bugün

entry'ler (565)

medianeras

Gustavo taretto nun senaryosunu yazıp yönettiği, agorafobik esas oglanla 4 yıllık ilişkisini bitirmiş esas kızın ruh hallerini hissiyatlarını anlatan ve Buanes aires te gecen 2011 yapımı film.hikaye cok tanıdık modern insanın secılmıs yalnızlıgı..içinde bulundugumuz durumu nasıl normallestırdıgımızı harıka bır sekılde anlatmaktadır.fılmın baslangıcı metropollerle ılgılı tasvirde harika..fılmı üç kez izlemıs bulunmaktayım bılıyorum şizofrenık bır durum ama izleyin izlettirin efenım

ihanet

Herşeye hazır bulunan ve kimden ne gelebileceğini bilen bir insanı sarsmak mümkün müdür?..elbette ki hayır ama güvendiğin ömrünü ömrüne saydıgın sevdiğnden gelirse eger işte o vakit anlarsın..Anlamaktan sonra gelen bir hal vardır: Kavramak. Anladığının bütün ağırlığını beyninde duymak, ellerinde, kollarında, damarlarında duymak..için yanar, solugun kesilir nefes almak zorunlu bir eylemden öteye geçmez..güvenmek artık büyük bir lüks olmaya başlar..çözemedim ihanetın kimyasını ama bildiğim tek şey yüreginiz yetmiyorsa tutmayın bir eli.hayat hırsızı olmayın

iz bırakan dizeler

Aysel git başımdan ben sana göre değilim,
ölümüm birden olacak seziyorum,
hem kötüyüm, karanlığım biraz, çirkinim.
Aysel git başımdan seni seviyorum...

(bkz: Attila ilhan)

sözlük yazarlarının itirafları

uzun zamandır sana yazmıyordum..sol frameye bakıyordum da..talan edılmiş gibisin be sözlük..

fazla camiler yıkılsın okul kütüphane yapılsın

"cami yapmayalım bu kadarı kafidir bu saatten sonra okullara agırlık verelım" olsa eywallah ama sen kalkıpta "ülkedeki fazlalık camilerin yıkılarak yerine okul kütüphane gibi.." bir acıklama getırırsen gördüğü her boş araziye cami yaptırandan ne farkın olcak o dusunce sistemıne sahip insanın farklı bır versiyonu gıbı..bu ülkenin zaafları vardır ve saygı duymak zorundasındır.sen kalk camıyı yık yanı tamamen zaafları olan ınsanları tacız et aynı sey..

gecenin şiiri

Senin çekirdeğin gecede kalmış Vera.
Kabukların, terk edilmiş kasabaların ortasında
rüzgarın dalga geçip bir o yan bir bu yana savurduğu kahkülü düşük çalılıkları andıran mermer döşemeli fosfor ellerimde.
Son birkaç gecedir hangi lambayı koynuma almaya kalksam yeni bir savaş nakil edilmiş oluyor müfredata.
Savaş suçlusu hiçbir tanrı keman çalmasını beceremeyebilir, buna kızmamalısın:
içimde pusmuş hayallerim canlı bomba olmakla tehdit ediyorlar beni: Tik tak Vera.

Lambalar...
Belki ağzı tanrıya dönük lambaları isteyerek okşamadığım için, mutsuz sonla bitiyor tüm bu filmler.
Esas kızı en çok figüranlar seviyor Vera.
Ben de en çok sokak lambalarını seviyorum.
Onlar Allah'a daha yakın diye mi böyle Vera?

Ben seni öperken intihar düşünme.
Hayal kırıklıklarıyla karnını doyurmanı da istemiyorum senden.
Bu artık bir sır değil: Tanrı katından atladığında kimse ölmüyor artık Vera.
Çok içtiğinde...
Çok, çok sen olduğunda cin çağırma seanslarına önden bir bilet al kendine Vera.
Beni çağır.
Beni, bir cinin büyük kahverengi gözlerinde unutulmasını istemediğin bir trajedi olarak gör ve hatırla. Beni bu sebepten çağır.

Bugün hâlâ hayattaysan ve hâlâ tırnaklarına oje diye istanbul'u sürüyorsan, bu melek yağmuru dinmeyecek demektir Vera.
Şehrin acıya çıkan kanallarından kurtulanlar, şişmiş güzel cesetlerini denize bağışlayacak.
Ben onların atardamarlarında -kabin olsun olmasın- en ahmak tavrımı giyinip can arayacağım.
Ölümün korkutucu çekiciliği karşısında soyunup, cevapsız dualara küfretmek ayıp şey değil Vera.

Nefesin çıkmaz sokaklarında çıkar hesaplarına kurban etmedik kendimizi bu bayram.
Eğer bunu yaparsak üzerimizdeki çıplaklığımız kadar yakışmayacak bize Vera.
Merak etme aramızdaki mesafenin kırgınlığını, kızgınlığını sahiplenir onları da nüfusuma geçiririm. Mutlu ol Vera!

Gökyüzünün koyu rengini gece sanıp, o yöne doğru yorganlarını üzerimden çeken tüm melekler gibi sen de suçsuzsun.
Yıldırımların gücü bir tek kanadına yetebilirdi; öyle oldu. Tebessümünü kurtardık: Bir tek bana gül şimdi Vera!
Tanrı katından atlayıp, ayaklarının altına serdiğim aklıma düşen, incinmiş haliyle de hala özlenmesi sevap bir melektin.
intiharın oldum. Çıkma oradan Vera...

(bkz: Necmettin Topçu) (bkz: vera)

anathema

bazı sesler vardır okyanus gibi içinde kaybolup gidersin..bu adamlar yaptıkları işte ticaretten uzaklaşmış gibiler en azından bende uyandırdıkları his bu..vincent cavanagh ın sahnede ki durusundan bahsetmiyorum bile * bu soguk havalarda sarıl battanıyene otur cam kenarına al kahvenı vincent cavanagh ın sesine sarıl ısın hadi! *

http://www.youtube.com/watch?v=M0tkGtYpKJ0

birçok erkeğin sevgilisi olmuş kızla evlenmek

bazı açılan başlıkları bakıyorum da tek kelımeyle nöron katliamı ya yemin ediyorum.bari arada hobi olarak dahi olsa kullanın su omirilik soganınızı.

zoraki tanım: kadının kasıgından cok ruhuyla ilgilenen erkek haraketi

ben bu yazıyı okumayı sevmeyenlere yazdım

o zaman yeni başlayanlar için kürk mantolu madonna (bkz: sabahattin ali) maksat insanlığa hizmet

oğlak burcu kadını

hani bir söz vardır "sevdiğin insana mı güvenirsin yoksa güvendiğin insanı mı seversin" diye hah işte bu kadınlar güvendikleri adamları severler en azından öyle yapmalılar aksi takdirde cok fena dibe vururlar..gururludur asidir inandıgı bır dogru her daım vardır ve asla boyun egmez..bir cok kişi para demiş istisna elbette ki olabılır ama gercek bir oğlak kadını için para sadece aractır amac degıl..aşka derinden inanır bu kadın, adam gibi güzel sever bu kadınlar..duvarları vardır dogru bu tamamen kendını koruma iç gudusunden kaynaklanmaktadır zordur bu kadın lakin duvarlarını aşmayı basardıgında aşkına inandıgı zaman bu kadının görkemine içtenlıgıne hayran kalacaksın.lügatında aldatma diye bir kavram yoktur.haa oldu ki ayrıldınız unutumazsın bu kadını dostum

sinema tarihinin en unutulmaz dans sahneleri

al pacino tango scent of a woman..tek kelimeyle harika

yazarların suikast düzenlemek istediği kişiler

Eski nişanlım.. (bkz: hayat hırsızı)

en büyük yalanlar

(bkz: benim ayağım asla kokmaz)

cemal süreya

"ne demiş uçurumda açan çiçek; yurdumsun ey uçurum"

sözlük yazarlarının itirafları

Her şeyi düzeltebileceğimi biliyorum. Sadece daha ne kadar fazlasına katlanabileceğimi bilmek istiyorum..

susarak özlüyorum

Ahmet Aslan şarkısı..insanın içini kıyamet ateşi gibi yakan, boğazda koca bir düğüm..dinleyince tabiri caizse kendini uçurum kenarın da ünlem işareti gibi hissediyorsun ..

sadece susarak özlüyorum seni!..

hastası olunan sözler

"iç çekişlerimizle kurarız en uzun cümleleri" demiş Ali Şeriati..

hastası olunan sözler

Aşık olduğunuzu hissettiğiniz an panik yapmayın. Hemen bir yere oturun, derin nefes alın; katilinizle tanışmanın tadını çıkarın.

2 temmuz 1993 sivas katliamı

Yeryüzünün 35 yıldızlı tek otelidir Madımak. (Vedat Özdemiroğlu)...Türkiye bir kez daha vicdanını Ankara Adliyesinde kaybetti! bizde zaman asimi yokbu böyle biline..

cezmi ersöz

Biliyorum konuşacak bir şeyimiz yok
Ama gözlerini al gel
Elindeki yarayı, suskunluğunu, acemiliğini
Beni birisi severse inanmam
Seni birisi severse utanırsın
Bilmediğin bir hastalığa acımak için bile olsa gel
Biliyorum, konuşacak bir şeyimiz yok
Ama ıstırabım sende, mutlaka al da gel

[Cezmi Ersöz]