1. 1.
  homo sapiens ırkının beyin büyüklüğüne yakın beyne sahip olduğundan alet kullanabilen, homo erectus la homo sapiens arasındaki türdür.
  5 -1 ... karga
 2. 2.
  Günümüzden yaklaşık 2.5 ila 1.8 milyon yıl önce Pleistosen'nin başlangıcında yaşamış tür.
  1 ... lucifer anarchos
 3. 3.
  habisini kes at , gerisi yaramaz.
  4 -1 ... gwaihiri
 4. 4.
  buzul caginda yok olmus turlerden sadece birisi. ama bunun insan turunden birisi olmasi bence cok uzucu.
  ... scurtel
 5. 5.
  ilk kaldıraçları yapan insan.
  1 ... shdwgrl
 6. 6.
  bu hominid'e homo habilis adının verilmesinin asıl nedeni, alet yapıp yapmadıkları bilimadamlarınca tartışma konusu olan australopithecus'ların aksine, bunların alet yaptığının kesin olarak bilinmesidir. günümüzden 1.5 milyon yıl öncelerinden itibaren afrika dışındaki kıtalarda da homo habilis fosilleriyle karşılaşılmıştır.
  1 ... cnyt
 7. 7.
  Harun Yahya'nın söylediğine göre soyu tükenmiş bir maymun türü.
  -2 ... homosapiens
 8. 8.
  ilk insan.

  edit: neyi eksiliyosunuz lan, ilk insan işte.
  5 -4 ... bafanabafana
 9. 9.
  2.5 ila 1.8 milyon yıl önce yaşamış insansıdır. Homo Erectus' un atası kabul edilir(dolayısıyla insanın da). Beyni insan beyninin yarısından daha küçüktür. iki ayağının üzerinde yürümesini bir tarafa bırakırsak insandan çok bugünkü şempanzelere daha fazla benzer olduğu düşünülür. Bazı taş aletler kullanabilmektedir. Fırsatçı leş yiyici özellikte bir insansı olduğu düşünülmektedir.
  1 -1 ... barkod
 10. 10.
  homo genus içerisinde yer alan bir tür.

  bana enteresan gelen kısım ise bu arkadaşların adının "habil" olması. bilindiği üzre ilk insan olan adem in çocuklarından birisinin adı da yine "habil" dir..

  (bkz: anladın sen onu)

  bu benzerliği yaradılış yada evrimle ilgilenen arkadaşlardan başka farkeden de vardr elbette. bir açıklaması var mıdır merak etmekteyim..
  2 -1 ... izmirli ispanyol