1. 1.
  -fiziksel ya da ruhsal hislerden mahrum olma, hissetmeme durumu.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  travma yaşamış kişinin iç ve dış uyarıcılara kendisini kapatması, duyarsız kalması.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  önemsediklerinin, inandıklarının yalan olduğunu anlaman, haybeye gitmiş olması ve duyguların zirvedeyken çat diye yere yapıştıktan sonraki hali. gayet doğaldır.
  3 ... korokis
 4. 4.
  hayatın dokunacak bir sinir bulamaması...
  2 ... ifqif
 5. 5.
  2 haftadır neden bu haldeyim diye ara ara düşünüyorum. cevabını buldum sanırım acımak istemediğim için tüm kapılarımı kapadım. aşk bitti.. terk edildim ya da ettim ondan hala emin değilim ama asıl konumuz bu değil. bir süre kendi kendimi yiyip, üzüldükten sonra, geceleri beynime uçuşan düşünceler beni rahat bırakmadığı için uyuyamadıktan sonra buna bir son verdim. şu an hiç ama hiç bir şey hissetmiyorum. ne üzüntü, ne nefret ne de aşk..bu ne kadar sürecek bilmiyorum. umursamazlık mı, bilinçaltına itmek mi bilemiyorum ama derin bir boşluk var içimde. bu uyuşukluktan kurtulmak ve tekrar hissetmek istiyorum ama bir yandan da acı eşiğimin dolduğunu ve daha fazlasını istemediğimi farkediyorum. sonuç yine çok övülen zaman, kendimi ona bırakıyorum ve eninde sonunda beni tamir edeceğini umut ediyorum.
  5 ... mcdreamy
 6. 6.
  mutsuz olmayı bile özlemek. bu halin sebebini anlayamıyorsanız daha da çekilmez olur. rüyada yaşamak gibi sanki.
  1 ... rilekstekirize
 7. 7.
  Hayatta hissedilebilecek en kötü duygu. Karar veremezsin, doğruyu yanlışı ayırt edemezsin, mutlu musun yoksa mutsuz mu hiç anlamazsın... Yakınlarının ''Ne oluyor?'' sorusuna ''Hiç.'' dersin. Çünkü koca bir hiçsindir. Neyse ki karabasan gibi belli dönemler gelir ve gider.
  4 ... her sey ask icin
 8. 8.
  yokluğa doğru yol alma durumu. *
  1 ... mukavemettin
 9. 9.
  hissedememe halidir.ya fazlasıyla bağışıklık kazanma ya da duygu eşiklerini artık atlamış olmaktır.anlamsız tavırların,olaylara tepkisizliklerin dünyasıdır hissizlik.
  1 ... elissa
 10. 10.
  acı duymamaktır.
  1 ... eftalia