bugün

ilk birkaç bölümü güzel olan töre namus intikam dizisidir.
Bir çelik şarkısı olsa da emre aydın dan dinlemeyi daha çok severim. Emre Aydın'ın her " hercai" deyişinde, o hayırsızlığı, vefasızlığı hissederim.
90 kuşağının göz bebeklerindendir.
Girişi efsane şarkılardan biri. 21'nci saniyeden itibaren yüzünüzde saçma bi gülümseme beliriyor, ardından da şarkıya eşlik etmeye başlıyorsunuz zaten.

https://youtu.be/qxFoLM-cCu8

Neden böyle şarkılar yapmaya devam etmek yerine çıplak pozlar vererek gündeme gelmeye çalıştın ki be çelik reis.
Annem..
Bazen ağzına urfa biberini doldurup "vollahi sani bır dağha izlarkan gorursem sani ağa böle gonuşan bu becarıksızların setına ykollar ışgancayı ordka dınlatırım diyesim geliyor.
Hercai, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denmektedir.

Hikayesi şöyledir.

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “Kardelen” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir. işte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.
kurtlar vadisi'ne laf eden cihangir solcularının ses etmediği dizi.
Bir zamanların meşhur çelik şarkısı. Klibi bile güzel.
an itibariyle dinlediğim şarkıdır. ah be çelik abi bazen öyle olmuyor işte o işler. haykırmak isterdim ama yapacak bir şey yok dersin ya işte öyle bir şeydir bu şarkı. yolculuklarda iyi gider...
dizi olanı mardin-midyatta geçiyormuş.
nihat Doğan'ın arabesk ezgilerle piç ettiği şarkıdır. Çelik neden çelik.
https://youtu.be/sQVgavxF2HM

Efsane şarkı. Sesine yüreğine sağlık çelik erişçi.
Bir şeye mecnun olmuş kişi.
Bir numaraya kış güneşini koyarsam ki her Zaman koyarım, ardından gelen en iyi parça hercaidir.
HERCAÎ: (Hercâyî) Her yerde bulunur, kendine mahsus belirli bir yeri bulunmayan. Serseri, derbeder. * Kararsız, sebatsız, vefasız, dönek, mütelevvin.
Aşkta bağlılığı bulunmayan kimse.
Serseri demektir.
Gecenin bu saatinde durduk yere aklıma gelen şarkı.

Ulan hayatımda hiç aşık bile olmadım neden böyle şarkı aklıma geliyor ki

Çocukluğuma döndürdüğü için çok sevdiğim bir şarkıdır ayrıca.
çeliğin müthiş şarkısı, yine dinledim istemsizce, yine sürüklendim.
https://youtu.be/sQVgavxF2HM

Efsaneler asla unutulmaz. Türk pop müziği tarihinin en güzel şarkılarından birisi.
  (bkz: çelik erişçi)’nin 1997’de çıkardığı kasetinde yer alan, belki de bugüne kadar söylediği en güzel parçasıdır.

çok uzun yıllar önce, iki kır çiçeği birbirlerine aşık olur. her bahar diğer çiçekler gibi onlar da açıp güneşe merhaba derler.
fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun.” der. ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. o gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “kardelen”, sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “hercai” denilir. işte bu yüzden olsa gerek ki, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan hayırsız sevgiliye “hercai” diye hitap edilir.

sözleri:
“yine gözüm yollarda, neredesin?
gündüzüm gece oldu, kederdeyim
bilemezsin kaç gece gelir diye bekledim
gelmeyince derdime, yenileri ekledim

gel yarim ol, sevdalım ol,
sultanım ol, fermanım ol,
dertlerimin dermanı ol, hercai

dolu dolu sevdalar gözlerimde
gönlümde dolanırsın, hep o halinle
uçusuyor saçların, yaralanmış kalbime
yine sensin tek çare, şu zavallı halime”
sevgili çelik'in bir parçasıdır.
Vefasız sevgili.
gitarla çalınması hoş olan güzel bir şarkı.
çelik parçasıdır. klibi cok komiktir