bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yakın zaman içinde tim codecleri * * * tarihe gömecek olan, sony firması tarafından geliştirilen teknoloji. zira artık yeni televizyonlar bu teknolojiye göre üretiliyor, yeni filmler bu formata göre çekiliyor * * *. yaklaşık olarak 5-6 yıl içinde tüm görsel ve işitsel veriler bu formata göre kodlanacak ve netten sabaha kadar film, mp3, ve bunun gibi veri çeken zihniyet de havayı alacak gibi gözüküyor. * * *
  1 ... thuglove
 2. 2.
  türkçe'de Yüksek çözünürlük anlamına gelir.
  ... boone
 3. 3.
  ps3 un anlamı olan teknoloji.
  ... anil teknik
 4. 4.
  1080x 1920 çözünürlüğe sahip sistem. türkiye de ilk hd tv yayınınıda *dogan tv adına d çocuk kanalı gerçekleştirmiştir. *
  1 ... serander
 5. 5.
  normal bir (pal) yayın (veya dvd) 768x576px çözünürlüğe sahip iken hdtv yayın 1920x1080px çözünürlüğüne sahiptir. tabi hal böyle olunca buna uygun yayın ve recorderlar gerekmektedir * * *. xbox 360 ve playstion 3 bu tvlersiz pek bir anlamsızdır. abd de şu anda pek çok kanal hd yayın yapmaktadır. iyi bir konfigrasyona sahip pcniz varsa netten hd videolar çekip aradaki farkın ne kadar büyük olduğunu görürsünüz.
  ... elekut
 6. 6.
  sadece plazma tipi yeni nesil televizyonlar için mümkün bu teknoloji tam anlamıyla uygulanabilmesi için uzmanlara göre uzun süre beklemek gerekecekmiş, şuan sadece test aşamasında olan 2 uydu kanalından izlenebilen bu teknolojinin 2012 yılında tam analmıyla uygulamaya geçmesi bekleniyormuş.
  ... hakanrr
 7. 7.
  digitürk'te denemeleri şu anda yapılan teknoloji. yeni sezonda lig tv'de istanbul'da oynanan maçlar hd teknolojisi ile verilecek. bu da müthiş kalite demek oluyor. bu olay türk ekranlarında ilk defa hd görüntü yani yüksek kalitede görüntü demek.
  yakın zamanda dolby ses sistemi de hedefler arasında. digitürk bunu da gerçekleştirdiğinde stadyumda maç izleme keyfini eve taşımış olacak.
  1 ... sen bana bu diyemezsin
 8. 8.
  (bkz: hdtv)
  1 ... excalibur
 9. 9.
  1280x720 ve 1920x1080 çözünürlüğe (bkz: çözünürlük) karşılık gelir bu da şu demektir. Daha net görüntü.
  ... seytanin fisildadiklari
 10. 10.
  tam türkçesi yüksek netlik olan ingilizce terim. 720p ve 1080p çözünürlükteki yayınlara verilen isimdir. bu yayınları izleyebilmek için hd ready özellikli televizyonlara sahip olmak gerekir.

  (bkz: HDTV)
  (bkz: HDMI)
  (bkz: HDCD)
  1 ... aoms