bugün

neydin ne oldun lan mustaine diye düşündüren şarkıdır. Böyle bir şaheser yarat sonra tut dindar oldum de bush'u destekle.
Günün anlam ve önemi için en uygun şarkılardan bir tanesidir.
(bkz: kandil)
bu şarkıyı gitarda çalabiliyorsan gitarı çözmüşsün demektir.
kafamın bozuk olduğu zamanlarda, evde son ses verdiğim 2-3 şarkıdan biridir. daha da gerer, daha da doldurur. öyle de gazdır. riff ler evin duvarlarında yankılanırken, bünye yerinde duramaz. bildiğin ergen gibi, kart teke gibi tepinirsin.
thrash metal'in doruk noktasıdır.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=xmBCvj_foNI
metal dünyasının en iyi parçalarından biridir. dave mustaine ritim gitaristlik olayını bitirdiğini solo gitarist olayında yardığını gösterir. bu şarkının dinlenilmesi çok zevkli olmasına rağmen bir daha böyle şaheserler yapabilecek kapasitede gruplar çıkmadığı ve çıkmayacağı endişesine sürükler insanı...
Dave Mustanine tarafından bestelenen ortadoğu için yazıldığı sanılan ancak kuzey irlanda'da olan savaşlar için yazdığı 1989-90 yılı parçasıdır. Rust in Peace'den önce single olarak çıkmıştır. ..Ask the sheeps for their.. Bölümü ilede islamiyet'e/kurban bayramına giydirme değil insanlara giydirmedir orası efendim. En çok bilinen Megadeth parçasıdır aynı zamanda. Rust in Peace efsanesinin açılış parçasıdır aynı zamanda. The Punisment due parçası ile birleşmiştirde. Thrash metal nasıl yapılır sorunsalınında uygulamalı eğitimidir.

Edit; ben başta olayı çok yanlış anlamışım ya lan.
belki de thrash metal dünyasının, hatta metal dünyasının en iyi parçasıdır. aslında belki de değil, öyledir.
bir master of puppets, disposable heroes metallica için neyse, holy wars megadeth için odur..

ustalık eseridir, doruk noktasıdır.

hem müziğiyle, hem ana fikriyle dünya dışıdır, öyle de kalacaktır.
megadeth in rust in peace albumunun acilis sarkisidir. sarki cok iyidir gerek riffleri gerek sololari trash metal tarihini degistirmistir. fakat klibi sarkiya hic yakismamistir. klip sanirim hesap makinasiyla cekilmistir. bence dave o klibe parasutle atlarken ki goruntulerini koyacagina daha saglam bir kamera almaliydi. megadethin ne imkanlarla bir dev haline geldiginin kanitlarindan birisidir. sarkiya gelince en can alici noktalar dave in solosu nick in sarkinin bitimine dogru zillerle sevismesidir. ayrica davein en guzel vokali bu sarkidadir.
thrash metal'in zirvesidir.
tam ismi holy wars the punishment due olan efsanevi trash metal şarkısıdır. megadeth'in büyük şarkılarından bir tanesidir konserlerinde dave mustaine'in Upon my podium,as the Know it all scholar Down in my seat of judgement Gavel's bang,uphold the law Upon my soapbox,a leader Out to change the world Down in my pulpit as the holler Than thou could be messenger of god derken yaptığı hareketler muhteşemdir.
guitar hero'da expert seviyesinde ebe öpen ikinci şarkı. aslında herkese göre birinci ama o kadar da zor değil el alışınca.
megadeth'in muhteşem bir şarkısı. süresi uzundur, ritmi hızlıdır. çalmak için bayağı bir uğraştım ama alternative picking'i iyi yapamadığım için çalamamıştım.
sözler ve enstrümanlar açısından bakılırsa thrash metal in tam olarak tanımıdır.
Sözlükte mal mal gezinirken nasıl entry girmemişim diye şaşırmama vesile olan şarkı..
Metal dünyasında yapılmış en'lerden biridir artık en'in sonunu sen doldur.
Şarkının ritmi ve soloları zihninizde bir savaş alanını canlandırır.
O bas gitar ve gitar vuruşları tıpkı tankların attığı toplara, taramalı tüfeklere sololar ise bomba yağdıran uçaklara benzer.
4 yıl boyunca dinleyip sıkılmadığım şarkı.
Dünyanın en iyi şarkısıdır hatta açık ve net ortaya koyuyorum.
Günde bir tek atınca öfkeyi alan, balgam söktüren, soğuk algınlığına iyi gelen şarkı.
thrash metal dünyasının en iyi parçalarından, benim için en iyisi.

sözleri aşıp gitmiştir. "killing for religion, something i don't understand." veya "ask the sheep, for their belief; do you kill on god's commands?" sözleri her seferinde tüylerimi diken diken eder.

riffleri sololarının önüne geçen nadir parçalardandır. hele o sözlere girmeden önceki kısım tam bir gazdır. o palm mude ile yapılan kısım sanki bir makineli tüfekten çıkan mermi seslerini andırır. klipte de o aralara savaş görüntüleri denk getirilerek çok iyi bir uyum yakalanmış, o duygu çok iyi bir şekilde sağlanmıştır.

parçanın en gaz kısmı ise tartışmasız 04.38'den sonraki kısımdır. rivayete göre o kısım çalarken hareketsiz kalabilen insanlar duygularından tamamen arınmış, kalpsiz, heyecansız insanlardır. yani istemsiz olarak headbang yaparsınız, olmadı ayağınızla veya parmağınızla ritim tutarsınız. ayrıca dave de o bölümde solo atarak bir nevi "bende ne cevherler var ulen" demektedir. marty'nin sololar kadar duygu yüklü olmasa da iyidir, hoştur.

son olarak playlistimin en üzerinde yer alan parçadır. her gün bir doz dinlenmezse gün geçmemektedir.
Fill the cracks in with judicial granite
Because i don't say it, don't mean i ain't thinking it
Next thing you know, they'll take my thoughts away
i know what I said now i must scream
Of the overdose and the lack of mercy killings
Mercy killings, mercy killings, killings, killings, killings
Next thing you know they'll take my thoughts away

kısmı mükemmeldir. The Punishment Due kısmı da öyle. Enstrüman şov yapmışlar şarkı da, sololar mükemmel özellikle, riffler de öyle.
1 seneden fazla hakkında entry girilmeyip beni aşırı derece de şaşırtan şarkı hatta onu da ben girmişim, benden önce de 1 sene önce girilmiş en son. Yani ben entry girmesem 2 yıldır buraya yazan olmayacakmış. Benden önce ki yorumun öncesinde ki entry de 2 sene önce girilmiş. Şaka gibi. 04:38'den sonrası şarkının en güzel yeri bence. Şarkı tam anlamıyla o kısımdan sonra kafayı yedirtiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=zEdem4TP71M

ahahahahaha.
Dinlerken Dave'in bu şarkıyı besteleyebilmesi düşündürüyor, aklım almıyor lan böyle bir şarkıyı nasıl yapmış?
Yeni yetme metalciler senin billurlarını emiklesin.
dave mustaine Rulez.

https://m.youtube.com/watch?v=9d4ui9q7eDM