Doğru ve ya yanlış, var ya da yok tarafını seçip o tarafta kalmaktır.

Bir şeye inanırsak, o şeyin var olduğunu kendimize kanıtlamış oluruz.
Yoksabile...
bilmek istememektir...
inanmak salaklıktır . insan en son inancını kaybeder . bir daha bulabilcek miyim? bilmiyorum . sonun başlangıcıdır . Ama şunu biliyorum ne kadar büyük inanırsan o kadar büyük çöküyor vaz geçiyorsun kendinden . Kaybetmeyin inancınızı , gerçekten kaybetmeyin .
her şeye inat kendine inanmak başarıya ve azmin zaferine. son olarak söyleyeceklerim bunlardır hakim bey.
Celladınıza teslim olmaktır kimi zaman.
artık kendini, yaratılışını, ruh yapını savunabileceğine ve koruyabileceğine inanıyor musun?.. güvenmektir senin harcın: bunalımda bir et beni yitmiştir.

diri tutulması gereken, kağnı gelmez bir duygudur.
Eğer inandığınız kişi, düşünce veya olgu sizi yanıltır, inancınızı boşa çıkarırsa fiil inanmaktan aldanmaya evrilir.
Lakin tam tersi olursa, yani inandığınız şeyin sizi yolun sonuna götürdüğünü hissederseniz, o da inanç olmaktan çıkar aşka evrilir.
"...Fikirlerimi, gayelerimi seninle paylaşmak, doğru bulduğumuz şeylere beraber inanmak istiyorum..."

(Canım Aliye, Ruhum Filiz - Sabahattin Ali, s.17)
Başka insanlara inanmak değil ama kendisine inanmalı insan.

insan kendine inanabilirse yapamayacağı hiçbir iş olmadığına inanıyorum.
Başarısız mı oldu? Tekrar.
Yine mi? Yolunu değiştir ve öyle devam et.

Adım adım yapman gerekenleri belirle.
Hayalin ne olursa olsun o hayal yolunda atman gereken adımlar somut olsun. Ne kadar uzun olursa olsun, somut adımlar.
delile felan gerek yoktur.
içten gelen bi şeydir.
inanırsan inanırsın.
Bir şeyelere inanmak gerekiyor. Yeterince arzulanmıyor mu hissediyorsunsun, zaman içinde doğru seçimlerle daha sexy olacağına, Bir yerde sıkılıyor musun zamanla seçimlerinle doğru yerlere gidebileceğine, yanlış insanlarla mı birliktesin zamanla kendin devam edebilirsen doğru insanlarala beraber olabileceğine yani kısaca kendine inanması gerekiyor insanın.
kanıt ne? hangi inancımız doğru hangisi yanlış nerden bileceğiz?
Hem iyi hissetmek için vs gerekli olan hem de tehlikeli olabilen şeydir bana göre..

Öylesine bir entry..