bugün

istanbul da gorev yapan deniz otobusleridir.

(bkz: ido)
istanbul'da taşımacılık yapan deniz otobüsleridir.
ben böyle sisteminde... devletinde... diye başlanan sövme işleminde araya sokulacak özel kurum

bu kadar gerizekali ve ahlaksız bir toplum içinde yaşamak zorundamıyız.

ahlaksız köpeklerin yaptıkları sistem bu kadar işte, kurdukları iskele de, aldıkları gemi de, en ufak bir hava bozmasında bile çalışamaz hale geliyor.

ve gerizekalılar bunu ancak kalkıştan 1 saat önce farkederek iptale gidiyorlar. hani memlekette meteoroloji de yok ya. iptal nedeni karayeli fırtınası breh breh breh.. kasırgı var sanki.

yaptıkları her işin içinde kurdukları her sistemin içinde 1 gram zeka yok, öngörü yok, beceri yok.

anca kendi çıkarları için kendilerine göre yontuyorlar, kurguluyorlar. bizlere de bu köpeklerle yaşamak zorunluluğu kalıyor.

(bkz: hepiniz orospu çocuğusunuz)
yaz sezonundaki seferler tam bir fiyasko.
özellikle adalar'dan kabataş'a dönüşte. deniz otobüsü önce büyükada'ya sonra heybeliada'ya uğrayıp kabataş'a geçiyor.
müşteri kapasitesi koltuklarla sınırlı. izdiham ve kavgalar olmasına rağmen ido seferlerini hiç arttırmadı.
geçen pazar tecrübeli olduğum için 17.35 seferine 16.40'da jeton almaya gittim. 100 kişilik kapasite vardı ama 100'den fazla yolcu mevcuttu.
sayarak kişileri içeri aldılar. ve saatm tam 16.50'de kapıları kapattılar.
içeridekiler dışarı çıkamıyordu çünkü başka kimse girmesin diye kapılar kilitlenmişti. Yani tam 45 dakika boyunca iskelede kilitli kaldık!
inanılmaz bir alıkoyma söz konusu. üstelik görevliler de zor durumda kaldı. dışarıdaki insanlar bağrıp çağırıyor, kapılar zorlanıyor...
içeridekilerin de siniri bozuldu.
bir sonraki sefer iki saat sonraydı. insanlar planlarını deniz otobüsüne endeksleyerek kurmuşken onlar için inanılmaz bir rötar söz konusuydu. ben eğer bu deniz otobüsünü kaçırsaydım muhteşem bir beirut konserini de kaçıracaktım.
idobüs ü bu konu hakkında arayan ve kızan var mı bilmiyorum.
hava kötü olduğunda lunaparklardaki gondoldan bir farkı kalmayan otobüsler.
Filosundaki gemilerde kadın zabitan da bulunduran kurum.
Beceriksizce yönetilen kurumdur. Sitesine dahi erişilememektedir.
O istikametteki tek hat olduğundan dolayı insanları sömürmektedir. Ne zaman ki özel sektör satın aldı o zamandan beri fiyatlar ikiye katlandı. Ayrıca sürekli kullanmak zorunda olduğumdur. Konfor olarak puan verecek olursam arabalı olana 10/4, yaya olana ise 10/9 olabilir.
23 Haziran iBB Başkanlığı seçimlerinden önce istanbul’a yapılacak tüm seferleri iptal eden kuruluş.
Istanbul elden gidecek diye götleri tutustu. koskoca cumhurbaskanina mahalle mitingleri yaptiriyor ve seferleri iptal ediyorlar.

o tas kalkacak ve altindan yediginiz bütün boklar ortaya cikacak.