bugün

entry'ler (13)

sadece bir kadına aşk ile bakabilmek

bilgisayarın monitörüne bakmaktır, monitör aşktır...

yazarların çocukluk dönemi tespitleri

parkın birinde arkadaşlarla top oynarken gelen yaşlı amca'nın ya da bekçinin topumuzu kesip ardımızdan küfür edebileceği. halbuki amca sen bu ülkenin futbolu için bir nebze de lsa fedakarlık yapsan belki de bu ülkenin futbolu daha da ileride olacaktı. şöyle bir düşünün hakaret yiyen çocukların psikolojisi...

dizilerden hayatımıza giren replikler

leyla, sen üşüyo musun?
evet biraz, ne oldu?
böyle tarzan gibi sokağa çıkarsan tabi üşürsün.
(bkz: leyla ile mecnun)

cassio de souza soares lincoln

büyük beklentilerle galatasaraya schalke 04 ten transfer olan ama geçen ik yıl süre içinde bir türlü istenilen verim alınamayan teknik olarak harika bir oyuncu olan Lincoln, rakip savunmalar için çok tehlikeli olmasıyla değil, sinirli tavırları ve kışkırtıcı hareketleriyle gündeme oturur. Özellikle de eski takımı Kaiserslautern'le Fritsz Walter Stadyumu'nda oynadıkları maçlarda yaptıklarından sonra büyük tepki alır.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

ertesi gün kiminle tanışacağını bilmeden, nasıl olaylarla karşılaşacağını bilmeden, karnını nasıl doyuracağını bilmeden, nerelere gideceğini bilmeden uykuya rahatca dalabilmek. "just like leonardo di caprio"

uludağ sözlük te dolanan cin

evde ailecek olsak da korktuk. yapmayın gözünüzü seveyim

ian rush

işte o bahsi geçen malum şahıs benim. mardin nusaybinli olduğum palavradır

günlük içtiği sigara sayısı ile övünen ergen

daha çok ellerinin altındaki sigaranın markası ile övünürler. tükettiği sigara sayısı bazen şişirme bir sayı olabilir.

yanından geçen kızı arkadan uzun uzun süzen tipler

aramızda mutlaka bunu yapanlar vardır. bundan adım gibi eminim.

cemaat evi

genellikle bol bol maklube ve bol bol çiğ köfte...

yanına koymak

küfür etkisi yaratan söz öbeği olduğunu ilk defa senden duyuyorum daha çok cebine koymak.

sözlük yazarlarının itirafları

dostlar aslında bende gerçek ian rush değilim.

alex in haginin daha iyi olduğunu söylemesi

alex'in ne kadar mütevazı olduğunun kanıtıdır elbette.