bugün

komedi diye niyetlenip izlediğim, başlarda güldüren ama sonlara doğru mükemmel bir gerilim filmine dönüşen fevkalade film. salt gülmek için izlemeyin abi. bazı yerleri baya komik ama öyle ahım şahım espriler yok lakin müthiş, kendine has bir üslubu var filmin. buna laf atanlar da gitsin kutsal damacana falan izlesin o da geriyomuş baya.
ingiliz komedisidir. kahkaha attırmaz ama her komedinin kahkaha attırması gerekir diye de bir şey yoktur.
2007 yapımı 121 dakikalık aksiyon/komedi/gizem filmi, 7.9 imdb puanına sahip. Cornetto trilogy'nin ikincisidir, ilerde çoluğuma çocuğuma izleteceğim bu filmi. Gelecek neslin mizah anlayışı gelişmeli, zira yerli* yapımlardan hayır yok.

simon pegg ve nick frost her zaman olduğu gibi muhteşemler. Her sahnesi ayrı komik, özellikle uçan tekme görsel
bu kadar abartılmış bir film hatırlamıyorum. bir de komedi deniyor. cüneyt arkın'ın en saçma filmi bile bundan daha izlenilebilir ve daha komik.
(bkz: edgar wright)'ın "cornetto üçlemesi" nin ikinci filmi.

--spoiler--
-kasabayı güzelleştirme derneğinin KKK tarzı bir oluşum çıkması

-üçlemenin diğer filmlerinde de olan çitten atlama sahnesi
--spoiler--
Herkesin izleyebilecegi komik film. Ben izlerken eğlenmiştim. Sonra eşimle de izledim birlikte eğlendik. Güzeldi.