bugün

entry'ler (1681)

hayriye elbi

Bazı insanlar, bazı “doktorlar” gerçekten özel. Dinliyorlar. Ünvanı Prof ile sınırlı olmamalı diyorsun bazılarına. iyi ki varlar. Keşke bu ülkede onlardan çok daha olsa.

Ege Üniversitesi’nden bu hocamız da onlardan biri. Emekli olacakmış, keşke olmasa.

game of thrones

final'i beğenmeyen seyirci için yazıyorum; insan fazla bağlandığı şeylerle vedalaşırken güçlük çekiyor. finalde tüm istedikleriniz olsa dahi eksik bir şeyler bulacaktınız. şu an ateş püsküren fan tayfa 9 yıldır izledikleri dizi eriyerek bitti diye sinirli. kızmakta bir miktar da haklılar fakat sadece şu yönde katılıyorum; 6 bölümlük bir final sezonu bu kadar ara verildikten sonra beklentiyi karşılayamadı. tahtın başına gelenler ve son kral da" evet abi tam olması gereken oldu" dedirtmedi seyirciye.

ama "if you think this has a happy ending, you haven't been paying attention" demediler boşuna. bunu seyirciye o kadar çok yaptılar ki anlayamıyorum red wedding'te nerdeydiniz lan diyesim geliyor şimdi kızan seyircilere.

ha unutmadan

--spoiler--
ulan kitapta nasıl bahsetmezsiniz tyrion'dan sayın amına koduklarım. bu konuda senaristlere ben de çok kırgınım.
--spoiler--

savcı sayan

Mahkemelik bir entry olacak büyük ihtimalle ama en hafif tabirle kendisi fırıldaktır. Güce tapandır. Deniz Baykal nasıl öngörüsüz bir adamdı da bunu yanında gezdiriyordu onu merak ettim.

müslüm

--spoiler--
Erkan Can “usta”nın harikalar yarattığı filmdir. Ve Müslüm gürses için ne diyebilirim ki, evliya mısın be adam nasıl affettin o babayı...
--spoiler--

şahsiyet dizisi

Biz bu işi yapıyoruz dedirten Türk dizisidir. Tek çözemediğim Firuz’un hayatı ve oğluyla ilgili bilgilerin çok yüzeysel kalmasıydı ama uzatmadığı tam yerinde tam tadında bittiği iyi oldu dizinin. Haluk bilginer de yine döktürmüş.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Dualar evrildi sözlük. Önceden iyi olmayı dilerdim. Kendime dair şeyler isterdim. Huzur. Şimdi bir insanı da dahil ederek umutlanıyorum. hep olsun. Bir ömür yetmiyor bazen mutlu olmaya, bu sebeple benden önce ölmesin. Bir de hep gülsün dünyanın en güzel güleni aldığım her nefese anlam katanı. Tüm dualarım sana çıkıyor artık. iyi ki varsın.

üniversitede ortalaması 3 ün altında olanlar

2,51 ile mezun olmuş biri olarak söylüyorum, ilerde mutlaka yüksek lisans yapmaya çalışacaklar ve kaderin sillesini orda da yiyeceklerdir. not ortalamanızı yüksek tutun arkadaşlar. o egoist hocalara dayı demeye devam...

la casa de papel

biterek beni onulmaz dertlere salmıştır.

--spoiler--
berlin de dahil ölenlerin hepsi eski bir bakan tabiri olacak ama güzel öldüler. özellikle de arkadaşları için hayatının son anında orospu çocuğu olmayı bırakan berlin kesinlikle efsaneydi. dizi devam eder mi tartışmaları beni çok ilgilendirmiyor çünkü 6 bölümlük ikinci sezon yapabileceği her şeyi yapmıştır diye düşünüyorum. yani paraları nasıl harcayacaklar, o aşklar nereye varacak demek klişeden öte gitmiyor bence ordan yeni bir sezon çıkmaz, çıkmamalı.
--spoiler--

değinmek istediğim diğer konu araklamak olarak mı esinlenmek olarak mı bakarsınız bilemem ama leon ve v for vendetta filmlerine kesinlikle atıflar görüyorum. tokyonun mathilda büyüse neye benzerdi sorusunun cevabı olduğunun kimse aksini iddia edemez. ve tüm o kapitalist düzene, bankalara bu kadar nakit ateşlendi ecük de bize versinler mantığına, başkaldırıya saygı duymakla birlikte bunu da önceden görmüştük demek zorundayım. he bir de dedektif hırsız aşkı, kendini vuran hırsıza aşık olan rehine gibi über klişe durumlar malesef yapımın kalitesini bir miktar aşağı taşıdı bence

tüm bunlara rağmen kendini izlettirme yeteneğine fazlasıyla sahip oldukça güzel bir diziydi. zik-zaklar her zaman önceden tahmin edilemediğinden bir diğer bölüme geçmek için gereğinden fazla merak uyandırarak yapılan kesişler gayet yerindeydi. basit bir ispanyol yapımı suç-aksiyon dizisi olarak kalmasına müsaade etmeyip diziyi bizimle buluşturan netflix'e, yahu burda sonraki sezon eksik, millet nasıl izleyecek deyip internete yükleyen o hayırsevere de teşekkürü borç bilirim.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/L8KMDmUQlZo

Ne zerre kaldı benden?

O gök mavi, bense kara
Koyulmuşuz aynı dünyaya.

22 aralık 2016 ışid in iki askerimizi şehit etmesi

Türkiyedeki diğer her şey gibi unutulmuştur.

chester bennington

Önce chris sonra sen. Dün de Harun gitti malumunuz. Güzel günler değil bunlar. Umarım her şeyin daha güzel olduğu bir yerlere gitmişlerdir.

Ha unutmadan, biraz buruk hissediyorum okuyamadım kim ne yazmış ama herkesin kalbinden aynı şeyin geçeceğine Eminim; in the end it doesn't even Matter.

sus iblis kırarım boynuzunu

Bazı iblislere karşı sarfetmekten çekinmeyeceğim tehdit cümlesi. Gece gece nerden geldi aklınıza yahu?

leyla ile mecnun

Malumunuz ölüm dizide kol gezmektedir. Sahilde ismail Abi'nin yanına oturur.

-herkesin bir bekleyeni var.
+senin bekleyenin Yok mu?
-ben bekliyom.

Neticede beklemek de sevdaya dahil. Bize bunu öğreten dizidir.
Gelmeyecek diye değil gemiyi beklemek, bekleyenin başka seçeneği yok. Ve kim ne derse desin, o Gemi bir gün kesin gelecek.

makber

hamit beye sövmek istiyorum lakin şu dizeler oldukça güzeller ne diyebilirim ki.

Bildir bana nerde, nerde Yarab,
Kim attı beni bu derde Yarab?
Nerde arayayım o dil rübayı,
Kimden sorayım bi-nevayı?

miss turkey 2002

hakikaten gece gece aklıma gelendir. shakira geldiydi dimi vay anasını neler oluyormuş türkiyede.

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=6L_juZiy-ek

aldırmaz göründüm hayata bazen,
tut ki anlamadım, dünya mı yıkılır?

bazen bir yerlerden eser bir türkü gibi
kayıp rüzgârı zamanın, küller...
savrulur tütün tarlalarında yıllarım,
kul oldum ne güzel, efendin olmadım.

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=ttli9gNSLqI

Hakkım kalır
Helal bağırır
Nazım çalınır
Bu dümende...

spotlight

--spoiler--
Ve kardinal istifa eder ama daha Yüksek bir göreve atanır öyle mi, ne kadar da tanıdık.
--spoiler--

gecenin gerçeği

hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. kabullenin.

minnet eylemem

yeryüzünün halifesi hünkara minnet eylemem

diyeceklerim bu kadar sayın hakim.