1. ?.
  (bkz: tanrılar kurban istiyor) *
  (bkz: jeoloji)
  (bkz: yerkabuğu)
  (bkz: aman)
  2 ... no leaf clover
 2. ?.
  (bkz: her artçı sarsıntıdan sonra artan cami cemaati)*
  1 ... karpuzkabugu
 3. ?.
  inananların her doğa olayıtanrı nın cezası sanmalarından dolayı sığınmak istedikleri liman.
  2 ... ee caylar kimden
 4. ?.
  "Hiç kimsenin bilmediği/bilemeyeceği gayb âleminin anahtarları O'nun nezd-i ulûhiyetindedir. O karada-denizde meydana gelen her şeyi bilir.. O'nun bilgisinin dışında bir yaprak bile kıpırdamaz.. yerin bağrında ve koyu karanlıklar içinde bir daneciğin düşmesinden bile O haberdardır. Hâsılı, yaş-kuru ne varsa hepsi O'nun nezdindeki bir Kitab-ı Mübin'de mahfuzdur" (Enâm sûresi, 6/59)
  3 -3 ... kutt
 5. 1.
  cehaletin had safaya ulaşmasıdır. eminim yaradan bize beyin ve mantık verdiği için utanıyordur. azıcık aklınızı kullanın. normalde bu tarz yazılar 1. çoğul şahıs kullanılarak yazılmalıdır yani aklımızı kullanalımdemem gerekiyordu ama üzgünüm böyle bir cehaleti üstüme alınamayacağım. dünyadaki doğal afetlerin çeşitliliğini, sayısını ve aldığı can miktarını az da olsa biliyorsunuzdur. bunların haricinde insanların sebep olduğu ama yukarda ki düşünceye göre * yaradan kontrolünde olması gereken ölümleri de hesaba katın, dünyada ki bütün ikaz edilmesi gereken kişilerin ölmüş olması gerekiyordu. dini bütün ve imanın, islamın bütün şartlarını yerine getiren * kişilerin başına böyle bir felaket gelmemiş olması gerekiyordu. umarım bir depremzede veya depremde ailesini, sevdiği insanları kaybetmiş kişiler bu başlığı görmemiştir çünkü bu onlara yapılan bir saygısızlık aynı zamanda büyük bir insanlık ayıbıdır. evet keşke ilahi ikaz diye bir şey olsaydı ve yaradan bu gücünü beyinlerde birikmiş örümcek ağlarını temizlemek için kullansaydı.
  1 -1 ... hayzuran
 6. 2.
  (bkz: allah taş yapar)
  ... donnie darko
 7. 3.
  yaptırım gücü olmayan zavallıcıkların insanlar üzerinde oluşturmaya çalıştığı egemenliğin baş harfi. rüyalarda bulunur, kafalarda bulunur, hatta vahiy falan gelir. bize de gelse değil mi efendim? bi ikaz edilsek, titreyip kendimize gelsek. belki hidayete ereriz, uçarız, evliya oluruz. maazallah ateş var, ateeeeeeşş. (bkz: odun)
  1 -1 ... minik kara balik
 8. 4.
  (bkz: nurla çalışan ikaz lambası)
  1 -2 ... thedewil
 9. 5.
  eğer bu şekilde devam ederseniz başınıza böyle delileri salarım şeklinde yapılan dolaylı uyarı*
  1 -1 ... sempatik hayvan
 10. 6.
  (bkz: hayırdır)
  (bkz: yine mi deprem oldu yoksa)
  ... intensivecare