bugün

entry'ler (56)

heye

Osmaniye, Adana ve Mersin'de sıkça kullanılan sözcük.tam bir çukurova yerel ağzına örnek verilebilecek bir kelime.genel anlamıyla "evet" anlamına gelmekle birlikte bazen dalga geçmek içinde kullanılır.

uludağ sözlüğü ne için kullanıyorsunuz

2 yılda bir metin girmek için.

entry numarasını ayarlayabilmek

örnek vermek gerekirse burada bende ayarlamaya çalışıp sizlere göstereceğim. mesela benimki 11 olsun.

kızlar ile maç izlemek

erkek- ahahhah mala bak gölü kaçırdı boş kaleye
kız- ayy yerim ben onu ayy kralım benim olsun yakışıklım
erkek- kızım ne oluyor?
kız- uff snne be slq .s .s

age of empires 2 forgotten empires

bir microsoft game yapımıdır. uzun yıllardır seri halde devam eden age of serisinin son parçasıdır.

bu sözlükte ifade özgürlüğü yoktur

ve ayrıca henüz hiç yorum yapılmamış bir başlık olduğunuda belirtmeliyim.

bu sözlükte ifade özgürlüğü yoktur

ifade özgürlüğü kelimelerinin anlamlarını bilmeyen sözlük yöneticilerine bu kelime anlarını anlatmak için açılmış nacizane bir başıktır.
sözlük yönetimi ifade özgürlüklerine saygı duymazken yazarların saygı duyması beklenemez. öyleki yalnıca camaat yayınlarının adını verdim diye çaylak edilmişliğim var çok şükür. ancak ilginç olan şu ki cemaat vb kurum ve kuruluşlarla uzaktan yakından ilgisi olmayan ben neden böyle bir duruma düşürüldüm anlamıyorum.
örneğin sözlüğümüzde bir arkadaşımız ülkücü fikirlerde başlık açarsa ve başlığında kendi fikirlerini savunursa yapılan yorumlar şunlardır;
kurtlar vadisi terk
ocağa giden liseli
auuuuuu < bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum.
liseli bebe işte
faşist
ocağa giden atarlı genç
ve yine aynı şekilde sol görüşleri savunan bir başlık gördüğümüzde altında ki yorumları incelersek;
kominüst
dinsiz
atarlı solcu kız
sola bak lan
işte bu yorumların nedenini anlayamıyorum yahu her ülkücü görüşü savunan faşist midir? yada her solcu komünist midir? nedir ya bu herkse liseliye bak deme modası? inci sözlükte dahi bu kadar liseli muhabbeti dönmüyor. gidin en anlayışsız insanlara zıt görüşlerinizi savunun o bile sizi dikkatle dinler ama bu sözlükte dinlenmiyor. üstüne üslük yönetimde bu tür hal ve hareketlere ses çıkarmayıp her ülkücüyü liseli her solcuyu dinsiz yapanlara uyarıda bulunmuyor. bu sözlükte özgürce ifadesini dile getirip küfür yemeyen yazar yoktur.

başlıkla ilgili bilgi: bu başlık silineceğini bile bile yazdığım bir başlıktır. geri düşünceli yazar ve yönetime açıkça tepkidir.

inci sözlük

bu sözlüktekilerden dahada efendi düzgün insanların birleşim noktasıdır.

inci sözlük

delikanlıların hası oradadır.

yatakta duymak istenmeyen replikler

ama ben sny arqdashm olarq göruyorum
düzeltme: pardon yanlış başlık

insanın avaz avaz susması

böyle saçma sapan enteryler girildiği için açıp sonra yazıklarımı sildiğim başlıktır.

kürdistan ı kurduk kimseye vermeyiz

(bkz: büyütecim nerede lan göremiyorum)

yazarların dövme figürü tercihleri

ben sopayla dövmeyi hepsevmişimdir.

yaz tatilini kuran kursunda geçiren çocuk

(bkz: ben)

eski sevgiliyi tamamen unutmak

akıldan gereksiz anıları ve saçmasapan halleri çıkarma eylemidir ve en doğrusudur.

off gördüm de böylesini görmedim diyen bayan eş

ortalığın anasını belleyen eştir. *

bolatelli

(bkz: telleri olan bola)*

facebook ta ateist dışarda müslüman olan ergen

sonrada vay efendim bu çocuklarda kişilik sorunları neden var?
diye soru sorduran durumdur.

yazarların şu an yazmak istediği cümle

saat kaç?
işte bende böyle bir manyağım yazmak istediğim kelimeye bak arkedeş.

karadenizli olmak

(bkz: akdenizli olmak gibi bir duygudur)