bugün

iffet'in her şeyi ali ihsan'a mektup yazarak anlattığı dizidir.

--spoiler--
üç sezonda işlenecek konuyu bir bölüme sığdırdılar bildiğin. final bölümü olsa anlarım da. betül, iffet'in tecavüzünü öğrendi cemil'e dava açtı. ali ihsan, nil ve cemil'in arasındaki ilişkiyi öğrendi, cemil'i kovdu sonra kardeşi ile eski sevgilisinin arasındaki ilişkiyi öğrendi, kardeşini kovdu şimdi de iffet'in cemil tarafından tecavüze uğradığını öğrendi. çok çabuk gelişiyor her şey, ileride çok pis sıkışacak senarist ben söyliyim. bye.
--spoiler--
film versiyonundan eser olmayan dizi.filmi güzeldi bunun yahu, dizisi bayar, bayar, bayar ha bayar.
https://www.facebook.com/...105&type=1&ref=nf
cemil'in biran önce kazağını değiştirmesi gereken dizi.
son bölümündeki iffet'in kardeşinin diyaloglarıyla yarmış dizidir. onur ünlü dönmüş beyler müjdemi isterim!
her bölümünde başka bir şarkıya klip yapan dizi.
ömür törpüsü gibi koduumun dizisi. kayda değer tek nokta cemil'in sırası ile önce iffeti sonra iffetin komşusunu daha sonra üvey kızını bafilediğidir. buna binaen yaptığım trend analizine göre cemil bu performansla devam ederse 5 bilemedin 7 bölüm sonra ali ihsan bey'in kafasını cama sıkıştıracaktır.
iffetin gerzek tavırlara sahip olduğu dizi. dakkada bi baba evine döner. kendine tecavüz eden adama aşık olur, kocası bi tokat attı diye baba ihiihhi ali ihsan bana tokat attı boşanıcam diye tutturur. ay çokgerizekalı bu iffet ağzına sıçtığımın tövbe tövbeee...
iki kız arkadaş olarak küfür ederek izlediğimiz dizi. tecavüzcüyü bu kadar mazur gösteren, kadını bu kadar aşağılayan bir dizi daha izlemedim ben.
bu diziyi izliyenlerin aklından zoru olsa gerek dediğim, toplumun açık açık ahlak değerlerini değiştiren, kadını basit gösteren saçma sapan dizidir. o değilde kız arkadaşım olmasa televizyonu kafasına geçireceğim.
bu diziyi izleyenlerin de, bu dizide emeği (!) geçenlerin de, oyuncuların da, senaryoyu yazanların da...
her neyse bir şey diyemiyorum. bu kadar davarın yaşadığı memlekette, üç beş kuruş fazla kazanabilmek için tecavüz gibi bir şeyden reyting kazanan insanımsılar' a bu sözüm; hepiniz iğrençsiniz.

yedi kadının hayatı kararmıştır bunlar yüzünden.
tecavüzden rant çıkarılmaz. sosyal içerikli dizi çekeceğim, kanayan yaraya parmak basacağım dersen git terörü anlat, terör yüzünden mahvolan insanları anlat.

eli sikinde abazanlara yol gösteren sizin insanlığınıza...

http://www.posta.com.tr/3...bani.htm?ArticleID=114335
iffetsiz bir dizidir kısaca. cemil'in tecavüz ettiği kadın ve şimdiki karısı aynı masada yemek yiyip bebek yapma planlarından bahsediyorlar. Cemil den hamile kalan eski karısı ise cemil'in şimdiki karısının dayısıyla evlenip cemil'in çocuğuna babalık yapacaktır. Sıkı senaryo 40 gün düşünsem bu bağlantıyı kuramazdım.
ironik film/dizidir.
04/14/2012 tarihinde ekranana gelen bölümüyle iyice saçmalamış ve reytinglerinde düşüş yaşamıştır. biran önce kendini toparlamalı ve başarılı oyuncu kadrosuyla ilk beşte yer almalı.
Hiç izlemediğim, izlemeyeceğim ve iyice düşerek bir an önce bitmesini istediğim tipik dizi kültürü ürünüdür.
Darısı diğerlerine.
inceden kavak yelleri'ne bağlamış. sıkı takipçisi olmaya gerek yok. izlediğiniz dizinin reklam arasında açıp bakmanız yeterli. ali ihsan avıkatla, betül erhan'la, cemil nil'le, iffet yine fakir. ne oldu hacı, bilmem kaç bölüm boşa mıydı? yine başa dönmüşsünüz..
tahmin ettiğim minvalde ilerleyen dizi... sürekli bir döngü içerisinde.. bir ara bakmadım.. neler olmuş neler..
--spoiler--
ikilinin sette sürekli öpüşmesinden rahatsız olduğu için yapımcıya, “Beni öldürün” diyerek diziden ayrılmak isteyen Mahir Günşiray’dan sonra asıl bomba geçtiğimiz günlerde yaşandı. Çekim arasında sette bulunan park halindeki bir otomobilde sevişen Çelikkol ve Çakır’ın sesleri dizi ekibinin gülüşmelerine neden oldu.
--spoiler--

ekran başında oturup saf saf izleyen, masum ve bilinçsiz insanların üstünden sağladıkları rant ile yapabiliyorlar bunları. yaptığınız şeyi sanat sanıyorsanız eğer, yazık. siz değil oyuncu, figüran olamazsınız. *

kaynak: http://magazin.haberturk....mobilde-sevistiler-galeri
bu geceki bölümünde testereye bağlamış dizidir. bakalım daha neler göreceğiz.
görsel
dizisiyle hem efsaneyi hem deniz çakır'ı gözümde bitirmiştir.. güle güle faruk peker güle güle yavuz turgul, üşüyoruz savaş başar.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/iffet/
star tv'nin kalitesini gösteren dizidir. hadi bazı diziler olur saçmadır ama gideri vardır fakat; bu dizi öyle böyle değil saçmalıktan öte bir dizi. hizmetçi bir kızın, ünlü, zengin bir iş adamı ile evlendiği nerede görülmüş? hadi onuda geçtim aylık 1.500 tl kazanan taksi şoförü'nün zengin, güzel ve ünlü iş adamının kızıyla beraber olduğu nerde görülmüş? peki hepsini geçde 10 yıldır dizilerimizin senaryosu aynı değil mi? fakir çocuk zengin kız. annelerimiz, büyüklerimiz bu tür dizileri izliyorlar. maksadım burda hiçbir kişiyi aşağılamak değil fakat türk insanı bu tür boş dizilerden fazlasını hak ediyor.
pek izleyemedim bu diziyi yorum yapmam doğru olmaz ancak yeşilçam versiyonu ise müjde arın oyunculuk kalitesini bir kez daha kanıtlamış olduğu güzel bir eser.
(bkz: başın sıkışırsa ara)