bugün

iibf kazananların 1. sınıfta alacağı derslerden.uü de en iyi iktisatda giriş hocası (bkz: erol iyibozkurt)tur.bir de (bkz: hüseyin şahin) vardır ömür törpüsüdür. *
ekonomi * anabilminin, temel derslerindendir. oncelikle ekonominin temel problerini tartısır. ardından utopik ve reel ekonomik sitemler hakkında bilgi verir. - 90 ların basında sscb nin yıkılması ardından dunyada tek kutuplu dunya duzenine gecilmesiyle sosyalist teorilerin kitaplardaki yerleri daralmıstır.- bu ogretide ardasık asamalar; ekonomik problemlere ekonomik dusunceyle yaklasılarak aktif-isler arz ve talep duzenleri olusması ve piyasa duzenleridir.
iibf öğrencilerinin ilk yıl ki korkulu rüyası.
bide bunun abisi vardır mikro iktisat makro iktisat
klasik iktisada giriştir.
"sınırsız insan ihtiyaçlarının sınırlı kaynaklarla karşılanması" yalanıyla başlar ve emek sermaye arasındaki uzlaşmaz çelişkiyi görmezden gelen türlü yalanlarla devam eder.

(bkz: ekonomi politik)
(bkz: econ 101)
(bkz: muhasebeye giris) *
iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, muhasebe ve bankacılık bölümleri' nin olmazsa olmaz dersi. genellikle arz ve talep eksenin de konuları içerir.
iktisat ve türevi bölümler dışında da bazı üniversitelerin hukuk, iç mimarlık vs. bölümlerinde verilen derstir. "ulan bu ne biçim ders böyle" diye yakınanlara bir de devamını görmelerini teklif ediyorum...
mikro ekonomi olarakta ifade edilebilen derstir.
(bkz: zeynel dinler)
iü sbf'de birinci sınıf öğrencilerine zorunlu olarak okutulan derstir.
birinci sınıfta feridun yılmaz gibi kafa bir hocadan aldığım ders.
girilerek çıkılamayan, ileride makro ve mikro hallerine bürünerek giripte çıkmayan ders.
iktisat okuyupta ^iktisata giriş^ ile başlayıp devamı olacak ders. ayrıca usak üni de iktisattan bir türlü geçemeyip hayata küsenler adlı grubun açılmasına sebep olan ders.
oltanın ucundaki yemdir.

uzun yazardım şuracığa lakin, küfürün adı günah.
keynes'yen teoriyi ogrenmeye basladigimiz kitap.
geçilemediği için "bir daha çıkamayış"ın başlangıcıdır.
(bkz: iktisata giris)*
genellikle öğrenciye giren ders olarak bilinir.
kendimden biliyorum.
bir türlü girilemeyen, girildiğinde de çıkılamayan, keşfedenin yedi sülalesine selam çaktığım uyuz ders.
ilk ders için sınıfa girdiğinde öğrencilerin bön bön baktığı ders.
(bkz: ceteris paribus)
(bkz: adam smith)
çıkışı bir türlü bulunamayan ders.
hala nasıl ve ne ara girip çıktığımı anlayamadığım bir ders.
(bkz: bir şey geçti ama hızlıydı göremedim)
(bkz: sen gördün mü)