bugün

1. Hıyanet, hainlik; bağlı olduğu, savunduğu düşüncelerden görüşlerden vazgeçerek onlara ters düşme.
2. Sevgide aldatma, sadakatsizlik; bir topluluğa, ülkesine kötülük etme.
3. Gerektiğinde yardımda bulunmama, bir kimsenin güvenini yok etme.

alıntı.
Bir kere başıma geldiği için, ondan sonraki tüm erkeklere şüpheyle yaklaşmamı sağlayan olay.
Çok güzel güven kırar, kişilik belli eder. Ders de veriyor güzel güzel.
Tamam boktan bir olay ama uzun vadeli düşünmek lazım. Sonrasında çok şey katıyor.
Zihinde, fikirde, fiilde versiyonları mevcuttur. Fakat ihanetin her hali kabul edilemez, kabullenilemezdir.

bir robotun ihaneti müthiş acı verebilir.
Herşeye hazır bulunan ve kimden ne gelebileceğini bilen bir insanı sarsmak mümkün müdür?..elbette ki hayır ama güvendiğin ömrünü ömrüne saydıgın sevdiğnden gelirse eger işte o vakit anlarsın..Anlamaktan sonra gelen bir hal vardır: Kavramak. Anladığının bütün ağırlığını beyninde duymak, ellerinde, kollarında, damarlarında duymak..için yanar, solugun kesilir nefes almak zorunlu bir eylemden öteye geçmez..güvenmek artık büyük bir lüks olmaya başlar..çözemedim ihanetın kimyasını ama bildiğim tek şey yüreginiz yetmiyorsa tutmayın bir eli.hayat hırsızı olmayın
soyledigim dürüm acisiz olsun dedigim halde aci gelince verdigim tepkidir. dürümü getiren dallamaya donulur ve denir ki;
seninle hayati yasamak isterken
yalanci hayata katlandim derken.
sonumu bir mezar tas beklerken.
neden aci?
neden acii?
neden ihaneeeyt?

sonra adam tabi şok. derki siz ne diyorsunuz aq.
hemen donup dersiniz ki
duygularim darmadagin anlayamazsin.
Güvenilenden gelir. Güvenmediğiniz biri size ihanet edemez.
Benim yaptığım şeydir.
Evlat saydığın kediden gelen tırmıktır...
ihanet'in en acı boyutu sevdiklerinden gelmez. Senden sevdiklerine gider, sevdiğini düşündüklerine..Bu durumda direk kendini düşünme karşındakini düşün 'Vicdan insanın içindeki Tanrıdır' sözünü hatırla, eğer ihanet edeceksen ya söyle ya da ayrıl.. sevmiyorsan karşındakini acı.
Eden bulurmus. Zamaninda sadakatsizlik ettim, simdi ise ben cekiyorum.
"biz kötü kalpli insanlar olabiliriz ve sen bir gün kalpten bir ihanetin sorumlusu olabilirsin."
ihanet de ibnelik gibidir. bedene bir kere girdi mi bir daha çıkmaz. bir kere ihanet eden ikinci kez de eder üçüncü kez de...

edit: her insanın icinde bir miktar bulunur bu meredin tohumu.

(bkz: her insanin bir fiyatı vardır)
bir kere yapan bir daha yapar.
Birçoğumuzun yaptığıdır.

Bazen yaşam şeklimizle fikirlerimize ihanet ederiz,

Bazen sigarayla ya da alkolle vücudumuza,

Bazen bize göre doğru olan bir eylemle ailelerimize,

Bazense bir anda ağzımızdan çıkan bir lafla arkadaşlarımıza,

ihanet öyle iğrenç birşeydir ki yaptığımız anda onun farkına varamayız. Yapana soracak olursanız "bir anlıktı" der günahını örtmeye çalışır.

Hepimiz bir şekilde birine veya birşeylere ihanet ederiz bu hayatta. Bazen yaşayarak, bazense ölerek.
Bir kere ihanete ugradin mi anılar sana bataklık olur.
Hatırladıkça içine çeker seni içeri, hatırladıkça affetmek istersin çünkü affetmek unutmak demek. Öncesini hatırladıkça sonrasını unutmak istersin. Cirpinma boşuna o hançer bir kere saplaninca sırtına, çıkarmaya çalıştıkça iyice kalbine gömersin.
Bazı ihanetlerde vardır ki bir değil bir kaç kişiye birden zarar verir.
(bkz: Allah hainleri sevmez)
kimi zaman hiç tanımadığınızdan gelir. kimi zaman tanıdığınızdan, kimi zaman tanıdığınızı zannettiğinizden. çoğu zaman farketmez bile karşınızdaki ihanetini. ya da bunun ihanet olduğundan bi siz haberdarsınızdır. yahut karşıdaki hiçbir şey bilmiyordur da siz bilmesini beklemişsinizdir.

neden olduğunu,nasıl olduğunu ve hatta ne zaman olduğunu bile bilemeyebilirsiniz. her şey bir anda olmuştur. aslında zaten çok da bir umudunuz yoktur, sadece... sadece vardır ve durursunuz öylece. ne zaman geleceğini bilemediğinizden geldiğinde düştüğünüz boşluk da büyüktür. ağlayamazsınız. ses dahi çıkaramazsınız. çok birdenbiredir. belki de değildir gerçi..

siz her ne olursa olsun, ne kadar zaman geçerse geçsin tek bir sözün ardına sığınmış,güvenmiş ve sabretmişsinizdir. tek bir sözün cazibesi... kim bilir neydi o sözü öyle etkileyici kılan? gözlerine hiç bakmadığınız,sesini hiç duymadığınız bir insana bu kadar güven duymanız şimdiki halinizden de anlaşılacağı üzerede başlı başına bir hatadır. inanmak isteseniz de istemeseniz de..

incindim. belki ben de incitmiştim ama bu çok sessiz sedasız oldu. bendeki yerin bin türlü hataya rağmen hep aynı kalacak. eğlenilen, konuşulan vakitler zamana meydan okuyarak zihnimde kalmaya devam edecek. seni seviyorum. seni hâlâ seviyorum. sen de bir sonsuzluğa karıştın bir gün topraktan çiçeğe karışacak olacak bu zihnimde. hoşçakal.

edit: duygular içimde. yazdıklarımın anlaşılmaması bundandır belki. ya da dışa vuramayışımdan.
valla bu ad ile bir sürü şarkı var. ihanet'in anlamı belli zaten ama şarkısını söyleyen bir sürü şarkıcı var. fakat ben gülşen'in söylediği şarkıyı biliyorum. yanlış hatırlamıyorsam, 2001 yılında çıkarttığı "şimdi" albümünde yer alan ve klibi çekilen tek şarkı. o klipte de, kulağında büyük "g" küpeleri vardı ve baya bi dikkat çekmişti. gülşen, o klipte ilk defa biraz olsun açık-saçık bir şekilde şarkı söylemişti.* şarkının amacı da; boşandığı kocasına yazmıştı ve söz-müzik kendisine aitti.

sözlerini de yazalım da tam olsun;

içim öyle rahat hiç acelem telaşım yok
zaman öğretiyor eğriyi doğruyu insana

ben günahsızdım sen günahkar
sevmemişsin gördüm zerre kadar
çok belliydi niyetin anladım
yazık ki herşey bir yere kadar

sana bir ihanet borcum vardi
ödedim sonunda ağlayarak
çoktan hak etmiştin bunu üzgünüm
berabere bitti bu aşk

https://www.youtube.com/watch?v=077fPZM8KHI
Bir insanın başına gelebilecek en boktan şeylerden sadece birisi.
ihanet etmeyi alışkanlık haline getirmiş birisi için ihanete tahammül etmek kolaydır. Zira ölüyü yaralamak ona acı vermez.
insanı çok yıpratır hele ki evliyseniz bu durumu eşiniz yaparsa. Bana sorarsanız depresyona girmeniz kaçınılmazdır. Umarım olmaz kimseye.
tüm fedakarlıklarının, iyiliklerinin, sevginin ve güveninin karşılığıdır.
ah ihanet yetim mi kaldım
hiç düşmedim uçurum sarktım
korkmuyordum, kırmızı baktım
sevmiyordum
kendime kaçtım

gülüyor gibi yaptım
ölmüyor gibi yaptım

öldürmüyordum, göğsümü yaktım
gül annemdi, dikene kızdım
ağla dedi, küstüm ağlamadım
kalp sokakta vurulmaz sandım

gülüyor gibi yaptım
ölmüyor gibi yaptım
korkmuyordum kırmızı baktım
kalp sokakta vurulmaz sandım

http://www.youtube.com/watch?v=MBIxqdxdcx8

kendine ihanet eden kişinin hayata karşı duruş şarkısıdır bu.
''ihanet'' Profesyonel Bir Fahişedir.
Her Aşkın Koynuna Ustalıkla Girer . . !