1. 1.
  çok çok eski zamanlarda krala söylenen "çok yaşa" anlamındaki söz,günümüzde "haydi saldırıııııın" anlamına gelmektedir.ölmeden önce birçok kişinin son sözü "hurra" olmuştur.
  3 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bir çok kişinin aynı anda yaptığı eylemleri anlatırken kullanılır.
  -1 ... tutunamayanlardan
 3. 3.
  yabancıların hala kullandıkları gaza getirme ünlemidir.
  ... kuvass
 4. 4.
  ayrıca 4. nesil yazardır. bi de muhtemelen yazar olmasının üstünden çok geçmemiştir. o yüzden..*
  1 ... myhosh
 5. 5.
  (bkz: hurray)
  ... pyndemonium
 6. 6.
  2411892 no lu entrysi ile lafı gediğine oturtmuş yazar. yeni gelmiş. hoşgelmiş.
  ... efsun
 7. 7.
  bir sıkıntı ile buraya gelmiş, yine bir sıkınıyla burayı terkeden yazar. yazdıklarımı sildim, pılımı pırtımı topladım. lakin gitmeden evvel son olarak söylemek istediğim şeyler var.

  ilki, sokakta yürürken kendi gölgesinden korkan adamın burada "onu keselim, bunu asalım" diye bir türkü tutturması. sözlük kavramının asli vazifesi bilgi içermesidir, burada çoğunlukla şehitler, milliyetçilik, ırklar gibi kavramlar üzerinden sosyal masturbasyon yapılıyor. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buradaki yazarların çoğunun mottosu haline gelmiş. yaklaşık 1 ay buradaydım, son günlerde eski nesillerin de "olaya bir el koymamız lazım" konulu mesajlarını gördüm, durumdan onlar da haberdarlar en azından, bu sevindirici. moderetorlerden birine yolladığım "şu şu numaralı entry suç teşkil ediyor ve o entryi yazan adam sürekli bunu yapıyor, neden yaptırım uygulamıyorsunuz?" mesajıma cevap dahi alamadım.

  ikincisine gelince ırkçılık, populizm, abazanlık almış başını yürümüş. kahveye gitsen duymayacağın şeyleri duyuyorsun burada, yok kürdü keseceksin yok ermeniyi vuracaksın bla bla bla... bir yazara bu konuda mesaj yolladım, ayıp ettiğini söyledim, aslında bölücü dedikleri kişilerin kendisinin yaptığı şeyi yaptırmak için hareket ettiğini anlattım lakin kot kafası almadı, "ben her şeyin farkındayım, sen kafana takma" diyip aynı ırkçı entrylerine devam etti. bir başka yazarın mahlasının altına "bilmemkaç numaralı entrysine bakılırsa ırkçıdır" yazdım, cevap olarak "ben şehit analarını gördüm, ben gazileri gördüm" minvalinden bir şeyler yazdı. ne anlattığın kadar nasıl anlattığın da önemlidir dedik anlamadılar.

  üçüncüsü ve neredeyse en sinirbozucusuna gelince, saçmalayarak prim yapan yazarlar var, sürekli saçmalıyorlar ve kimse bir şey yapmıyor. örnek olarak drnirvana ve tiesta gera gibi yazarlar. mütemadiyen bunların açtıkları her saçmasapan başlığın altına "drnirvana sevişip rahatlasın kampanyası" yazdım, yazmak zorunda hissettim. yine bu durumda da herhangi bir şey yapılmadı, o adamlar halen saçma başlıkları açıyorlar ve ne yazık ki o başlıklara deliler gibi entryler giriliyor. bir başlığa "ironi" kelimesi geçen bir entry yazdım, bir yazar mesaj attı ve "ironi nedir?" dedi. üşenmedim örnekler vere vere açıkladım, cevap olarak "çok eglendim sağol" diye bir mesaj geldi. mesele buna çok kızmam değil, kızmadım da hatta ama burada öyle bir sistem var ki bunlar çok normal görülüyor. tehlikeli olan şey saçmalamanın normalleşmesi.

  velhasıl kelam sıkıldığımdan ayrılmak istiyorum. son olarak söyleyeceğim şudur ki entryler bu şekilde yazılmaya devam ederse ciddi hukuki boyutta sorunlar yaşanır.

  kalınız efendim sağlıcakla.
  1 ... hurra
 8. 8.
  en eski kullanımı orta asya'ya dayanan bir sözdür. eski türklerde savaşçıların rakip orduya gözdağı vermek amacıyla hep bir ağızdan '' ur ah '' ( haydi vur ) diyerek savaşması sonucunda yerleşmiş bir kalıptır. zamanla ur ah sözü hurra şeklinde halk ağzında yer etmiştir. jean paul roux bu tespiti yapmakta haklıdır, çünkü günümüzde türkiye dışında hurra sözcüğü kullanılmamaktadır.
  1 ... kavlak devedikeni
 9. 9.
  rober hatemonun maxi single albümünün hareketli parçası. türkçe pop yapan yerlerde rahatlıkla çalınabilecek oynaklıkta ama üşendiğim için sözlerini yazamıyorum.
  3 ... theophilus
 10. 10.
  rober hatemo'nun kop kop 45liği.

  gözündeki ışıklar yansımıyor ruhundan
  gözüm kamaşıyorsa inan onsuz kopar
  sevgilinin koynuna uzanmışsın plajda
  eski aşklar aklını yalıyor kıyısını

  no ve no hayır
  bir daha mı seninle
  nafi na asla artık günlük aşklara
  no ve no hayır bir daha mı seninle
  nafi na asla saldırıyorum hurra

  çıkarım showlara ra
  koşu bantlarına ra
  basarım tuşlara ra
  yine bulurum valla (x2)

  hurra

  kimler geldi kimler geçti
  doğru söylüyor ajda
  çaldığın eriklerin
  unuttum sayısını

  no ve no hayır bir daha mı seninle
  nafi na asla artık günlük aşklara
  no ve no hayır
  bir daha mı seninle
  nafi na asla saldırıyorum hurra

  çıkarım showlara ra
  koşu bantlarına ra
  basarım tuşlara ra
  yine bulurum valla (x4).
  2 ... taharetmuslugu