bugün

gülüyor gibi yaptım
ölmüyor gibi yaptım.
star tv nin izlenmeyen ve sonlanmış dizisi. sergilenen oyunculuk berbattır.
insanın ummadığı, beklemediği, sanmadığı bir şeyin yapılmasıdır. ancak hep merak etmişimdir; neden beklemediğimiz, sanmadığımız, ummadığımız şey, yaldızlı bir kutu içinde bize sunulan bir nesne olunca sürpriz hediye oluyorda, ceketin yakasında bulunan bir uzun saç teli olunca ihanet oluveriyor.
ben hiç sen demedim sana
bendin sen, sendim ben
beni benimden vurdun
şimdi gitsen de kalsan da
etmez bir ben
sana ihanetin adını sorduğumda, adı yok demiştin. şimdi ben son sözümü söylüyorum; unutma! ihanetin adı yoksa affıda yoktur...
en çok sevdiğinden geliyosa eğer tarifi mümkün değildir. ateşin düştüğü yeri yakmasının tam karşılığıdır. bu öyle bi yanmadır ki dışardan bakan hiç bişey anlamaz ancak kalbinin en derinlerini hisseden anlayabilir.
ihanet kötüdür. ihanetin her türlüsü kötüdür.
ihanet cesurca bir duygu, çok şehvetli, tedirginlik ve korku da var içinde, belli belirsiz bir pişmanlık var. insanın başını döndürür. ihaneti çekici kılan şeyin şehvet olduğu sanılır, şehvet değildir, şehvet seldir, sürükleyendir; doğru ama asıl çekici olan cesarettir.
can acıtandır. lanet olsundur.
allah affettirmesin.
görsel
en büyüğü insanın kendisine yaptığı olan ve telafisi bulunmayan,vicdan denen duyguyu yiyip bitiren olay.
insanı
hayatta
aşktan
nefret
ettiren
tek şey *
baha'nın düet yaptığı parçadır.
adamı öldürür.

yaktılar birer birer,
yıktılar yok ettiler,
hançeri göğsümde taşıdım,
''bağlanmak yok'' dediler.!

dokunuşun ihaneti var,
sevginin bedeli...
aşkımın hesabı var,
yokluğun cesareti...

çalsın şarkımı,
yağmurun sesleri,
duysun herkes,
dinlesin bu sözleri...

seviyorum...
seviyorum...
ölümene aşkı yaşıyorum...
bekliyorum...
bekliyorum...

sabır nedir, anlıyorum.!
kurtlar vadisi nde bir diyaloğu hatıra getiren kelime.
-bu ne?(silahı göstererek)
-emanet.
-ne için?
-ihanet.
http://www.youtube.com/watch?v=MBIxqdxdcx8
erkek tarafından bir ilişkide affedilmemesi gereken tek husustur. affedenlere godoş denir. boynuzlarıyla mutlu mesut yaşar bu tipler.
ilişkiler bazında hem aldatanın hem de ihanete uğrayanın neler hissettiği üzerine güzel bir yazı için;

http://pushkin-r2d3.blogs...aldatlan-neler-yasar.html
iki şey arasından daha değerli olanı seçtiğinde,
o an değersiz olana sonradan verdiğin suçluluk borcu.
sözlüklerde tanımı değişmesi gereken. bütün dil bilimcileri toplanıp bir doktor edasında dilimi inceleselerdi, birkaç diş izi, birkaç da kurumuş kan bulurlardı, sonra dağılır evlerimize giderdik.
ihanet, bir kimsenin ihaneti, bir aldatılmışlık, birkaç aldanmışlık, tüm küfürlerin tüm söylenmek istenenlerin dile gelmesi, fakat ağızdan hiçbir cümle çıkmamasıyla, sonucu dil ısırmaları olarak doğurandır.

bir de,
"gülüyor gibi yaptım. ölmüyor gibi yaptım."
sonucu üzüntüden çok utanmadır.
mutlaka karşılığınu bulacak olan durum.
sen bugünü yarını atlattım dersin, ilahi adalet sana bi çakar, yedi feleğin şaşırır vallahi.
"büyük keder içerirmiş, gördüm, anladım
etten geçip aşka varanın sevgisi.
bunun yanında sevgilim bunun yanında
etin ihaneti, kısaca
hiçbir şeydir."*
sadece maddi ihanet yoktur, *
birde manevi ihanet vardır, sözünde durmamak, ispiyonlamak bunların en meşhurlarındandır.
Yakin arkadasiniz tarafindan ugrarsaniz bayagi koyan durumdur.
bizim memlekette göte göt denir hakim bey
(bkz: recep tayyip erdoğan)vatana ihanet türünde bütün sıralamaları alt üst etmiştir.