bugün

hektometrenin malzemeden çalınmış hali.*
Heard Adası ve McDonald Adaları'nın internet ülke kodu. * * *
Isvecli giyim markasi. Makul fiyatlara yuksek orta kalited urun satar. "herkese/her keseye moda" olarak tanımlanabilecek bir stratejiyle çin, hindistan, türkiye, romanya ve bulgaristan gibi ucuz iş gücü olan ülkelerde fason üretim yaparak avrupa ve amerikada modaya uygun ve de rakip mağazalardan ucuza giysiler, aksesuarlar, iç çamaşırları ve makyaj malzemeleri satan mağaza. Kicikirik polonya da bile var benim ulkemde niye yok dedigim ama dusundukten sonra ulen gelse butun ciks takimi bir ornek H&M giyinir de ondan dedigim olay. Bence de gelmesinler. Yoksa ...
(bkz: helloma molle)
türkiye'de şubesi olmadığı için bir şey zannedilen ama yurtdışında tikky'lerin kesinlikle tercih etmediği mağaza zinciri. gerçekten ucuza, gerçekten güzel şeyler bulabilir ve türkiye'de havanızı atabilirsiniz. ama şubesi olan ülkelerde genellikle orta gelirlilerin tercih ettiği bir yerdir.
katy perry'nin bir şarkısında eski sevgilisine 'i hope u hang yourself with your h&m scarf' dediğini hatırlatan markadır.
(bkz: ur so gay)
hollanda'da aynı caddede 10 tane olması muhtemel ucuz giyim mağazası, bazı modelleri türkiye'de üretilir söylenti yakın zamanda 4 şube ile istanbul'da açılacağı şeklinde,deri montlar burda 35 euro bakalım istanbul'da kaça gümleyecekler.
ürünlerinin çoğunu türkiye'de üretip hala türkiye'ye bir mağaza açmayan marka. kasım 2010'da forum istanbul'a açılacakmış eğer doğruysa. o değil de forum istanbul ne lan?
(bkz: hmm) msn de olmazsa olmazdır.
hollandali c&a aynı kategoride coktan bir cok alisveris merkezindeki yerini aldi bile. ne kadar ilgi gordugu konusunda hic fikrim yok. gec kalan h&m gercekten yurt disinda gordugu ilgiyi bu ulkede gorecek mi? yurt disindan giyiniyorum diyebilmek adina makul fiyatlarla ürün satan magazayi yurt disinda sokak sokak arayan insanimiz acaba bayrampasa'ya da ayni sevkle kosarak gidecek mi? yoksa ayagimiza kadar gelen h&m' in artik bir esprisi kalmayacak mi?
h&m mallarini yurt disindan getirip yurdum insanina kat kat fazlaya satan nisantasi, cadde ve etiler dukkanlari ne yapacak?

ben victoria's secret'i bekliyorum. o da gelsin, sonra konusucam.*
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.