bugün

based on true story: amerika

hintli çalışanlardan teki oğlum oldu diye sevinçle herkese söyler.

- lan pezemeng sen kaç yıldır burdasın.

- #$£??!

abisinden miymiş neymiş.
pasaklılar falan filan ama çok neşeli insanlar azizim.
bir de artık eskisi gibi zayıf değil, kilolular. (karbonhidrat ve trans yağ odaklı beslenme kaynaklı.)
Çok iyi, hoş, sempatik, yardımsever ama çok da yapışkan insanlar be kardeşim. Hayır lafından asla anlamıyorlar ve sanırım unutkanlar.

H: hintli
E: (h)Ellen

H: *bla bla* ister misin?
E: Hayır, teşekkür ederim.
H: Niye ki?
E: Canım istemiyor
H: *surat asılır* iyi madem.

2 dakika sonra...

H: Ellenik şuna bak ister misin?
E: Hayır dedim ya.
H: Ama baksana ışıkları ve süsleri var çok güzel lütfen bir bak.
E: off! Peki öyleyse.

Bakılır...

H: nasıl?
E: cidden bana göre değil.
H: *surat asılır* ama neden baksana şunları şunları var bence bir daha bak.
E: yeter!!!

Bu gibi diyalogları bir ben mi yaşadım bilmiyorum ama tanıdığım her hintli de bu garip huy var.
nükleer silahı olan, aya roket fırlatan, dünya ilaç sektörünün en önemli temsilcisi, dünya müzik kültürünün başkenti (en çok ritim hindistan topraklarında bulunuyor.)

ama nedense türkiyeye onları her gün şarkı söyleyip göbek atan tip olarak sunuyorlar.
dünyanın en eski medeniyetlerinden birine sahip olan millettir. dilleri hint-avrupa dil ailesine mensuptur. birçok buluşları vardır. fakat pistirler azizim. ganj nehri gibi pis bir nehirde yıkanırlar. ağır derecede kokarlar. filmleri, dizileri türk dizilerinden bile kötüdür. ingilizce konuşmaları kulak tırmalar. erkekleri ağır abazandır. pakistanlılarla düşmandırlar. hala kast sistemiyle yönetilirler. ülkelerinde tecavüz, cinayet gırla gitmektedir. fakiri çok fakir, zengini çok zengindir. yazılımda iyidirler. evli kadınları alnına sindur sürerler ve sari denen kıyafeti giyerler. dans etmeyi severler. çok ama çok ürerler. dünya nüfusunun önemli bir kısmını oluştururlar. ingilizlerin sömürgesi altında yıllarca yaşamışlardır. ondan önce türklerin kurduğu babür imparatorluğunun hakimiyeti altındaydılar. çin'le yaptıkları savaşta yenilmişlerdir. kapkara olmalarının sebebi hindistan'ın aşırı sıcak olmasından kaynaklıdır. malum ırktan daha gelişmiş oldukları kesindir. zaten malum ırkın da ana vatanı burasıdır. zagros dağları ikinci vatanlarıdır. hintler ya da hindular pakistanlılarla, bangladeşlilerle, nepallilerle akrabalardır. ondan sonraki akrabaları da perslerdir. aryan ırkının hindistan'dan çıktığı bilinmektedir.
baharat konusunda yemekleri epey zengindir.
Pis bir millettir.
Adamın sokağında çöplük var ama evinin yanına yığa yığa çöp tepesi yapmış.
Kuzeylileri Aryan kökenli istilacıların torunlarıdır. Akdeniz ırktan normal insanlardır. Akraba evliliği fazla yapmazlar. Işte bunların güneylileri dravidianlar var. Akraba evliliği vs. tüm bok bunlardan çıkıyor. Zaten bok tenliler, böyle boktan insan olmaları da buna bağlanılabilir. Ne yazık ki Hintli denilince bu güneyli dravidianlar aklına geliyor insanların.
bilgisayarla-yazılımla ilgili neye baksam bunlar orada, bunlara ilk okulda yazılıma giriş dersi mi veriliyor ne oluyor yahu!
şeker, şampuan ve çeliki insanlığa kazandıran millet.
Yakında dünya pamuk iplik üretiminde ve ihracatında 1 numaraya yerleşecektir.
medeniyetsizlikte Araplara benzerler.
öküz millet. nufusları 300 milyon iken 100.bin nufuslu ingilizler bunları sömürge etmiş.

öküze taparlar neden diye merak etmeyin yani. adamın kendisi öküz olunca tanrısıda aynı ayarda oluyor.
film sektöründe bir ara parlayan fakat kısa zamanda fos çıkan yarısı şarkı ve görsel temalı sokuk filmler çeken topluluk.
Yemeklerinin kokusundaki baharat mile midenizi yakar. Ayrıca cast sisteminin etkisinden midir nedir aşırı biatçı oluyorlar. Bir de hijyen konusunda büyük sıkıntıları var.
Bildiğiniz çingenelerin ta kendileridir.
Halam izledigi icin kanal7 dekileri izlemek mecburiyetinde kaliyodum.

Aşırı dindarlar her bolumde mabede gidiyolar.
dünyanın en süfli milleti olmasına rağmen, aynı zamana ruhani anlamda en gelişkin olanıdır. maneviyat, hintlilerde normal hayat ile iç içedir.
Sağa sola sokağa ve sahillere nereyi bulursa götünü açıp sıçan ve lağım fareleri ile aynı hayat sıtandartlarında yaşayan toplum.
0 rakamını icat etmiş halk.
hint denince akla hep dans geliyor insanin.
hint kelimesi bir etnonimdir, aynı türk kelimesi gibi, ingiliz ifadesi gibi veya yunan kelimesi gibi.

şimdi hintli diyorsunuz, yunanlı diyorsunuz ama ingilizli veya almanlı, türklü demiyorsunuz. şarj yerine inatla şarz diyerek bu yanlış kullanımı tdk ya sokmaktan daha ciddi bir problem bu çünkü sadece sessel bir sorun yok, bir kural yanlışı var.

hint-hindistanlı
türk-türkiyeli
arnavut-arnavutluklu
bulgar-bulgaristanlı (bulgarlı değil)
20. Yüzyıl güya modernizm de çok iyi yerde olduğumuzu düşündüğümüz yüzyıl. Ha siktir abi oradan bildiğin bok gibi olduk herşey boka döndü herşey elimizdeki cep telefonu oldu. Sadece aylığı bekleyip rutin borçları ödemekten başka bir bok yapmıyoruz.
Hintliler;
20. Yüzyılda aynı zaman diliminde kendilerini bozmadan en azından onca kalabalık bir ülke olmasına rağmen iç savaş, terör vs boktan şeylerle gündeme gelmeyen doğal saf kalabilen bir millet. Ölmeden önce gidip o insanları, yaşadıkları evleri görmek aynı kaptan el ile yemek yemek istiyorum.
Netice olarak kendilerini saflıklarını koruyan yegane millet.
dünyanın en pislik ve iğrenç milleti.
ineğe, öküze hatta bazıları yılana ve fareye taparlar demiş. cehaletin sınırı yok ne yazık!
ineğe tapılmaz kutsal hayvan ilan ettikleri için saygı gösterirler. tıpkı müslümanların hz. muhammedi mağarada gizleyen örümcek gibi vede hintli müslümanlar vardır.
osmanlı imparatorluğu tarihi boyunca sadece 1 kez cihad ilan etmiş 1. dünya savaşı döneminde bu cihada pakistan ve hindistanın bazı müslüman grupları dışında hiçbir müslüman/arap ülkeleri cevap vermemiştir.
ayrıca 1. dünya savaşında ingiliz sömürgesi konumundaki hindistan'dan gelibolu'ya getirilen 750 bin hintli'den 350 bini müslümandı bir çoğu savaş sırasında kaçıp osmanlı ordusuna sığınmıştı.
insanların yaşam tarzı, pisliği temizliği bizi ilgilendirmez. herkes kendine yakışanı yapar hakaret etmek, alay etmek, küçük görmek yüce türk toplumuna yakışmaz.