bugün

(bkz: ekşi sözlükten başlık taşımak) özellikle yapmıyorum ama çaylak hesabında yitip gidecek, oralarda parayla pr yapma veya trollere sınırları açma gibi ticari işler yapılırken 3-5 ilk göz ağrımıza gitsin. zaten maksadını aşan bir paylaşım da yapmıyoruz, rahatız buralarda. varsın buraları şenlendirsin napalım.

1- the passion of the christ (2004)
2- midnight express (1978)
3- lost in translation (2003)
4- blade runner (1982)
5- 2001: a space odyssey (1968)
6- the royal tenenbaums (2001)
7- wonder boys (2000)

yukarıda yazan filmlerdir kanımca. sebeplerini tek cümle ile anlatmak isterim.

1- 5 dakika sonrası hep işkence görüntüleri olan boktan bir film, isa öznesi olunca boktan olduğu gerçeği değişmiyor.
2- hiçbir filmin hiçbir sahnesinde bir ulusu ve tüm çocuklarını pis bir hayvana benzeterek topunu s*keceği yönünde bir hakaret işitmemiştim. çok yanlı film.
3- bomboş film. bomboş; hayır bakışma ve dolaylı ifadeleri anlamıyorum; demek istediğin buysa malım evet.
4- bilim kurgu izlerken sıkılır mı insan?
5- evet, hem de ne sıkılır ne sıkılır. ama tabii öncü, ilham verici falan. o zaman ilk çekilen filme 10 üzerinden 10 verip geçelim, istisnasız.
6- biraz ondan biraz bundan anlatınca film olmuyor. gey ensest falan da kurtarmıyor.
7- gey soslu sıkıcılık. homofobik değilim, iyi anlatıma saygım sonsuz, ondan değil.
(bkz: natural born killers)
(bkz: nomadland)
(bkz: evil dead)
(bkz: evil dead 2)
(bkz: army of darkness)
(bkz: shaun of the dead)
(bkz: hot fuzz)
(bkz: annie hall)
(bkz: blue valentine)
(bkz: fighting with my family)
(bkz: moonlight)
(bkz: after hours)
(bkz: 10 things i hate about you)
(bkz: predator)
(bkz: punch drunk love)
imdb puanı 7.0 dan az olan film mi var ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar