bugün

entry'ler (24)

turgay altılar

yardımcı doçent dr. unvanlı paralel bilgisayarlar ve test mühendisliği gibi dersler veren hocadır. kendisiyle iletişim kurmak gerçekten zordur. istanbul ticaret üniversitesinde çan eğrisi kuralı varken turgay bey istanbul teknik üniversitesindeki sınav ortalamasının 50 olması kuralını uygular. ödevlere önem verir. derslerinden geçmek imkansız değildir fakat yılda ortalama 2 veya üstünde bütünlemeye kalan bir öğrenci seviyesindeyseniz kalmanız garantidir. derslerini seçerken 200 kere düşününüz derim. kişisel olarak donanımlı biri izlenimi verir. yolu açık olsun.

murad alemdar

kağıda sarılmış tezek.

fıstık gibi laptop almak varken macbook almak

teknoloji çağında macbook'a ömürlük diyebilecek kadar büyük fanatiklerin yapacağı eylem. 3 milyar verip i5 işlemcili bir bilgisayara sahip olmak istemem şahsen. tabi starbucksta mail okuyup twit atmaksa amacınız temaya uyması babında macbook tercih edilebilir.

eznora

eksisozlukte yazan, fifadan zerre anlamayan yazar.

valvulavenorum

kendisine tahmin etsin bakalım ben kimim dediğim yazar swh

sezgin alsan

Şimdilerde "Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Dekanı" olarak istanbul Ticaret Üniversitesi'nde görev alan çok değerli profesör.

müjdat yetkiner

fenerbahçe altyapısından 34 yaşına kadar yeşil sahalarda sarı-lacivert formayı sırtında taşımış, kulüp tarihinde en fazla forma giyen futbolcu olmuştur. kendisinin beşiktaş semtinde oturması sebebiyle beşiktaşlı olduğu söylentilerinin ardı ardına kesilmemesinin ardından verdiği cevap: "bana fenerbahçeli değil diyenin anlını karışlarım".

vatan bilgisayar

süper hızlı gönderisi kaç gün olduğu bilinmeyen firma. 4 gün oldu ne gelen var ne giden. haftasonuna da girmek üzereyiz sabrım tükenmek üzere. hayır yani bir de süper hızlı değil de normal gönderimli bir ürün alsaydım ne olacaktı kim bilir? hepsiburada gözünü seveyim senin.

ludicrous

ingilizcede komik anlamında kullanılan kelime.

u boat

kendine has bir çizgisi olan marka. ama şu üstüne jelatin kaplanmış gibi duran kırmızı camlı modellerini hiç sevmedim.

paok

şu ana kadar izlediğim en iyi taraftar. kadıköye çarşısı geldi ultraslanı geldi bilmemkimi geldi ama bu adamlar 90 dakikanın her 'salise'sinde bağırdılar. orospu çocukluğu yapıp meşaleleri türklerin kafasına atmaları ırkçı duygularımı okşasa da esas hatayı o meşalelerin içeri sokulmasına izin veren güvenlikte buluyorum.

türkiye nin düşmanı olan ülkeler

türkiyemizin tek düşmanı kendisidir. kendine düşmanken diğerleri neden olmasın? veya düşman olmuşlar olmamışlar önemli mi?

rus askerlerini doğrayan çeçen askerleri

her ne olursa olsun dışarıdan tasvib etmemizin söz konusu olamayacağı bir durum. daha öncesinde rus zulmünü kabul etmemek şartıyla tabii ...

explosion

kullanıcı adımı seçerken ilham aldığım bir kalwi&remi parçası.

relax

duyulduğu zaman 1 tl ile çalışan masaj koltuklarını hatırlatan ingilizce sözcük.

özel ortadoğu koleji

ilkokuldaki okulum. her öğrenciye nasip olmayacak bir bahçesi vardı. şimdilerde doğa koleji olması üzücü.

ihl sözlük

fm diliyle next inci sözlük. klonların yenisi.

allah

en büyük sırrı kendini belli etmemesidir. lakin böyle bir güç somut olarak kendini gösterse insan piskolojisi bunu kaldıramaz.

abdullah öcalan ın gözünün kaşınması ve yanması

şehit annelerinin ağlamaktan kör olmasından daha vahim olamayacak bir durum.

akordu bozuk sazdan küfür eden kızdan hayır gelmez

sinirinden dayanamayıp küfür eden bir kızı düşünürsek ona haksızlık yapmış olabileceğimiz bir sözdür. ama bir yandanda çok doğru bir söz diyorum, gülüp geçiyorum.