bugün

bıyıklı eski efsane liverpool golcüsü, ilk görüldüğünde türk sanılması kuvvetle muhtemeldir.
işte bu da resmi :

gallerin yetiştirdiği iki uluslararası seviyede futbolcudan biri. diğeri için (bkz: ryan giggs) *
edit: john benjamin toshack ın galli olduğunu unutmuşum.
"galler 'den italya' ya taşınmak başka bir ülkeye taşınmak gibi bir şey" lafının sahibi efsanevi futbolcu.
sırasıyla chester city (1978-1980), liverpool (1980-1987 ve 1988-1996), juventus (1987-1988), leeds united (1996-1997), newcastle united (1997-1998), kiralık olarak sheffield united (1998), wrexham (1998-19999 ve sydney olympic'te (1999-2000) ve 1980-1996 arası galler milli takımında oynamış, 1983-84 sezonunda ingiltere'de gol kralı olmuş, son olarak kenny daglish'in eşi marina'nın 2007'de göğüs kanserinden kurtulduktan sonra göğüs kanserli hastalara yardım amacıyla kurduğu marina daglish appeal isimli örgütün düzenlediği ve 2 haziran 2009'da oynanan maçta liverpool'un ilk golünü all stars filelerine gönderen efsane futbolcu. maçı 3-1 liverpool'un eskileri aldı. şimdiki halini görseniz tanıyamazsınız (fotoğrafta sağdaki):

görsel
juventus günlerinden bir röportajında şöyle bahsetmektedir:

- biz liverpool da hücuma çıkarken en ileride ben olurdum fakat her zaman dalglish , keagen ya da bir başkası benimle olur en az 4-5 kişi ile yüklenirdik. fakat juventus ta kalecimiz ya da savunmamız topu ileri vurur ben kalabalık savunma içinde zorla topu kontrol eder bir kişinin yanıma gelmesi için uzun süre beklerdim. italya ligi benim gibi futbolcular için berbat bir lig.
van nistelrooy'un sol ayakla oynayanı. youtube'da izlediğim birçok videosu bana bu izlenimi verdi.
Galler milli takımının gelmiş geçmiş en çok gol atan futbolcusu. Galler futbol tarihinin ryan giggs ten bir önceki kralı.
bir liverpool efsanesi. kırmızıların en golcü oyuncusu olmasının yanı sıra yakınlarda kendisine sorulan 'giggs mi yoksa siz mi daha büyük oyuncusunuz?' sorusuna 'tabi ki ben! attığım gol sayısına baksanıza.' cevabı vermiştir. çocukluğunda bir everton taraftarı olmasına rağmen kariyerinde en çok everton'ın canını yakması da ilginç bir noktadır. bıyıklarıyla bir dönemin türk futbol severlerinde liverpool sempatisi oluşturmuştur.
aslen mardin, nusaybinli'dir.

görsel
işte o bahsi geçen malum şahıs benim. mardin nusaybinli olduğum palavradır
Golün her türlüsünü atabilen türden bir golcü. Canlı izlememiş olsam da pek çok golünü ve maçını internette izlemiş birisi olarak kafayla , uzaktan , adam geçerek , araya kaçarak , kısacası her türlü golü atabilen bir forvet. Bugün liverpool fc nin en çok ihtiyaç duyacağı türden bir futbolcu.
küçüklüğünde everton taraftarı olan liverpool efsanelerinden biri. bu konuda yalnız da değil, çünkü god dedikleri robbie fowler bir başka eski everton taraftarı. bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de steven gerrard'ın da çocukluğunda everton formalı fotoğrafları ortaya çıktı. "ben giymedim miki giydi" şeklinde inkar etti gerçi ama işin aslının ne olduğu hala net değil.
en son 24 sene önce premier lig'de şampiyon olan liverpool'un o tarihteki efsane golcüsü.
liverpool Fc'nin efsane olmuş bıyıklı golcüsü.

Diğer bir liverpool fc bıyıklı golcüsü için (bkz: john aldridge)
liverpol fc'nin ve Galler milli takımının efsane golcüsü.