isviçreli Cece Leclere, tıp adamlarınca "megavizyon" diye adlandırılan çok üstün bir görme yeteneğine sahipti. Kumaşların,kalın astarlı zarfların, perdelerin, hatta bazen tuğla duvarların arkasını bile görebiliyordu. Ancak insanlar kendisini hasta ediyordu,çünkü insanların iç organlarını görmek onu tiksindiriyordu.
tiyatro haftası için meydanda tören düzenlenecektir. liseler arası tiyatro festivaline katılan bir okulda okuyan herostratos rolüne uygun kıyafetini giyer ve yola çıkar. yol üstünde dilenci kılıklı,sefil bir öğrenci görür. hızlıca önüne geçmek isteyen herostratos öne doğru bir hamle yapar. dilenci kılıklı öğrenci elini yüzüne götürür. bir sümkürme sesi gelir ve elini arkaya doğru hızlıca silkeleyerek elinden bir parça uçmasını sağlar. herostratos ilk başta bunun ne olduğunu anlamamıştır. fakat bir süre sonra pantolonunun fermuar kısmına yapışan sarı bir sümük görür. iğrenir, küfreder, sayar, söver... su arar bulamaz. mecburen çimenleri sökerek silmeye çalışır. ilk sildiğinde geçmiş gibi görünen sümük parçacığı zaman geçtikçe koyu olan pantalonun üzerinde beyaz bir leke bırakır. ve arkadaşlarının 'üstüne mi attırdın lan hayvan' 'olm tuvalette yapsaydın!' gibi iğrenç esprilerine maruz kalır. sonra hayatına devam eder. * *
gecen gun bir kafede basimiza gelen ilginc bir olay soyle cereyan etti.

(bkz: cereyan)

(bkz: jasmine cafe)
(bkz: pavlograd)
(bkz: dnepropetrovsk)
(bkz: ukraine)

diyologlar rusca yasanmistir ama turkce yaziyorum.
ben-b
kiz-k

b-merhaba
k-merhaba
b-tanisalim mi ?
k-tabi ki neden olmasin? Benim adim irina arkadasimin kide karina.
b-benim adim butch bu da arkadasim kaan.
k-cok memnun oldum.
b-bizde cok memnun olduk, burasi simdi kapaniyor isterseniz baska bir yere gidelim.
k-tabi ki neden olmasin karina gidelim degil mi? ama bizim kurallarimiz var!
b-ne gibi? (arkadasim ile birbirimize bakiyoruz bu pilicler dustu olm gibisinden)
k-bizim paramiz yok, sampanya icecegiz, vodka ve tequila icmiyoruz.
b-tabi ki bunu soylemeniz bile hata, tabi ki biz odeyecegiz. (arkadas ile iyice siritilir aksam evde seks vardir cunku)
k-ama seks yapmayiz!
yurtta son günlerimizdi. oturmuş müzik dinliyorduk. çalan şarkı bitti ve camdan sesi gelen kuş bizi şok etti.
chop cucu denen videoyu izliyorduk ve fonda "system of a down- chop suey" adlı sarkı çalıyordu. video bittiğinde camdan sesi gelen kuş şarkının ritmini aynı şekilde çalıyodu. biz şok olmuş şekilde 1dk falan kuşu dinledik. sonra videoyu birdaha açıp kapattığımızda ses seda yoktu ama.
(bkz: the sings)
Ankara Sulh Cezaya verilen bir dilekçe. Saygılarımla size açiklama özgürlügümü kullanarak bazi seyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Su günlerde askerliğe çağırılacağım. Yasım 24 ve 44 yasında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var 25 yasında. Babam ise bu bahsetmis oldugum kizi ile evlendi. BöylelikleBabam, karimin kizi ile evlendigi icin damadim olmus oldu. Bunun üzerinekizim da üvey annem olmus oldu babamla evlendigi icin. Hanimimin ve benim gecen sene bir oglumuz oldu. Oglum hanimimin kizininerkek kardesi oldu, ayni zamanda Babamin da enistesi. Birde üveyannemin erkek kardesi oldugu icin dayi oldu. Anliyacaginiz benim oglum benim dayimoldu. Babamin esi sene sonunda dünyaya bir erkek cocugu getirdi. O babamin oglu oldugu icin benimde erkek kardesim, vede kizimin oglu oldugu icin detorunum. Yani ben torunumun erkek kardesiyim. Ayrica bir Annenin evladinin babasi esi olduguna göre bende Esimin Kizinin babasiyim vede kizimin erkek cocugunun erkek kardesiyim. Kisacasi kendimin büyükbabasiyim. Sayin Savci bey sizden ricam beni Askerlik görevimden azl etmenizdir,sizde biliyorsunuz ki kanunlarimizda Baba, Ogul ve Torun ayni zamandaaskerlik yapamazlar. Saygilarimla. Not: Psikolojik rahatsizliklardan ve (!)ailedeki dengesizliklerden dolayi bu genc adam askerlikten men edilmistir. (Dosyasina bu sekilde islenmis) * tamamen gerçektir.insanı gülsem mi ağlasam mı moduna sokan karmakarışık bi durumdur.
http://www.maximumbilgi.com adresinden indirilebilecek e-kitap. dünya ve türkiye tarihine yön veren ilginç olaylar bu kitabın konusudur. * *
metallica - the unforgiven dinlerken tam solo kısmında yanlışlıkla sol üst taraftaki uludağsözlük yazan yere tıkladım ve filmlerin sonundaki castler gibi ulu' lardan ulu bir sözlük akmaya başladı. şaşırdım.
seri artı oy veren melaike ile seri eksi oy veren ibne'nin aynı anda harekete geçmesi. *

tost yapıyorlar resmen insanı.
Futbolda Dünya kupası Okyanusya elemelerinde Avustralya, Amerikan Samoası'nı 31-0 yenerek bir resmi milli maçtaki en farklı skorlu galibiyeti elde etti.
ABD'nin Alabama eyaletinde 25 yasindaki bir asker tükürme aliskanliginin kurbani oldu. Pencerenin kenarina oturarak tükürügünü, büyük bir tencere şeklindeki sokak lambasina isabet ettirmeye çalisan asker, dengesini kaybetip 11. kattan düştü.
bu öğlen yaşadığım bir olay örnektir.

----------------

ben uyku sorunu yaşayan bir insanım. ne zman uyuduğumu, uyandığımı ben dahil kimse bilemez. o yüzden başıma ilginç olaylar gelir.

bu öğlen de geldi.

gece oldukça geç yattığımdan ve sabahın köründe "çöpçüüüü geldi, bahşiş isterrrr" şeklinde ve ajdarımsı bir ses tonuyla bahşiş toplayan bir çöpçü yüzünden ve tatilde olduğundan öğlene kadar uyudum (sayılır).

bu uykunun sonlarına doğru rüya görüyorum, ama uyanık da gibiyim, yani değişik bir pozisyondayım.

hani bazen rüyada olan bir olay sırasında uyuduğumuz ortamdaki sesler de rüyaya dahil olur ya... öyle oldu...

rüyamı bir ara anlatırım tamamını. çünkü lostumsu bir rüya idi, gerçekten bir farkı yoktu. hatta senaryosu show tv'de gösterilen askerli filmlerden ya da stv'de gösterilen öpüşmesiz filmlerden daha iyiydi.

neyse...

rüyamda bir ara telefon etmem gerekiyor birine niyeyse...

ediyorum telefonu ve sanki bir sitkom gibi sahne değişiyor aradığım ortama dönüyor sahne.
ve oarada telefon çalıyor. tam o sırada gerçek hayatta telefonum çaldı. arayan babamdı. yok lan ne babası arayan ahenk ismiyle sözlükte de yazan süpersonik arkadaşımdı.

---------------

şimdi herkes diyebilir. oğlum şeydir o. telefon çalınca evde rüyada da çalma gereği duymuştur. ama rüya hakkaten öyle ilerliyordu.

neyse...

işte bu da böyle bir rüyamdır...
insan beyninin gücü (yaşanmış bir olay)

Polonya'daki Lodz kasabasından çıkan tren, dükkanlara dondurma dağıtır.
Görevlilerden ikisi, dondurmaları dükkana taşımak için dondurma
dolabının içine girer. O sırada dolabın kapağı kapanır ve içerde
kalırlar. Dolabın kapağını vururlar ama onları duyan kimse yoktur.
Öleceklerini anlarlar ve sürekli kendi kendilerine "Donucaz,
donucaz..." diye mırıldanırlar. içlerinden bir tanesi kağıda "Yavaş
yavaş tenimiz donmaya başladı, artık dayanamıyoruz." diye yazı yazar.
En sonunda bunlar donucaz diye diye donarak ölürler. O akşam onları
orada bir kasabalı bulur ve polise haber verir. Olay yerine gelen polis
bunların otopsisini yaparak donarak öldüklerini kamuoyuna açıklar.

DiP NOT: DOLAP SABAHTAN BERi ÇALIŞMIYORDUR...
google'a ak party kelimesinin ak parti kelimesinden birkaç kat fazla yazılması.**
istanbulda ilk defa belediye otobüsüne binecek olan arkadaşın önündeki akbil basan yolcuların ne yaptığını anlamayarak manyetiğe baş parmağını basması ve arkasındaki abisi tarafından an itibariyle ensesine şaplağı yemesi:)) (bkz: veysel kobya)
arabamın deposu 85 litre ve 100 km’de (hatta şehir içi) harcadığı yakıt 8,8 litre. şimdi basit bir hesap yaparsak, ev ile okulum arası 7 kilometre. yani ayın 25 günü okula gittiğime göre; (25x14) ayda 350 kilometre okula giderken yapıyorum. hayatım şu son aylarda ev-okul arasında geçtiği için neredeyse hiç dışarı çıkamıyorum. en ama en fazla 100 kilometre de diğer işlerim için yapsam eder 450 kilometre. hesaplara göre benim bir depo benzinle şehir içinde 965 kilometre gidebilmem lazım ama benim gidebildiğim yol 450 kilometre. geriye 515 kilometre kalıyor. düşünüyorum da, ya biri benden habersiz arabamı kullanıyor ya biri depomdan benzin çalıyor ya da şehir içinde dördüncü viteste elli kilometre hızla gitmem gerekiyor.
en ilginci tuvalete ateşli sohbetler için 0535 xxx xx xx gibi numara yazılmasıdır. Düşünsenize bunu yazan ya gaydir, ya da lezbiyen. ey insan bilmezmisin kadınlar ve erkekler tuvaleti ayrıdır. Burası türkiye
olay geçen sene geçiyor. sevgilimle buluşucam biraz gecikecekti ben bankın birinde oturuyorum kafenin dışında. Otururken yanıma bir dede geldi.
+merhaba delikanlı
-merhaba amca
+kimi bekliyon burada ?
-bi arkadaşım gelecek onu bekliyorum
+bırak palavrayi karı kızla buluşucan sen baksana parfüm kokusuna kimi kandırıyon ehehehe
-öyle valla amca eee sen ne arıyon burda
+çıktım bişeyler aldım eve gidecem birazdan. Şu karınin göte bak güzel demi
-ben ne diyim şimdi iyidir sen öyle diyosan
+çok fena götü var. Bak benden sana tavsiye o gelecek manitayı da diğerlerinide iş bitmeden ne kadar karı varsa patlat amına koyiim.
- !?
+bakma öyle hıyar gibi doğru söylüyom. Hepsini sikicen o karılarin sonra bak iş biter sende de benim gibi bi bok yapamazsin.
- sen pişmanmisin dayı ?
+pişmanım tabi amına koyim. Şimdi olsa hepsini sikerim. Bütün karılar naz yapar ama onlarda ister alayı kaşar onların. Hepsini sikicen patlatıcan.
-?!! :o
+sen bakma benim böyle konuştuğuma ben hacıyım hacca gittim yıllar önce.
-!! Hacca mi gittin ?
+noldu amk beğenemedin mi ?
-yok estafurullah şaşırdım.
+bak askerden önce bi manitam vardı onunda götü güzeldi o zamanlar evlendik onla. O zaman tabi kolay değil böyle herşey. Pencerenin dibine gider öyle konusur erkek. Gittim ben konuşuyoruz çıktı cama sora babası geldi odunu almış eline geliyo üstüme çıkardım bende çakıyi sen kimsin ulan yavşak diye. Bu korku. Dedim ben seviyom senin kızını askere gidip geleyim alacam. Sonra attım bıçağı kavgaya tutuştuk bunla. Çok şeyler oldu 2 yıl sonra evlendik.
-.......
+yani yavrum ne kadar karı varsa patlat koy götüne anasindan babasındanda korkma bi sik yapamaz. Bak ben çok pişmanım şimdi.
-evet amca doğru söylüyon. aa geliyo benim kide
+bu mu lan aferin iyimis
-hadi amca gideyim ben iyi bak kendine *
+tamam ? Unutma dediklerimi.

Bu konuşmadan sonra kızla cafeye giderken yavşak yavşak gülüp göz hareketleri yapmıştır bu amcamiz.
can dostun güzel insanla arabada dar bir yolda giderkene önünde işçi kamyoneti ve arkasında biskolata reklamından fırlamış tipte ve fosforlu kıyafetleiyle duran işçilerle bakışarak yarılana kadar gülmek ve sollarkene el sallaşmak ya da onları gerçekten gördüğünü sanmaktır.
eşli ihalede 9 diyip 5 alamamak.
evet evet hem de boğa burcu herifi yaptı bunu.
otobüs şoförü 'yandaki kazaya bakarken' otobüsü devirdi; 6 ölü.
günlerce üzerinde düşündüğüm halde anlam veremediğim şu olay bir örnektir;

iki tane bir buçuk litrelik hiç açılmamış aynı marka suyu buzdolabına yanyana koydum. ertesi sabah baktığımda biri tamamen donmuştu birinde ise en ufak buz yoktu. ikisini de dışarı çıkardım. bir gün dışarda beklettim, aynı sıcaklığa geldiler. tekrar buzdolabına koydum, yine bir gün beklettim. aynı şişe tekrar donmuş diğerinde yine buz yok. sonuç olarak ikisini de içtim ama olay hala gizemini koruyor.
tüm deja vular diyebilirim, çünkü yaşadığımız şeyin aslında yaşanmadığını biliriz ama yine de yaşanmış gibi olur. çok ilginç hakketen.
köyün birinde genç bi kadın yalnız başına mısır tarlasında çalışırken, kolunu bi mısır kabuğu kesmiş. Kesik bayağı derinmiş. Kolunda şiddetli bi kanama başlamış. Kadıncağız da kan görmeye dayanamazmış. Hemen oracıkta, olduğu yere bayılıvermiş. Bir süre sonra ayılmış ve evine dönmüş.

Aradan epey bi zaman geçmiş. Kadının yarası kapanmış ama kolu şişmeye başlamış. Sürekli bi karıncalanma hissi varmış kesiğin olduğu yerde. Durum böyle olunca, kadını doktora götürmüşler. Doktor muayene etmiş ama bi'şey bulamamış. Kesiğin mikrop kaptığını, bunun sonucunda da deri altında iltihap oluştuğunu düşünerek, şiş bölgeyi kesip içindeki iltihabı akıtmaya karar vermiş. Şişkin yere neşteri vurmasıyla kadının kolundan binlerce minik akrep dışarı fırlamış. Tabii kadın oracıkta kafayı yemiş.

Meselenin aslı sonradan anlaşılmış. Meğer mısır tarlasında kadın baygınken bir akrep kadınının kesik koluna yumurtalarını bırakmış. Minik akrep yavruları da yumurtalarından çıkmış ve kadının kolunda gelişmeye başlamış. Gerisi de malum işte. Kadıncağız hala akıl hastanesinde, "Kolum şişti, kolum şişti" diye dolanıyomuş..
öldü diye morga bırakılan adamın morg'da donarak ölmesi.

--spoiler--
Bir apartmanda alınan ihbar üzerine bilinçsiz bir şekilde yatan 57 yaşındaki bir şahsın hastaneye kaldırıldığı, öldüğü gerekçesi ile de morga konduğu belirtildi. Olağanüstü Durumlar Psikoloji Merkezi’nden Mihail Vinogradov, yaptığı açıklamada, morga konulan vatandaşın canlı olduğunun öldükten sonra tespit edildiğini ifade etti.http://rthaber.com/haber-171251.html
--spoiler--
vikipedi dururken sunum için kütüphaneye gitmektir.