bu nasıl bir psikolojidir? nesini beğenmedin bunun onu anlamadım. anlaşılan derinlerde sana batan bir şeyler var.
kolay dökülür.
bir türlü şekil almayan saç, kuaföre filan gitmek son derece manasızdır, fön sprey birşey kar etmez o saç bozulur, hele yaz sıcağıysa bir de nem varsa kafanıza yapışır. üstelik seyrek olmasa bile saçlarınız her an kel kalacakmışsınız gibi gösterir.
türkiyenin doğusundan olmadığınızı gösterir aynı anda.
--spoiler--
piiiiiii o nasıl bir saç erdal abi. allah belanı versin erdal abi.
--spoiler--
yaz kış her gün duş alma sebebim. bir gün bu saçlar yüzünden zatürreden gideceğim.
çabul kırılan uzatınca bir boka benzemeyen saç yapısı.

ek : düzeltme.
Şekle girmeyen saç yoktur, yağsız saç vardır.
ince telli ve düz ise her zaman fönlü gibi görünen saçtır. maşa 1 saatten fazla durmaz boşuna uğraşmayın ve çabuk kırılır. uzatması zordur. en iyi bakım ayda bir kez diplere zeytinyağı sürmektir.
maalesef benimde sahip olduğum saç şeklidir ne yapsam diye kara kara düşündürendir. jöle, briyantin, sprey yada köpük tarzı saç şekillendiricileri ile biraz olsun şekil alır ama kendi haline bırakmanız durumunda ne şekle girer nede taradığınız gibi kalır helede hava rüzgarlıysa kesinlikle dağılır birazda saçınız seyrekse hiç iyi durmaz kısa kesim kafada az gibi durur uzun kesim çabuk dağılır şekil almaz en iyisi orta dengede kestirmektir uzadıkça gidip üzerinden aldırırsanız birazda şekillendirici falan kullanırsanız ancak öyle şekle girer bu saç tipi.