bugün

entry'ler (151)

türkçeyi düzgün kullanmak sünnettir

türkçeyi kullanmak sünnettir lafı saçmadır ama biz gene hem kendi dilimiz için hem kendi dinimiz için şöyle bir şey çıkartalım. peygamber efendimizin dilini kullanmasının son derece düzgün olduğunu biliyoruz aktarılanlara göre. bizde dilimizi düzgün kullanalım. hem dilimizi korumuş oluruz hemde (sünnettir demiyorum) peygamber efendimizin yaptığı gibi düzgün konuşuruz.

euro 2028

türkiyenin ev sahibi olmak için kesin katılacağı ama olamayacağı turnuvadır. kupayı hollanda alacaktır. (aha buraya yazdım 2028 de bakın)

leyla ile mecnun

her ne kadar izlemeye hala fırsatım olmasada. espri ve diyaloglarını seviyeli bir şekilde insanların diline düşüren dizi. özellikle biscolata reklamına yapılan göndermesi beni çok güldürmüştür. ımdb puanı 9.0dır. ibretliktir.

benmle evlnr msn

insan t9dan filan yazar böyle bir anı hiç değilse. yazan gavattır.

ş yerine sh kullanan yavşak işletmeci

yanına açılacak şaka adlı işletmeden daha çok iş yapacağı kesindir. bence devlet herkese türkçe imla kılavuzu cep kitabı dağıtıp bir yerlerine sokmalı.

domuz yiyenlerin kafir olması

domuz eti yediğinin farkında olduğu halde domuz eti yiyen kafirdir. cezası ölümmüdür bilemem ama bilinçlendirilmesi gerekir.

sms ile evlenme teklif etmek

liselidir öyle dalgasına etmiştir. kız da ciddiye alıp oda da 7-8 volta atar.

5 haziran 2012 miami heat boston celtics maçı

http://www.nba.tv/nbatv/v...1100305_bos_mia_recap.nba burada özet vardır. miami hakkettiği duruma geldi 94-90 bitti celtics aldı

sakal bırakmayan erkeklerin günah işlemeleri

ilk defa duyuyorum. öyle bir saçmalık olmaz. sünnet yapılırsa sevap getirisi olan davranışlardır yapmazsan herhangi bir günah işlemezsin.. ama farz ise yapılması halinde büyük sevap, yapılmaması halinde büyük günah getiren davranışlardır. peygamber efendimizin dış görünüşüne uymak farz değil sünnet olur. buda günah değildir.

izmir in yunan işgaline karşı direnişi

allah razı olsun onlardan. halide edip adıvar da ateşten gömlek romanında yunan işgalini çok güzel bir şekilde anlatmıştır. tecavüzler katliamlar. bilinmesi gereken ve izmirlilerin övünmesi gereken olaydır.

yaz

tatil geldiği için hayatınızın her dakikasının bir ayrı değer kazandığı vakit. iyi değerlendirilmeli.

ironi içinde ironi

her köftenin harcıdır.

para ver lan baba denilen ibne

babasını banka olarak gören saygısız terbiyesiz çocuktur. tdk'nın imla kitabı filan yutturulmalıdır.

en sevilen ingilizce cümleler

bir zencinin what's up demesi kadar güzel cümle yoktur ingilizcede.

kızların bir erkeğe aşık olma nedenleri

yavşama olayını sık uygulayan erkekleri tatlı görüp aşık olurlar.

rastgele bir kapıyı çalıp sevişmeye geldim demek

karşıdaki kişinin eşcinsel çıkması durumunda ne denir merak edilir.

bir anne atasözü der ki

o tabak biticek !

atatürk ü sevmenin zorunlu olduğu cumhuriyet

isteyen sever isteyen sevmez ama sevmiyorum deyipte milletin gözüne sokarsan bu hareketinle cumhuriyet rejimindeki kişilerin düşünce özgürlüklerine de karışırsın.

5 haziran 2012 beşiktaş milangaz anadolu efes maçı

4. periyot 69-39 beşiktaş öndedir. yok artık dedirtti.

uzak mesafe ilişkisi

gereksiz yere hüzün ama hızlı geçen hüzün çeşididir. karar verirken daha rahat verirsiniz.