bugün

ingilizcesi second hand olan. kullanılmış mal anlamındaki tabir.
elden düşme de denir.
sol el.
bazı eksik beyinli insanların bakire olmayan kızlar için kullandığı hede...
(bkz: ikinci el sahibinden satılık oto)
dullar bu kategoriye alınmasın diyilesi kavramdır.
(bkz: thrift store)
Oyunlarda ilk tur döndükten sonra oynanan oyuna denir. (bkz: ilk eli kim kazandı)
(bkz: çıkma)
siddetle tercih edilmemelidir. zamanla basa bela olmaktan baska hic bir getirisi yoktur.
türkiye'de "dur şu benim eskileri piyasa fiyatına ittireyim" düşüncesi var olduğundan bir sike derman olmayan maldır.

yani mantıklı alışverişler olabilmesi için satıcının gerçekten çok dara düşmesi gerekiyor.

misal, ayakkabı satacak dayımız. sıfırı ne kadar? 159 tl. dayı ne kadar istiyor? 140 tl. 3 ay giymiş. temizmiş. çizik yokmuş!

sen satamazsın bunu atarsın, ben de gider yenisini alırım. mikro ekonomimizi de sikmiş oluruz. aferim.
Elden düşme gibi son derece güzel bir Türkçe karşılığı varken çeviriler nedeniyle Türkçeye zorla kaktırılmış sıfat.

Allahtan bilgisayar gibi muhteşem bir öneriyi benimsemişiz, kompüter demiyoruz.
paketinden çıktığında değen elden başka bir elin değmesi kastedilen kullanılmış ürün satış tanımıdır.
Alımı ucuz olan mal. Yalniz satarken sıkıntı yaratır.
görsel
biri şunu açıklasın ya. ikinci sıfırdan ucuz olması gerekmiyor mu.
kazıklanma olasılığınızı sayı arttıkça yükseltebilirsiniz.

t.kullanılmış ürün.
Nedense hiç yapamadığım şeydir. Bilmiyorum ama içim pek rahat değil.
Araba dışında hayatta ikinci el bişey almam. Param yetse onu da almam. Bana göre sıfır km dacia ikinci el mercedesten iyidir. .hatta daire mesken bile öyle.
daha önce kullanılıp herhangi bir sebepten satışa çıkarılma durumundaki ürünün aldığı statü.
(bkz: çıkma parça)
2.el araba piyasası 0 modelleri geçti nerdeyse diyebilirim.
Kullanılmış demek olan kelime.
Bir elin sesi olmadığı için ihtiyaç duyulan eldir.
kondüsyoneldir. sağ el öncelikli kullandığın el ise basit bir mantıkla sol el ikinci el olur. vice versa.
ilk elinizin diğeridir.