1. 1.
    hristiyanlık dininin peygamberi olan hz isa'nın annesidir.
    2 -1 ... rurouni kenshin
  2. 2.
    (bkz: meryem ana)
    3 ... asiti kaçmış kola
  3. 3.
    (bkz: madonna)

kotuleyen sahis! acaba biliyor musun madonna' nin, sarkici olanindan ziyade, kelime anlamini? hiiiiic zannetmiyorum.
    5 -3 ... dancing in the moonlight
  4. 4.
    (bkz: virgin)
    1 -2 ... dirrrtyroars
  5. 5.
    hristiyan arkadaşlara göre hz.isa tanrının oğluysa, hz.meryem tanrının eşidir... (bkz: oha)
    4 -1 ... demolay
  6. 6.
    dünyada gelmis ve gelecek tüm insanlardan tek günahsiz olani ve seytanin dokunamadigi insani (peygamberi) dünyaya getirmis, mübarek insan, kutsal elci.
    5 -2 ... alchemist
  7. 7.
    kur'ân-i kerîm'de adi gecen tek kadin, iffet âbidesi.

ayrica, kur'ân-i kerîm'de, tahrîm sûresi'nde, inanan, Allah'a karsi itâatkâr kadin olarak firavun'un esi, ve hz. meryem (aleyhime's-selâm) örnek verilmistir.
    inanmayan ve âsîlik yapanlara ise hz nûh ve hz. lût'un (aleyhime's-selâm) esleri örnek verilmistir. bu örnekler verilirken, sadece hz meryem'in (aleyhâ's-selÂm) adi zikredilmistir.

bir de, kur'ân-i kerîm'in 19. sûresi de meryem sûresi'dir.
    4 -4 ... musab
  8. 8.
    "hisseli harikalar" kitabında kemal kenan ergen, hamilelik süresinin 3 ay olduğunu yazmış, "lan hepsine inanıyosunuz buna neden inanmıyosunuz" diye ekleyerek beni çok güldürmüştür...
    2 -2 ... demolay
  9. 9.
    (bkz: cilgin virgin)
    5 -6 ... scurtel
  10. 10.
    dogma mucizesi. gobek tasina oturup hamile kalan kadin örneğine modeldir anladığım kadarıyla.

bir kadının nasıl hamile kalabileceğini bilmeyen, nasıl doğum yapacağını idrak edemeyen, kızlık zarının doğum sırasında ister istemez yırtılacağını hala öğrenemeyen zihniyetin hakkında atıp tuttuğu kadın. iffetli olup olmadığını bilmiyorum, ki umrumda da değil.

yalan dolana ben değil, aklı olan hiçkimse tahammül edemez. şimdi bir kadın var, bakire. sonra allah buna bir melek gönderiyor, kendi ruhunu veriyor ve hz meryem hamile kalıyor.

günümüzde bir kız çıkıp böyle bir hikaye anlatsa eminim ki ümmetçilerimiz bu hikayeye gülecek ve "la ları harbiden motormuş" diye dalga geçecektir.

e aynı hikaye kutsallık atfettiğin kitabında yazıyor desen, "hadi len gomünist kafir" diyeceklerdir.
    16 -19 ... oh bebek