1. 1.
  kizlik zari. okunusu he man isimli cizgi filme benzediginden lisede ingilizceyle tanisan ergen bunyeler icin vazgecilmez muhabbet konusu.

  - idil... sen hymen izliyor musun?
  + evet titrek var orda
  - puahahahahaha (n'olduysa)
  12 ... philemon
 2. 2.
  latincede kızlık zarı anlamına gelir.hymen yunan mitolojisinde evlilik tanrısının ismidir.
  3 ... lilith
 3. 3.
  Kızlık zarı..
  Yunanca bir kelimedir ve perde anlamına gelir. Hymen şekli şahıslara göre farklılık gösterebilir ve genellikle yarım ay şeklinde olan hymen, ostium vaginanın büyük bölümünü kapatır.
  ... xiphoideus
 4. 4.
  Çoçukluk çağında dış ortamdan gelebilecek mikroorganizmalara ve yabancı cisimlere karşı doğal koruma aracıdır.

  (bkz: hymen imperforatus)
  4 ... xiphoideus
 5. 5.
  kızlık zarının tıptaki adı. adli tıp dersinde hocamız ''hymen'' den bahsedince feci esprilerin doğmasına sebep olan sözcük. '' gölgelerin gücü adınaaa'' . bu arada bir ek bilgi hymen yırtılmalarının ne zaman olduğunu öğrenmek, yırtılma olduğu andan itibaren 10 gün içinde öğrenilebilir.bu sürenin geçmesiyle yırtılma anı saptanamaz. * ne zaman yırtıldığından bize ne diyenler içinse; (bkz: tecavüz)
  4 ... ciddik kusu
 6. 6.
  yunan ve roma mitolojisinde dionysos(bacchus) ve aphrodit(venüs)'in oğlu olan ve elinde meşale tutan evlilik ve düğün tanrısının adıdır. gerdek gecesi bu tanrıya adandığından kızlık zarı da bu adla anılır.
  1 ... amanbenburadakalmisim
 7. 7.
  (bkz: frederic hymen cowen)*
  ... amanbenburadakalmisim
 8. 8.
  Kadınlara kendini He-Man gibi hissettiren, erkekleri ise he-man zıvanadan çıkartan kadın bedenine özgü garip doku.
  1 ... udnapistim
 9. 9.
  dikilemezmiş efendim, yalanmış bunlar hep. bugün kadın-doğumda bir hocamız anlattı baya baya. dikilse de birkaç günde dikişler atmakta imiş. neticede kıçıkırık bir epitel dokusu.
  2 ... havada bulut
 10. 10.
  dantelli olanı, kalın olanı, esnek olanı ( ki bu tür ilk ilişki esnasında kanama yapmadığından boşanmalara kadar götürebilir olayı. ancak doğum esnasında yırtılır )olmakla beraber bir zar değildir ve patlamaz yırtılır. tek ilişkiden sonra uzunca bir zaman ilişki olmazsa da kendi kendine kaynayan bir dokudur. yani kaza ile bi haltlar karıştırmış olanlar panikler ve de nasıl olsa gitti zar diye devam ederler ya hiç gerek yok aslında. bi daha yapma olur biter.
  3 ... kocumbenim