bugün

"cehennemler de kudursa cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacağız" demiştir.
an itibariyle ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmış eski orgeneral.

http://www.haber7.com/hab...olon-gozaltina-alindi.php
(bkz: hursit tolon un gozaltina alinmasi)
etme bulma dünyası pa$am.. seni gözaltına alanların sandalyesine tekmeyi vuracağımız günler de uzak değil..

(bkz: talat aydemir/#1297955)
Yıllar boyu doğuda bölücülere karşı ruhen ve bedenen savaşıp daha sonrada terör örgütü lideri olarak tutuklandığını duyunca birileri gerçekten can çekişiyor dedim kendi kendime.
tutuklu orgeneral.
http://www.renkhaber.com/...ygur_tutuklandi/7246.html
eski ege ordu komutanı.
ege ordu komutanı iken ve 1. ordu komutanı iken irticai faaliyetlere en büyük refleksi gösteren paşalardan biri.
sezen aksu'yu, 30 ağustos günü rumca, kürtçe, ermenice, ibranice şarkılar söylediği için vatan haini ilan etmiş insan. öyle garip biri işte...
'ergenekon okyanussa ben damla bile değilim' diyerek ergenekon sorusturmasının düzmece oldugunu iddia edenlere en güzel ayarı vermiş kişi. buyrun kaynagı da zaman ya da haber7den seçmedim sizin kolpacı milliyet'ten...
http://milliyet.com.tr/Si...mp;Kategori=siyaset&b=
cezaevine girdiği ilk günlerde şener eruygur'a askerlik anılarını anlatan zat.
paşanın da askerlik anıları bitmez haa.
şener eruygur'dan sonra hastaneye kaldırılan orgeneral.

neler oluyor lan?

edit:http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=89977
" eşit " bir yargılama bekleyenlere kapak olan adamdır. lan general emekli de olsa bu ülkede her zaman taşşaklıdır. kandırmayalım kendimizi.
bir sürecin halkalarından birini daha yaşıyoruz. çok garip zamanlardayız.

vatana ihanetle yargılanacak adamlar ne hikmetse sağlık problemleri var diye teker teker tahliye ediliyor. ha bu ilerleyen davalar ve kişiler için temsil oluşturur mu bilemem?

yani ben yarın bir kaç tane adam öldürdükten sonra ya da pkk ya katılıp bir kaç asker vurduktan sonra yakalanınca pişmanlık yasasından yararlanmak istiyorum diyebilir miyim?

ya da daha korkuncu birine saldırıp beni yaralattıktan sonra hastaneye kaldırılınca avukatımdan beni tahliye ettirmesini talep edebilir miyim?

etmeli miyim?

sorgulanacak çok şey var, hayır gündem değişsin diye akp'li ve chp'lilerin de inanılmaz gayretleri var. özellikle genel başkan yardımcılarının atışması herşeyi gölgede bıraktı.

ergenekon'u bile...
silivri cezaevine nakledilen emekli paşa.
koca koca generallerin, pkk ile mücadele ederken üçyüz gün aç kalıp dağları delen, helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştiren kahraman türk generallerinin cezaevinden yeni kaçış yöntemi. Önce Hülle raporla çıkarmaya çalıştılar yemedi. Sonra barolar balosundan Ankara Barosu rica etti ve oldu. Ne oldu yav daha karpuz kesecektik ne bu hastalanma numaraları yakışıyormu...

edit: *
gata'ya sevk edilmesi, gozaltindaki emekli generallerin saglik durumunun bozulmasina sevinen zevati rahatsiz eden kisidir. unuttuklari ise bu insanlarin suclulugunun ispatlanmadigi, masum olduklaridir. daha ne ile suclandiklarini bilmeyen yasli basli bu adamlar, 6-7 aydir demir parmakliklarin ardindadirlar. suclulugu sabit necmettin erbakan ise yazliginda sefa surmektedir. neden? cunku saglik ve yaslilik nedeniyle.. ve de tayyip'in oglu nereden aldigi rapor ile askerlikten yirtmistir? (bkz: gata).
bazılarının hala gerçek sandığı hastalıktır. hiç birşey çıkmamasına rağmen genede salıverilecektir.
*
öncelikle dilimizi güzel kullanalım. "gene" nedir? türkçemizde "gene" diye bir kelime yok. doğrusu "yine" olmalıdır. bazen görmek için sadece gözlerin işlevini yerine getirmesi değil, beynin de gözün gördüklerini doğru algılaması gerekir. 12 yaş civarında motor-nöron gelişimi sağlanmamış ise kişi ilerleyen yaşlarda gözün gördüğü ile beynin algıladığının uyuşmaması problemi yaşayabilir. şimdi diyeceksin ki ne alaka? alaka şurda; algıda seçicilik bir dondurma çeşidi değil. olay beyinde bitiyor. senin beynin olayları böyle algılıyor diye doğrusu bu olacak değil. sağlık siyaset malzemesi yapılacak bir şey değil. bugün sen de soruşturması süren bir davada şüpheli olsan, alışkın olmadığın koşullar nedeniyle sağlığın bozulsa; seni de hastaneye sevk ederler. ha ben bundan memnun olmam, sonuçta senin tükettiğin hava cümlemize zarar. ama elden bir şey gelmez. sonuçta "suçluluğu kanıtlanıncaya kadar herkes masumdur". gün gelir o ağzının sularını akıtarak izlediğin bopbakan yüce divan'da yargılanırken rahatsızlanırsa mahkemelerin önünde toplanıp "hastaneye sevk edin, böhöğğ" diye ağlaşma olur mu?
gatada üç ay yatacağı bildirilen paşadır. kilo kaybı ile alakalı tetkik yapacaklarmış. aynı paşaya üç tane üniversite hastanesi aspirin bile kullanmasına gerek yok diye rapor vermişti. Hey gidi hey eskiden paşalar ihtilal yapardı şimdi lise öğrencileri gibi raporlara sığınıyorlar.
sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmiştir.
evet böylece bir temiz toplum rüyasının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz sayın seyirciler. hepinize en derin devletlerimizi sunarız.
not: ergenekon soruşturması bitmiştir. üst düzey komutanlar, saygın!!! kişiler teker teker tahliye edilecekler. 3-5 tane getir götür işlerine bakan kişi de tutuklanır. her şey eskisi gibi devam eder.
tüm ülkenin hem siyasi hem kültürel olarak içine etmiş bir sistemi ve bunun elebaşılarını, ilkokulda öğrendiği siyasi yaklaşımları bırakamama sendromu ile savunma psikolojisine girmiş kişilerce savunulan "terör örgütü zanlısı".

yani "terör örgütü üyesi olduğuna dair şüphe bulunan kişi"... mahkeme bitmediği için ortada resmen varlığı tescil edilmiş bir terör örgütü yok elbette. bu örgütte görev aldığından "şüphelenilen" kişilerin yani "zanlılar"ın hesap verme süreci var. bu sürecin sonunda bu oluşumun terör örgütü olarak anılma veya anılmama ihtimali var. ikincisi ihtimali savunanlara kargalar bile sol taşşağıyla gülse de. tıpkı hurşit'nun ekürisi gibi hapisten çıkarılma bahanesine güldükleri gibi.
tahliyesiyle fethullahçıları felsefeye sardıracak kadar kızdıran emekli paşa.
sözde ergenekon terör örgütü diye bir örgüt henüz mahkemece tasdiklenmemiştir. bu durumda, üstüne davadan tahliye olan bir orgeneral'e terör örgütü zanlısı demek suçtur. sözlükte artistlik yaparken götü kaybetme riski bulunmaktadır.