olması gereken öğretmen modelidir. ironik ve dramatik bir biçimde günümüzle hiç alakası olmayan öğretmendir.

1) küfür etmeyecek
2) argo yu olduğunca az kullanacak
3) şiddet uygulamayacak.
4) tehdit etmeyecek.
5) devlet memuru olduğunu bilip dışına çıkmaya çalışmayacak.
6) ders dinlemek istemeyeni/tahtaya kalkmak istemeyeni zorlamayacak.
7) kısacası mesleğini yapacak.
arada da yanaktan makas versin.
idealist öğretmen olmalıdır.
öğrenciyle arkadaş olabilen öğretmendir.
(bkz: öğretmen kemal)

(bkz: liselilere katlanabilme yeteneği)
sadece filmlerde,dizilerde karşılaştığım öğretmen tipidir.
öğrencilerine sahip çıkma esnasında kalp krizi geçiren öğretmen (bkz: mahmut hoca)
boş geçen dersin öğretmenidir.*
-ideal öğretmen aldığı maaşın az olduğundan yakınmayacak
-eşini şık bir lokantaya götüremediği için üzülmeyecek
-çocuklarını iyi bir okula yazdırmak ve onların okul masraflarını karşılayabilmek için kendi yediği içtiğinden kıstığı için isyan etmeyecek
-okula otobüsle gitmeyi göze alacak ve bu durumdan sıkılmayacak
-en kalitesiz sigarayı içmeyi göze alacak ...
örnekler çoğaltılabilir keza bunlara katlanacak öğretmen ideal öğretmendir.
(bkz: öğretmenin sinirini öğrencilerden çıkarması)
ideal maaş alıp ideal özlük haklarına sahip olan,ideal sigortası yapılıp ideal sağlık hizmeti sunulan,kadrolu sözleşmeli ücretli elmalı portakallı şeklinde çeşitleri olmayan öğretmen...
grigory petrov eseridir. üniversitedeki akademik kariyerini bırakıp doğduğu köyü giderek orada sıradan bir köy öğretmeni olarak yaşamını sürdüren ve yetiştirdiği öğrencileri rus toplumuna kazandıran bir öğretmenin anlatıldığı eserdir. überöğretmendir.
Severmiş gibi yapan değil sevendir herhalde. Severken de bunlar daha çocuk ya da ergen, yarım akıldır, delidir ne yapsa yeridir müsamahasıyla değil, gerçekten muhatabının da en az kendisi kadar değerli, aradaki statüden önce insan olduğu hissiyle sevenidir. Bana öyle geliyor.
Bayan olanları için seksi mini etekle okula gelenlerdir. Bizim lise çağımızda böyle hocalarımız vardı. Hep otuz bire hayal konusu olurlardı. Kesinlikle evet. Evet.
o öğretmen ben olmak isterdim.
ama önce atanmam gerek.
http://onedio.com/haber/h...e-60-kitap-onerisi-484480

işte bu kafalar gerekiyor.
insan olmayı öğretebilendir.
not: öğretemedikleri ortalıkta "evet evet" diye dolaşır.
ogretme istegi hic bitmeyendir.
iyiyi , doğruyu ve güzeli öğretibilen herkez kendi çapında öğretmendir. illaki belgeye ihtiyaç yok bizim varda ne oluyor sanki.
Diksiyonu düzgün olandır. Lisede bir tane Peltek, bir tane de kekeme hocalarım vardı. Soylediklerini anlamaya çalışır anlayamazdık.
90.60.90 ölçülerinde,sarışınişveli cilveli öğretmendil.
Ben ilk okul birinci sınıfı doğu Karadeniz’in ücra bir köyünde okudum. Sınıf mevcudumuz 4 kişiydi.

Biri ben, biri müdürün kızı, biri tutuk zekalı bi arkadaş diğeri de ciğerlerinde problem olan ve haftada sadece bir gün okula gelebilen bir arkadaştı.

Okul zaten dağın başında kim siker milli eğitim programını, o yüzden ben çok keyifli bir birinci sınıf yaşadım.

Bi kere biz resim dersini realizm ekolünden gelem Fransız ressamlar gibi çam ormanlarında işledik, sincapların tavşanların içinde hem de! Burada kaç kişi ömründe sincap gördü desem hihi ben buz devrini izledim o kabul olur mu diyecek adamlarsınız amk!

Olm rönesans’ın kaçak göçek bilimadamları gibi koyun kalbi kestik sınıfta! Sen deden kardiyo hastası diye duymuşsun kapakçığı. Ben onu canlı canlı gördüm el kadar bebeyken! O kapakçığı kulakçığa bağlayan kas liflerini bile gördüm amk! Şimdi senin bilişsel gelişiminle benimki bir mi? Siktir ordan ayküsüz pezevenk! Göz kestim lan ben okuma yazma bilmezkene! Sarı nokta, iris, mercek, sen anca fen laboratuvarında görmüşsündür orda da hoca ırkideşler mıteryallere kesinlikle elleşmiyoruz felan demiştir!

Köy desen zaten nat geo wild gibi! Ayı yavrusu gördük müydü dağda bayırda ayaklarımız götümüze vura vura kaçmak belletilmiş! Anası denk gelirse götümüzü kesmesin diye! Ayı lan bu boru mu adamı yer amk! Hele biz zaten çocuğuz! izimizi emaremizi bulamazlar!

Şimdiki öğretmenlerin alayı fos! Sıpanın veli toplantısına gittim mental farkındalığı fevkalade, sosyal olarak çok uyumlu, psiko-motor şeysi ales gut dedi karı! Alayınız bi durmuş hoca etmezsiniz amk!